Najnowsze

Najnowsze

Raty kredytów rosną o kilkadziesiąt procent. "Będziemy robić wszystko, by zdusić inflację"

Rada Polityki Pieniężnej w wtorek ponownie podniosła stopy procentowe. Taki ruch ma spowodować wyhamowanie inflacji, ale dotychczasowe podwyżki już wpłynęły na portfele każdego, kto wziął kredyt w Polsce. Raty kredytów rosną nawet o kilkadziesiąt procent. Prezes NBP Adam Glapiński powiedział na środowej konferencji prasowej, że zamierza przekonać RPP do kolejnych podwyżek stóp procentowych.

TVN7 wciąż bez przedłużonej koncesji. "Nie wiadomo, co jest problemem"

Stacja TVN7 to darmowa rozrywka bez wychodzenia z domu. W Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o przedłużenie koncesji został złożony już ponad rok temu, ale wciąż nie został rozpatrzony pozytywnie, a czas mija 25 lutego. - Oferta jest znakomita i to nie oferta jest problemem. Nie wiadomo, co jest problemem - mówi dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. W Radzie wciąż brakuje jednego głosu "za".

Kłamliwa propaganda polskich elektrowni. To nie UE odpowiada za koszt produkcji energii w Polsce

Polscy dostawcy energii rozpoczęli kampanię propagandową, która rozpowszechnia tezę, że "opłata klimatyczna Unii Europejskiej to aż 60 procent kosztów produkcji energii". To nie oznacza jednak, że opłaty klimatyczne odpowiadają za 60 procent ceny prądu - według ekspertów jest to bliżej 23 procent. Przede wszystkim jednak to polski rząd postawił na węgiel w produkcji energii elektrycznej w Polsce.

Mieszkańcy Nju-Jorku martwią się rachunkami, nie wojną. "Już nic dobrego nie będzie, ja na nic nie czekam"

Mieszkańcy Nju-Jorku - miejscowości w Donbasie po ukraińskiej stronie, tuż obok frontu - przyzwyczaili się do wojny. Dla nich największy problem to bieda. - Przynieśli mi rachunek za ogrzewanie: dwa i pół tysiąca hrywien, do tego czynsz 600 hrywien. Razem 3100. Zostało mi 800 hrywien. To normalne, można za to przeżyć? - pyta Anna, mieszkanka Nju-Jorku. 800 hrywien to niecałe 120 złotych.

Pekin 2022. Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału w short tracku

Natalia Maliszewska w biegu eliminacyjnym na 1000 metrów w short tracku awansowała do ćwierćfinału na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. - Zrobię wszystko, by odgryźć się za te rzeczy, które się wydarzyły - powiedziała. Maliszewską koronawirus pozbawił szansy na start w konkurencji, w której jest najsilniejsza i w której miała ogromne medalowe szanse - na 500 metrów.

Prognoza pogody na czwartek 10 lutego

W czwartek zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, dość silny, okresami w porywach o prędkości do 40-60 km/h, południowo-zachodni.

Pismo w sprawie kar za Turów. Środki zostaną potrącone z unijnych funduszy

Porozumienie z Czechami w sprawie Turowa wstrzymało naliczanie kar, ale nie anulowało tych już naliczonych. Skoro polski rząd nie płaci dobrowolnie, to urzędnicy Komisji odzyskują zaległe płatności. Do Warszawy trafiło oficjalne zawiadomienie, które środki zostaną obcięte na poczet kary. Za 10 dni przelew unijnych funduszy dla Polski zostanie pomniejszy o 15 milionów euro.

KRRiT wciąż nie podjęła decyzji w sprawie koncesji TVN7

Nie ma wciąż decyzji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN7. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w tej sprawie we wtorek głosowała, ale bez rozstrzygnięcia. TVN7 to stacja dobrze znana tym, którzy w telewizji kochają rozrywkę. Wniosek o przedłużenie koncesji stacja złożyła ponad rok temu. Koncesja TVN7 wygasa 25 lutego.

Dawid Kubacki odebrał brązowy medal olimpijski

Dawid Kubacki na szyi ma już brązowy medal. Takie chwile na igrzyskach są wyjątkowe i wyjątkowo ciężko się na nie pracuje. Nie wszystkim udaje się zrealizować marzenia - polscy snowboardziści slalomem równoległym do podium niestety nie dojechali.

Prognoza pogody na środę 9 lutego

W środę zachmurzenie będzie duże. Wystąpią też opady deszczu. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie.

Co wpływa na wysokie ceny prądu? Eksperci tłumaczą

Prąd jest coraz droższy. Rząd przekonuje, że to unijne regulacje odpowiadają za ponad połowę sumy z naszych rachunków. Na rządową kampanię - z kalkulatorem w ręku i krytycznym okiem - spojrzeli przedstawiciele kilku organizacji i branżowych portali.

Polska zrezygnuje z Europejskiego Planu Odbudowy?

Czy Polska zrezygnuje z Europejskiego Planu Odbudowy? Pojawiają się sugestie, że takie rozwiązania mają być dyskutowane w obozie władzy. Środki wciąż są zablokowane, bo Komisja Europejska oczekuje, że Polska między innymi zlikwiduje Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Chodzi o środki, które miały podnieść polską gospodarkę po covidowych lockdownach. Premier Morawiecki opisywał to wielokrotnie jako swój negocjacyjny sukces.

"Wyciąganie politycznych konsekwencji powinno zacząć się od premiera Morawieckiego"

Polski Ład przyniósł podatkowy chaos i dymisję ministra finansów. Tadeusz Kościński zrezygnował i - jak przekonuje rzeczniczka PiS - wziął na siebie odpowiedzialność za "pewne niedociągnięcia". Opozycja mówi, że minister stał się politycznym kozłem ofiarnym, bo był ministrem widmo, a całą odpowiedzialność za błędy ponosi premier Morawiecki, który Polski Ład zachwalał i firmował.

Po naradzie w PiS minister finansów Tadeusz Kościński podał się do dymisji

Minister finansów Tadeusz Kościński podał się do dymisji. O rezygnacji poinformowała w poniedziałek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Wcześniej przy Nowogrodzkiej odbyła się narada kierownictwa partii. Dymisja ministra finansów to pokłosie błędów w Polskim Ładzie, ale opozycja zwraca uwagę, że twarzą programu nie był minister finansów Tadeusz Kościński, tylko prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Inicjatywa prezydenta rozwiąże spór wokół praworządności w Polsce? "Nie należy się na to łapać"

Oficjalnie głównym tematem spotkań Andrzeja Dudy w Brukseli w poniedziałek była sprawa Ukrainy, ale prezydent również rozmawiał o swojej inicjatywie ustawodawczej likwidującej Izbę Dyscyplinarną SN. Zdaniem prezydenta nowe przepisy pozwolą zakończyć spór wokół praworządności i odblokuje miliardy euro dla Polski. Jednak eksperci mają co do tego wątpliwości i wskazują, że to pozorne działania.