Najnowsze

Najnowsze

Wciąż są organizowane akcje charytatywne na rzecz Ukrainy i Ukraińców

Pomoc dla Ukrainy jest ciągle potrzebna i ciągle jest organizowana. W Poznaniu zbierano rowery, z Zamościa pojedzie karetka. W Tarnowie podczas ukraińskiej Gastromajówki mieszkańcy Tarnowa mogli kupić potrawy ugotowane przez uchodźczynie z Ukrainy. Dochód przeznaczony będzie na pomoc dla rannych żołnierzy leczonych w Polsce.

Incydenty nad wodą w majówkę. Ratownicy apelują o rozwagę i ostrożność

Tragicznie zaczęła się majówka w okolicach Bełchatowa. W sobotę po południu w zalewie topiły się dwie osoby. Mimo reanimacji nie udało się uratować 36-letniego mężczyzny. Kilka dni temu w Lubuskiem utonął 58-latek. W Mikołajkach do wody stoczył się samochód z przyczepą. Kierowca w ostatniej chwili wyskoczył z auta i to go uratowało.

Gaz wrócił do gmin, które były od niego odcięte

Gminy, które zostały odcięte od gazu, odzyskują dostęp do niego. Rząd wydawał się zaskoczony tym, że nałożone przez niego sankcje uderzyły nie tylko w rosyjskie firmy, ale i w ich polskich klientów. Sytuacja jest opanowywana, bo rząd nakazał przejęcie przez polskie firmy rosyjskiej infrastruktury, ale pewne straty nie są do odrobienia.

Prognoza pogody na niedzielę 1 maja

W niedzielę w północnej części kraju i kotlinach sudeckich wystąpi przelotny deszcz. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Pomorzu do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i zmienny. Nad morzem umiarkowany. Ciśnienie spada.

Mastercard OFF CAMERA otwiera się na seriale

W Krakowie trwa Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Święto niezależnego kina w tym roku otwiera się także na seriale. W ramach Player SerialCon-u można nie tylko obejrzeć nowe odcinki seriali na wielkim ekranie, ale też wziąć udział w dyskusjach z twórcami.

Ukraińcy poprowadzą wrocławskie autobusy i tramwaje. W mieście ruszył kurs

Przyjechali z Ukrainy, wkrótce poprowadzą wrocławskie tramwaje. Ruszył właśnie kurs dla obywateli z tego kraju na przyszłych motorniczych i kierowców miejskich autobusów. W ramach kursu są też lekcje języka polskiego. Ale ten kurs daje coś jeszcze - szanse na znalezienie pracy, na zapuszczenie korzeni, na poczucie się jak w domu.

Wolontariusze: pomoc dla uchodźców z Ukrainy wciąż jest potrzebna

66. dzień wojny w Ukrainie to także 66. dzień niesienia pomocy uciekającym przed wojną. Polacy od samego początku ruszyli ze wsparciem. Organizują zbiórki, przyjmują uchodźców pod własny dach, przekazują pieniądze, okazują wsparcie. To pospolite ruszenie czasami hamuje, ale pomoc jest wciąż potrzebna.

Z takimi zagrożeniami mierzą się na co dzień górnicy

Ostatnie tygodnie to tragiczny czas dla polskiego górnictwa. W katastrofach w kopalniach Pniówek i Zofiówka zginęło łącznie 19 górników. O zdrowie i życie kolejnych walczą lekarze z Siemianowic Śląskich. Pod ich opieką jest 20 górników. Mimo, że od dawna robi się wiele, by zwiększyć bezpieczeństwo w kopalniach, to i tak ta praca wiąże się z ryzykiem.

Gaz wraca do gmin, gdzie działała firma Novatek

Gaz wraca do kolejnych gmin - tam, gdzie działała firma Novatek. Problem powstał po tym, jak koncern został objęty sankcjami przez polski rząd. Mieszkańcy zostali bez gazu, wielu także bez ciepłej wody. Sytuacja wraca już do normy.

Około 8000 brytyjskich żołnierzy trafi do Europy Wschodniej

Do Europy Wschodniej trafi latem około 8000 brytyjskich żołnierzy - poinformował resort obrony Wielkiej Brytanii. Wojskowi zostaną rozmieszczeni w regionie w ramach ćwiczeń, aby - jak wyjaśniał minister obrony Ben Wallace - zademonstrować solidarność i siłę w jednym z największych wspólnych przedsięwzięć od czasu zimnej wojny. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Naukowcy z laboratorium Hades badają napromieniowane odpady

Kwestia pozyskiwania energii z atomu budzi w Polsce pytania o bezpieczeństwo i koszty. Belgijskich naukowców w laboratorium Hades interesuje co innego - co zrobić z odpadami radioaktywnymi i czy napromieniowane wysypiska można bezpiecznie umieścić pod ziemią. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Wybuchy metanu w kopalniach na Śląsku. "Nauka od lat nie znalazła rozwiązania"

Śląsk opłakuje ofiary katastrof, do których doszło w ubiegłym tygodniu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej - Pniówek i Zofiówka. W siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń zmarł kolejny górnik. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 19. Jedna akcja ratownicza się skończyła, druga została zawieszona. Ruszają śledztwa, które mają wyjaśnić przyczyny tragedii. Prowadzą je prokuratura i Wyższy Urząd Górniczy.

Rząd zmienia zdanie w sprawie wiatraków. Ma być nowa ustawa

Rząd obiecuje, że w 2030 roku połowa energii będzie pochodziła z odnawialnych źródeł energii. Pomóc ma nowa ustawa, która złagodzi warunki budowy wiatraków prądotwórczych. Sześć lat temu PiS wprowadził przepisy, które praktycznie uniemożliwiły ich wznoszenie.

Prognoza pogody na sobotę 30 kwietnia

W sobotę na Pomorzu, Podlasiu, Warmii, Mazurach i Mazowszu zachmurzenie zmienne - okresami deszcz. W pozostałych regionach kraju słonecznie. Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na Podlasiu do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, zmienny. Nad morzem umiarkowany.

"Nie ma nawet emocji, aby wyrazić wściekłość przeciwko Rosji"

Mija 65. dzień rosyjskiej agresji w Ukrainie. W czwartek, 28 kwietnia w rejonie szewczenkowskim w Kijowie doszło do ataku rakietowego, wskutek którego zginęła dziennikarka Wira Hyrycz, związana z ukraińską sekcją Radia Swoboda. O tym, jak wyglądał atak rakietowy, opowiedziała TVN24 mieszkająca w Kijowie Tetiana Chmelnycka.

Inflacja w kwietniu wyniosła prawie 12,3 procent rok do roku

Inflacja w Polsce jest coraz groźniejsza. W kwietniu wyniosła prawie 12,3 procent. To są wstępne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Najbardziej podrożały paliwa, energia i żywność. To najwyższa inflacja od 24 lat. Będzie jeszcze wyższa i trudno będzie z niej wyjść.