Zmiany w bonie turystycznym. Czy rządowa pomoc uleczy branżę?

Bon turystyczny na sejmowej sali. W kampanii nieźle brzmiał, a podczas wakacji miał nieźle pomóc. 500 złotych na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na wypoczynek - to właśnie obiecywał prezydent i to nie tylko dzieciom, ale też turystycznej branży. Czy bon wszystkich tak samo cieszy?

Prognoza pogody na czwartek 16 lipca

W kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

PKW podała oficjalne wyniki wyborów

W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o oficjalnych wynikach drugiej tury wyborów prezydenckich. Andrzej Duda zdobył 51,03 procent głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,97 procent.Frekwencja wyniosła 68,18 procent.

"Dostajemy sygnały bardzo niepokojące". Sztab Trzaskowskiego zapowiada protest wyborczy

Gdzieś zabrakło formularzy, gdzieś nie było pieczątek, ktoś nie dostał wyborczego pakietu, a ktoś inny mógł zagłosować w dwóch miejscach. Wybory minęły, wątpliwości zostały zarówno w Polsce jak i za granicą. We wtorek sztab Rafała Trzaskowskiego zapowiedział złożenie protestu wyborczego do Sądu Najwyższego. Jednocześnie sztabowcy uruchomili stronę internetową dla wyborców, na której każdy, kto chce złożyć protest, znajdzie formularze oraz pomoc prawną i logistyczną.

"Po trzech weselach wystąpił wybuch zakażeń"

Epidemia COVID-19 w Polsce wiąż nie ustępuje. Na weselach i pogrzebach bywa bohaterem pierwszego planu, a na wykresach wciąż trzyma poziom. W okolicach samego Nowego Sącza na kwarantannę trafiło ponad 2100 osób.

Prognoza pogody na środę 15 lipca

W środę zachmurzenie będzie kłębiaste i umiarkowane, wzrastające do dużego z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 25 stopni Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni i południowy będzie słaby i umiarkowany.

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,99 procent obwodów

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza przekazała dane z 99,99 procent obwodów. Urzędujący prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,08 procent poparcia, a kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski - 48,92 procent. Natomiast frekwencja w niedzielnych wyborach według danych z 99,99 procent obwodowych komisji wyniosła 68,07 procent.

Andrzej Duda zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich

W sztabach obu kandydatów to był długi wieczór i długa noc. Podczas wystąpień były owacje, emocje i ważne słowa. Andrzej Duda pogratulował wyniku swojemu kontrkandydatowi Rafałowi Trzaskowskiemu. Zaprosił również kandydata Koalicji Obywatelskiej do Pałacu Prezydenckiego.

"Podajcie rękę sąsiadowi". Duda chce tonować emocje, ale te nie opadają

W trakcie kampanii wyborczej Andrzeja Dudy z jego ust padło wiele ostrych słów, które dzieliły Polaków. Teraz prezydent uderza w koncyliacyjne tony. Politycy Zjednoczonej Prawicy mówią, że najbliższe wybory są za 3 lata, więc teraz jest czas na schłodzenie emocji, ale z drugiej strony po wakacjach możliwa jest rekonstrukcja rządu. W łonie obozu rządzącego emocje nie opadają.

Prognoza pogody na wtorek 14 lipca

We wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. We wschodniej części kraju wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Podlasiu do 25 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr przeważnie słaby, zmienny. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Warszawie 1004 hPa.

Polacy wybierają prezydenta. Frekwencja do godziny 17:00 wyższa niż dwa tygodnie temu

Jeśli ktoś jeszcze nie głosował, lokale wyborcze otwarte będą do godziny 21:00. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała na konferencji prasowej, że w drugiej turze wyborów prezydenckich w skali całego kraju do godziny 17:00 głos oddało 52,1 procent osób uprawnionych do głosowania. Frekwencja jest wyższa niż o tej samej porze w pierwszej turze głosowania, kiedy to wynosiła 47,89 procent.

Kolejny problem rosyjskiego koncernu. "Czuło się ostry, chemiczny zapach"

Dwa miliardy dolarów za katastrofę ekologiczną, jakiej w historii Arktyki jeszcze nie było - tyle będzie musiał zapłacić rosyjski koncern Norylski Nikiel. Z jego zbiorników na przełomie maja i czerwca wyciekło ponad 20 tysięcy ton paliwa. Okazuje się jednak, że to niejedyny problem z rosyjskim koncernem.

Prognoza pogody na poniedziałek 13 lipca

W poniedziałek zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Warmii do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.