Każdy miesiąc to inna osoba i jej historia. Niezwykły kalendarz

Niezwykły kalendarz, a w nim 12 niezwykłych historii. Marzenia, pasje i obawy osób, które cierpią na autyzm i zespół Aspergera. Na co dzień są podopiecznymi łódzkiej fundacji i przeważnie żyją w swoim świecie. Teraz postanowili do tego świata zaprosić innych. Ich przesłanie jest proste: nie wykluczajcie nas, tylko postarajcie się zrozumieć.

Sadowy finał sprawy brutalnego zabójstwa przedsiębiorcy

Poszukiwano ich półtora roku, później przez rok pisano akt oskarżenia. Teraz sprawa porwania i brutalnego zabójstwa przedsiębiorcy z Trąbek Wielkich znajduje swój sądowy finał. Ciało mężczyzny znaleziono zakopane w lesie. Prawdopodobnie został pogrzebany, gdy jeszcze żył. Oskarżeni mieli to zrobić, by przejąć jego majątek warty około miliona złotych. Przed sądem w Gdańsku stanie siedmiu mężczyzn oskarżonych między innymi o morderstwo oraz próbę wyłudzenia.

Mrożące krew w żyłach lądowanie w Gdańsku

Samolot podchodzi do lądowania na lotnisku im. Lecha Wałęsy, a pilot – walczy z silnymi podmuchami wiatru. Szczęśliwie w tej walce żywioł zostaje poskromiony – samolot bezpiecznie ląduje. Film nagrano dwa dni temu, gdy nad Polską szalał orkan Barbara. Na Pomorzu prędkość wiatru momentami przekraczała 120 km/h.

Nowe fakty w sprawie śmierci Ewy Tylman

Tajemnice aktu oskarżenia i pytanie: Co wydarzyło się w przed śmiercią Ewy Tylman? Dziennikarze „Gazety Wyborczej” ujawniają nieznane wcześniej fakty. Oskarżony o zabójstwo Adam Z. miał być bardzo bliskim znajomym Tylman, ale w pewnym momencie miała się go wystraszyć. O szczegółach tragicznej nocy.

Głodówka w obronie gmin. Protestują, bo nie chcą być częścią Opola

Mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego będą protestować do skutku, bo nie chcą stać się częścią Opola. Od Nowego Roku cztery gminy w województwie opolskim stracą w sumie 12 wsi na rzecz miasta. Opole ma wzbogacić się o ponad 5 tysięcy hektarów ziemi i zyskać prawie 10 tysięcy mieszkańców. Pomysłodawcą jest Prezydent Opola, który ma silne wsparcie jednego z wiceministrów.

Smutek i strach zamiast magii świąt. Dodatkowe patrole przypominają o tragedii w Berlinie

To wyjątkowe święta dla Niemców, w szczególności dla mieszkańców Berlina. Wciąż przychodzą w miejsce tragedii, jaka miała miejsce kilka dni przed świętami. Przychodzą zapalić świeczkę, zostawić kwiaty lub kartkę z kondolencjami, pamiętając o 12 ofiarach terrorysty. W wielu krajach Europy o dramacie na bożonarodzeniowym jarmarku przypominają dodatkowe patrole policjantów i żołnierzy. Trudno w ogóle zapomnieć o zagrożeniu, skoro na pytanie o to, czy jesteśmy bezpieczni nikt nie odważy się odpowiedzieć „tak”.

„Krzyczał: mamusiu, bolą mnie nóżki”. Rodzice Kordiana proszą o pomoc

Rodzice Kordiana proszą o pomoc, by ulżyć synkowi w cierpieniu. Chłopiec wije się w bólach, które utrzymują go na krawędzi omdlenia. Rodzice nie mogą nic zrobić. Za ten ból odpowiedzialny jest wadliwy gen. Chłopiec został uznany za jedyny na świecie przypadek dziecka, które żyje z taką chorobą. Pojawiła się szansa, by mu pomóc. Jednak leczenie jest niezwykle kosztowne.

Nauczyciele zapowiadają strajk generalny

Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczyna przygotowania do strajku generalnego. Nauczyciele domagają się wycofania reformy edukacji, której założeniem jest między innymi likwidacja gimnazjów. Prezydent mówi, że na razie ustawy nie podpisze, bo ta jest konsultowana.

Wielka akcja CBŚP. Zatrzymano policjantów i zawodnika MMA

Duża akcja Centralnego Biura Śledczego Policji. W czterech województwach – zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim – policjanci zatrzymali dwudziestu jeden członków grupy zajmującej się handlem narkotykami i papierosami na ogromną skalę. Wśród zatrzymanych są dwaj funkcjonariusze policji i znany zawodnik MMA.

Wielkie pieniądze dla wielkiego piłkarza. Lewandowski z nowym kontraktem

173 tysiące złotych dziennie, czyli wielkie pieniądze w świecie wielkiego sportu. Robert Lewandowski w Bayernie Monachium zostaje na dłużej. Polski napastnik podpisał kontrakt do 2021 roku. Ma zarabiać około 15 milionów euro za sezon. Po doliczeniu pieniędzy z kontraktów reklamowych, reprezentant Polski może być najlepiej opłacanym piłkarzem Bundesligi.

Pomagają rodzicom odzyskać odebrane dzieci. „Każdy błąd można naprawić”

Działające w Białymstoku Stowarzyszenie „Droga” ma jeden cel – pomóc rodzicom odnaleźć drogę do swoich dzieci. Dzieci, które zostały im odebrane z różnych powodów – niekiedy patologii, a czasem zwykłej nieporadności i nieudolności. Każdy błąd można naprawić, przekonują wolontariusze i robią to skutecznie. Drogę do siebie i do domu odzyskało już trzydzieścioro dzieci.

3-latka z pękniętą czaszką. Rodzice z zarzutami znęcania się

Kolejne dziecko padło ofiarą przemocy w Łodzi. 3-letnia Lenka trafiła do szpitala z pękniętą czaszką, a jej rodzice – 27-letnia matka i 34-letni ojciec – usłyszeli zarzut znęcania się nad córką ze szczególnym okrucieństwem. Dziewczynka miała siniaki na całym ciele i złamanie kości czołowej. Ale na szczęście tym razem sąsiedzi nie byli głusi na płacz dziecka. Powiadomili pracowników przychodni lekarskiej, a ci policję.

Proces w sprawie zabójstwa Ewy Tylman będzie jawny

Oskarżony o zamordowanie Ewy Tylman stanie nie tylko przez sądem, ale też publicznością i kamerami. Swoją niewinność będzie udowadniał w jawnym procesie, bo prokuratura wycofała z sądu wniosek o jego utajnienie. Wniosek, który sama złożyła i nadal uważa go za zasadny. Został on wycofany na polecenie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro.

Można ich spotkać w każdym mieście. Mikołaje ruszają na pomoc

Biegają w maratonach, jeżdżą na motorach, namawiają do hojności i sami zbierają pieniądze – Mikołaje, którzy postanowili pomóc innym. Do Białegostoku przybył ten najprawdziwszy, z Finlandii. Obdarował upominkami chore dzieci w szpitalu. O żadnym ze swoich kolegów nie powie, że jest fałszywy. Bo to, co robią dla potrzebujących, jest jak najbardziej prawdziwe.

Metoda dostosowana do kalendarza. Oszukiwali „na pierogi”

W przedświątecznym rozgardiaszu łatwo stracić głowę. Dlatego policja ostrzega: uważajmy, by nie stracić i pieniędzy. Oszuści idą z duchem czasu i do kalendarza dostosowują metody operacyjne. Teraz na topie są na przykład akcje „na pierogi”. Na czym polegają?

"W Brukseli czasem pukają się w głowę". Cała rozmowa z Donaldem Tuskiem

– Czymś bardzo dwuznacznym jest fakt, że wielu polityków PiS nieustannie mówi, że woleliby kogoś innego niż Polaka na szefa Rady Europejskiej – powiedział w rozmowie z korespondentem TVN24 w Brukseli Donald Tusk. Były premier mówił także o polskiej polityce, działaniach obecnego rządu oraz problemach, jakie stoją przed Unią Europejską. Zobacz całą rozmowę z przewodniczącym Rady Europejskiej.

Trud, krew, pot i łzy. Wielcy zwycięzcy „Azja Express”

Koniec szalonego wyścigu przez Azję. Do samego końca to był bieg z przeszkodami, ale Michał Żurawski i Ludwik Borkowski pokonali wszystkie i pierwsi dobiegli do mety. „Azja Express” to był ponad miesiąc rywalizacji, ponad miesiąc testowania swoich możliwości i ponad miesiąc życia za dolara dziennie.

Po kokainie potrącił kobietę. Dariusz K. na wolności

Dariusz K. wychodzi z aresztu. Znany muzyk usłyszał już wyrok, ale teraz wpłacił kaucję. Za zabicie po spożyciu kokainy kobiety na pasach sąd wysłał go na 7 lat do więzienia. Ale to wyrok nieprawomocny. Za 400 tysięcy złotych kaucji i bez paszportu Dariusz K. na wolności oczekuje na wyrok w drugiej instancji.

15-letni geniusz komputerowy z Włoch może zostać błogosławionym i ogłoszonym patronem internetu

W Mediolanie zakończył się pierwszy, diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego Carlo Acutisa. Chłopak zmarł na białaczkę w wieku 15 lat. Komputerowej pasji nastolatka, który pomagał m.in. w tworzeniu strony internetowej Watykanu, towarzyszyła żarliwa religijność i potrzeba niesienia pomocy innym. Carlo był także zafascynowany Janem Pawłem II, o którym chłopcu opowiadała m.in. jego urodzona w Polsce babcia. O życiu 15-latka powstała już książka i film dokumentalny. Czy i kiedy nastolatek zostanie wyniesiony na ołtarze?

Reforma edukacji zapięta na ostatni guzik? Opozycja liczy na głos Pierwszej Damy

- Rząd nie wycofa się z reformy edukacji – zapowiada szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło. Zdaniem Elżbiety Witek sobotnia manifestacja nie odzwierciedla głosu nauczycieli. Są i tacy, którzy liczą na głos prosto z Pałacu Prezydenckiego. – Ja poważnie liczę na to, że Pierwsza Dama wypowie swoje zdanie i pan prezydent weźmie to pod uwagę – mówił Rafał Trzaskowski z PO.