Najnowsze

Najnowsze

Kryzys energetyczny. Samorządowcy ostrzegają przed masowymi zwolnieniami

Samorządowcy alarmują - w przyszłym roku za prąd przyjdzie nam zapłacić nawet 10-krotnie więcej, a to może oznaczać konieczność zamknięcia domów kultury, ośrodków sportowych, czy likwidację dodatkowych zajęć w szkołach. W konsekwencji może to doprowadzić do masowych zwolnień. Rząd zapowiada, że prace nad pomocą dla samorządów trwają, ale nie wiadomo, kiedy się zakończą.

Katowice: 36-latka urodziła martwe dziecko. Zmarła kilka dni po porodzie

Pani Marta trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Choć była pod stałą opieką, to - według jej męża - lekarze nie postawili na czas właściwej diagnozy. Kobieta i jej nienarodzony syn zmarli w szpitalu. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Dramatyczna historię opisali dziennikarze programu "Uwaga!" TVN.

ETPCz: sześciu sędziów nie powinno orzekać w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej SN

Izba Odpowiedzialności Zawodowej SN, która została powołana w miejsce Izby Dyscyplinarnej, miała we wtorek zdecydować o sprawach sędziów Piotra Gąciarka i Marzanny Piekarskiej-Drążek. Sprawy jednak zostały odroczone. Likwidacja Izby Dyscyplinarnej była jednym z warunków postawionych przez Komisję Europejską, by odblokować pieniądze na KPO. Problem w tym, że w 11-osobowym składzie zasiada sześciu sędziów, którzy według decyzji Europejskiego Trybunału Praw człowieka nie powinni orzekać, bo zostali powołani na wniosek upolitycznionej KRS.

Wspólna konferencja byłych prezydentów i liderów opozycji. Padły słowa o współpracy

We wtorek odbyła się konferencja z okazji 25-lecia rozpoczęcia przez Polskę negocjacji akcesyjnych do NATO, zorganizowana z inicjatywy byłych prezydentów - Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Na spotkaniu przemawiali między innymi liderzy opozycji. Wszyscy podkreślali znaczenie i wagę jedności Sojuszu, zwłaszcza w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę. Padały też słowa o potrzebie zbudowania porozumienia przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

Prognoza pogody na wtorek 20 września

We wtorek w kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia. Okresowo może pojawić się przelotny deszcz. Na wybrzeżu możliwe są burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na południu do 15 stopni Celsjusza na północnym zachodzie i częściowo na zachodzie. Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Opozycja ostro o podkomisji smoleńskiej. "To była fabryka kłamstwa"

To była fabryka kłamstwa - tak o podkomisji Antoniego Macierewicza mówi opozycja. W katastrofie smoleńskiej zginęli prezydent Lech Kaczyński, a także czołowi politycy wszystkich partii, ale prezes PiS Jarosław Kaczyński od lat mówi o zbrodni i zamachu na jego brata. W trakcie prac komisji smoleńskiej Antoni Macierewicz szukał przesłanek na poparcie tej tezy, pomijając ekspertyzy, które jej zaprzeczały. Pokazał to reportaż Piotra Świerczka "Siła kłamstwa", który można obejrzeć dziś o 22:45 w TVN.

"Wracamy do tradycji, która jest niezwykle ważna"

Prawie 5 milionów złotych udało się zebrać na balu charytatywnym Fundacji TVN. Pieniądze wspomogą budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Bal wrócił po trzech latach. Powodem przerwy była pandemia.

Prognoza pogody na poniedziałek 19 września

W poniedziałek w ciągu dnia przeważać będzie pochmurna aura z dużym, miejscami całkowitym zachmurzeniem oraz przelotnymi opadami deszczu. Na północy Polski także z burzami. W drugiej części dnia będzie więcej rozpogodzeń w rejonie Pomorza Zachodniego. Temperatura maksymalna wyniesie od 12-13 stopni Celsjusza na wschodzie i w centrum do 14-16 stopni Celsjusza na zachodzie i północy. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, północno-zachodni.

Nie żyje mały ryś. Policja szuka sprawcy

Policja szuka sprawcy, który zastrzelił w małego rysia w województwie zachodniopomorskim. Czteromiesięczny drapieżnik urodził się na wolności, był dzieckiem pochodzącej z programu reintrodukcji gatunku samicy o imieniu Cleo II. Na świat przyszły trzy kociaki. Przyrodnicy podejrzewają, że cały miot rysi nie żyje.

Wielki sukces balu charytatywnego Fundacji TVN. Zebrane środki zostaną przekazane na Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Bal Nocy Letniej wrócił po trzech latach. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń charytatywnych w Polsce, organizowane przez Fundację TVN. Zebrane w sobotę pieniądze zostaną przeznaczone na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Podczas gali wylicytowano wyjątkowe przedmioty, między innymi rakietę Igi Świątek z ostatniego finału US Open.

Prezydent wyznaczył sędziów do Izby Odpowiedzialności Zawodowej SN

Prezydent Andrzej Duda wyznaczył 11 sędziów do orzekania w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego. Większość składu stanowią sędziowie wybrani przez neo-KRS, której działalność podważają europejskie trybunały. Dlatego znowu pojawiają się wątpliwości i pytania o środki na Krajowy Plan Odbudowy.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną otwarty

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że to jest "zwycięstwo tych, którzy rozumieją słowo suwerenność". Nie trzeba będzie prosić Rosjan o zgodę na wpłynięcie z zatoki na zalew. Wielkie otwarcie nie oznacza jednak, że inwestycja jest już gotowa.

Szefowie spółek Skarbu Państwa bez premii? "Zagranie tylko dla picu"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada zakaz wypłacania w tym roku premii osobom kierującym spółkami Skarbu Państwa. Pojawiają się jednak wątpliwości, bo premie wypłacane są w lipcu i sierpniu. Dlatego opozycja mówi o klubie nowych milionerów "dobrej zmiany", którzy mają teraz udawać, że zaciskają pasa, jak większość Polaków.