Wspinaczkowe derby Łodzi

Rywalizacja na wysokościach, czyli finał wspinaczkowych derbów Łodzi. Rywalizują członkowie Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego i Akademickiego Klubu Górskiego. Jest pokaz siły i umiejętności, ale i nawiązanie do tradycji. Zawodnicy wspinają się w leginsach - tak jak w latach 80.

Odbudowa kaplicy i "ekologiczna" droga krzyżowa. Wójt ma pomysł na tereny chronione Parku Narodowego

Wójt Smołodzina (woj. pomorskie) chce przywrócić na wzgórzu Rowokół kaplicę rozebraną ponad sto lat temu. Jako, że teren znajduje się na terenie chronionym Słowińskiego Parku Narodowego, jest wniosek do Ministerstwa Środowiska o odstąpienie od zakazu ingerencji w krajobraz. Są też pierwsze decyzje. Ale na kaplicy wizja wójta się nie kończy. Chciałby na wzgórzu wybudować drogę krzyżową.

Ich domem była ulica. Teraz mają szansę to zmienić

Dla bezdomnych to szansa na powrót do normalności, ale to też próba odpowiedzialności. Mieszkania treningowe są już Warszawie i Rakowie. Prawdopodobnie powstaną także w Bydgoszczy. Bezdomni uczą się tu życia na własną rękę. Często to osoby, które na ulicy żyły przez kilkanaście lat.

Gdańsk pomoże starającym się o dziecko metodą in vitro parom

Gdańsk dofinansuje in vitro - w ciągu najbliższych trzech lat miasto planuje przeznaczyć aż cztery miliony złotych. Pary, które starają się o dziecko będą mogły uzyskać do 15 tys. zł dofinansowania. Uchwałę poparło 16 radnych - przeciwko było 13 radnych, głownie z PiS. Głosowanie poprzedziła dyskusja z lekarzami, psychoterapeutami i etykami. Nie obyło się bez emocji- i to sporych. Przed ratuszem w czasie debaty manifestowali działacze pro-life.

Skatowali i zakopali żywcem. Ruszył proces ws. zabójstwa biznesmena z Trąbek Wielkich

Został brutalnie pobity, a następnie zakopany - gdy wciąż żył. Ruszył proces w sprawie zabójstwa biznesmena z Trąbek Wielkich w Pomorskich. Na ławie oskarżonych zasiadło siedem osób. To oni, według ustaleń prokuratury, mieli skatować, a następnie konającego mężczyznę zakopać. Po zbrodni na jego nazwisko wzięli pożyczkę w wysokości miliona złotych. Grozi im dożywocie.

Dziś można sobie pofolgować. Do wyboru pączek albo pech przez rok

Zgodnie z tradycją - w tym dniu każdy musi zjeść przynajmniej jednego pączka. Inaczej ryzykuje, że przez kolejny rok prześladować go będzie pech i nieszczęście. Bo jeden pączek w tłusty czwartek to nie grzech - nawet, jeżeli ktoś jest na diecie. Warto jednak pamiętać, że "co za dużo, to niezdrowo", a spalenie jednego z nich wymaga intensywnego i kilkugodzinnego treningu. Cukiernicy w całym kraju pracowali przez całą noc, by zaspokoić głodnych słodyczy klientów. W dniu, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, przed najlepszymi cukierniami od rana ustawiają się gigantyczne kolejki po pączki - ze słonym karmelem, ciasteczkami albo tradycyjnie wypełnione dżemem.

"Wampir z Bytowa" trafi na obserwację

Leszek Pękalski znany jako "wampir z Bytowa" trafi na dodatkowa obserwacje psychiatryczną. Tak zdecydował sąd. Jednak najpewniej trafi do zamkniętego ośrodka w Gostyninie dla szczególnie niebezpiecznych przestępców. Pękalski w grudniu skończy odsiadywanie wyroku 25 lat wiezienia za morderstwo i gwałt na 17-letniej Sylwii. Zbrodni miał - jak sam twierdził - popełnić znacznie więcej.

Zarzuty za kije z Małym Powstańcem

Umieścił wizerunek Małego Powstańca na kijach bejsbolowych, teraz usłyszał zarzut rozpowszechniania cudzego utworu. Rafałowi P. grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna miał zajmować się produkcją i sprzedażą kijów bejsbolowych opatrzonych też wizerunkiem chronionego znaku Polski Walczącej.

Przyjechali do Polski i zostali z niczym. Pomógł strażnik miejski

Przyjechali do Polski po lepsze życie, zostali z niczym. Ocalił ich strażnik miejski z Nowej Soli. Historia pana Jacka, który wyciągnął pomocną dłoń do trzech młodych Ukraińców. Pomógł znaleźć pracę i dach nad głową. Bezinteresownie. Szefowie go chwalą. Władze miasta też. On sam bohaterem się nie czuje. Jak mówi - mundur zobowiązuje. Nawet jeśli powszechnie kojarzy się tylko z mandatami za złe parkowanie.

Ciasto dla Krystiana. W słodki sposób pomogli choremu na białaczkę chłopcu

Najpierw piekli ciasta, by teraz je sprzedawać - po to, żeby zebrać pieniądze. Jak najwięcej pieniędzy - na leczenie 14-letniego Krystiana z Łomży. Chłopiec ma białaczkę - czeka na przeszczep szpiku. Kiedy zachorował, jego mama musiała zrezygnować z pracy - nietrudno więc się domyśleć, że rodzinie nie jest łatwo się utrzymać. Kosztowna jest nie tylko terapia, ale także specjalna dieta, wedle której poddany chemioterapii chłopiec musi się odżywiać. Na szczęście - z pomocą przyszło małżeństwo, które zorganizowało akcje pieczenia ciast. Przyłączyli się doń i restauratorzy, i mieszkańcy Łomży.

"Psi detektyw" jest kobietą. Pilnuje praw ludzi i zwierząt w Elblągu

Koledzy mówią o niej "psi detektyw". Iga Sozoniuk - bo to o niej mowa - jest policjantką z Elbląga, która bardzo kocha zwierzęta i na co dzień ściga tych, którzy łamią ich prawa. Cieszy każdy ukarany przypadek - martwi każde umorzenie. W sukurs idzie Ministerstwo Sprawiedliwości. Chce zaostrzyć kary za znęcanie się nad zwierzętami.

Po drugiej stronie smogu. Tak wygląda Beskid Śląski z powietrza

Podniebne studio TVN24. Wyjątkowa wyprawa szybowcem z Sebastianem Kawą - najbardziej utytułowanym pilotem w historii. Właśnie wrócił z Australii z kolejnym złotym medalem mistrzostw świata. Jak wygląda jego świat, kilkaset metrów nad ziemią, opowiedział naszemu reporterowi. Mateusz Kudła przy okazji dokładnie przyjrzał się smogowej chmurze nad Beskidem Śląskim.

Policja chce nocnej prohibicji w Suwałkach. "Od 21:00? Trochę brutalne"

Policja w Suwałkach chce wprowadzić nocną prohibicję. Zakaz sprzedaży napojów procentowych miałby obowiązywać od 21:00 do 6:00 rano. I miałby rozwiązać problem z nocnymi awanturami po kilku głębszych. Podobno to sami mieszkańcy podsunęli policji ten pomysł. Referendum jednak nikt nie przeprowadził. Samych sprzedawców też nikt o zdanie nie pytał.

Ostatnie miesiące Tomasza Kality w "Superwizjerze"

Tomasz Kalita - polityk SLD i rzecznik tej partii - zmarł w wieku 37 lat. Ostatnie 8 miesięcy jego życia to była walka ze złośliwym nowotworem mózgu - glejakiem wielopostaciowym. Ale Kalita walczył nie tylko z chorobą. Walczył także w imieniu wielu chorych. Do samego końca zabiegał o legalizację medycznej marihuany. Przez ostatnie miesiące Tomaszowi towarzyszyli reporterzy "Superwizjera". Efekt ich pracy będzie można zobaczyć już jutro o 20.00 w TVN24.

Więcej mężczyzn popełnia samobójstwo, niż ginie w wypadkach. Raport o stanie zdrowia Polaków

Polki żyją średnio 82 lata, mężczyźni - 74. Żyjemy coraz dłużej, ale przyrost naturalny jest ujemny. I to nie tylko w miastach. Najnowsze dane z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego nie są optymistyczne. Najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce są choroby układu krążenia, a co raz więcej osób ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Niepokoją też dane dotyczące samobójstw.

Kanarzy kontra pasażerowie. Emocjonalna kontrola biletów

Nietypowa kontrola biletów w Szczecinie. Kontrolerzy szarpali i przytrzymywali mężczyznę, który jechał na tak zwaną gapę. W jego obronie stanęli inni pasażerowie, którzy nagrali zachowanie kontrolerów. Jak tłumaczy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, to gapowicz miał być agresywny.

Chcą zamówić taksówkę, sprzedać garnki, poskarżyć się na dzieci sąsiada. 80 proc. telefonów na 112 to fałszywki

112 - numer alarmowy, który zna praktycznie każdy. Nie każdy jednak właściwie go używa. Większość połączeń to wciąż żarty czy fałszywe zgłoszenia. Niekiedy może to kosztować ludzkie życie. Świadomość Europejczyków o jego prawidłowym wykorzystaniu ma zwiększyć obchodzony dzisiaj Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak i kiedy z niego korzystać.

Szarpał i bił, bo dziecko go denerwowało. Trzymiesięczny chłopiec ma złamaną rękę

Kolejne dziecko ofiarą przemocy domowej. W Głownie pod Łodzią 28-letni ojciec tak uderzył 3 miesięczne dziecko, że chłopiec ma złamaną rękę. Najprawdopodobniej nie był to jedyny cios zadany dziecku. Na szczęście w tej sytuacji szybko zareagowała matka i przerwała dramat dziecka. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się i spowodowania obrażeń u syna, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wszystko zależy od perfekcyjnego zgrania. Jak wyglądają procedury przewozu VIP-ów

To nie pierwszy wypadek kolumny rządowej w ostatnim czasie, stad powracające pytanie o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa dotyczących przewozu VIP-ów. Są przywileje na drodze, ale również związane z nimi nadrzędne obowiązki. Jak powinna wyglądać prawidłowa kolumna rządowych samochodów i jak powinni zachować się w takiej sytuacji kierowcy Biura Ochrony Rządu?