Telefon zaufania dla młodzieży czynny dłużej. Pomógł Jakub Błaszczykowski

07.11.2017 | Telefon zaufania dla młodzieży czynny dłużej. Pomógł Jakub Błaszczykowski
07.11.2017 | Telefon zaufania dla młodzieży czynny dłużej. Pomógł Jakub Błaszczykowski
Renata Kijowska | Fakty TVN
07.11.2017 | Telefon zaufania dla młodzieży czynny dłużej. Pomógł Jakub BłaszczykowskiRenata Kijowska | Fakty TVN

To nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale bardzo pomaga. Porada prawna, a czasem szczera rozmowa - trzeba tylko zadzwonić na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Problem zaczął się, gdy rząd przestał wspierać finansowo projekt. Pomocy udzielił piłkarz reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski.

Coraz częściej dzwonią chłopcy. Zdobywają się na odwagę i mają zaufanie. To w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111) kluczowe.

Wśród rozmów, a było ich dotychczas milion, nie było nieważnej. Czasem dosłownie ratowały życie. Bo dziecku po głowie chodziły straszne myśli. Były na krawędzi.

- Każdy numer w milionie połączeń to jest jedno życie, jakaś osoba, jeden problem, jedne emocje i każdej takiej osobie dajemy 100 procent siebie - mówi Lucyna Kicińska, koordynatorka telefonu z Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę".

Rząd się wycofał

Nie było to łatwe, gdy kilka miesięcy temu MEN i MSWiA przestały wspierać finansowo działanie telefonu. Psychologowie mogli odbierać telefony tylko do ósmej wieczorem. Teraz odbierają do 22, a chcieli pracować dłużej. Pomógł im Jakub Błaszczykowski.

- We wcześniejszym momencie życia, gdybym miał taką możliwość, to być może bym skorzystał - mówił piłkarz polskiej reprezentacji w "Faktach po Faktach". - To jest fajna rzecz, że można zadzwonić anonimowo i po prostu porozmawiać, a wiem, że rozmowa niekiedy w tego typu przypadkach jest bardzo ważna - dodał. - Sprawia mi to satysfakcję i chcemy to rozwijać - zapowiedział piłkarz.

- Kuba Błaszczykowski jest wzorem i symbolem dla młodych osób, że można poradzić sobie z wieloma trudnościami, że można wyjść obronną ręką z najtrudniejszych sytuacji - mówi Lucyna Kicińska.

Noc sprzyja wyznaniom

Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego "Ludzki gest", wraz z Kulczyk Foundation, wesprą finansowo Telefon 116 111. Od stycznia dzieci będą tu mogły anonimowo i bezpłatnie dzwonić aż do drugiej w nocy.

- One, kiedy są same, kiedy jest cisza, zaczynają myśleć, co je trapi, co zaczyna je przerastać, co jest trudne - tłumaczy Lucyna Kicińska.

Dzieci i nastolatkowie mogą nie tylko dzwonić, ale także pisać do Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę". Niektórzy dzwonią, żeby powiedzieć, że już u nich w porządku.

Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

"Dość czekania, czas na działania" - w szczycie kampanii wyborczej Lewica składa projekt likwidacji Funduszu Kościelnego. Stawką są miliardy złotych od państwa dla Kościołów. Koalicja była zgodna w sprawie likwidacji funduszu, a sprawą miał zająć się Władysław Kosiniak-Kamysz, ale efektów jego pracy brak.

Lewica chce "dowieźć obietnicę", którą miał się zająć Kosiniak-Kamysz. "Dość czekania, czas na działania"

Lewica chce "dowieźć obietnicę", którą miał się zająć Kosiniak-Kamysz. "Dość czekania, czas na działania"

Źródło:
Fakty TVN

Scenariusz jest zawsze ten sam. Spotkanie jest publiczne, a wystąpienie 20-minutowe. Żadnych pytań, żadnych tłumaczeń i żadnych konfrontacji z suwerenem. Jeśli trzeba, Sławomir Mentzen szybko opuszcza spotkanie na hulajnodze lub biegiem. To działa, bo druga tura jest coraz bliżej.

Powtarza ten sam scenariusz, później ucieka przed pytaniami. W sondażach zyskuje

Powtarza ten sam scenariusz, później ucieka przed pytaniami. W sondażach zyskuje

Źródło:
Fakty TVN

Policja zlikwidowała nielegalne laboratorium farmaceutyczne, które działało w mieszkaniu w Olsztynie. Podrabiane leki były później w sieci sprzedawane pacjentom. Główny Inspektor Farmaceutyczny szacuje, że połowa leków sprzedawanych w sieci to podróbki.

Polska "przoduje w produkcji nielegalnych leków". Policjanci zlikwidowali domowe laboratorium

Polska "przoduje w produkcji nielegalnych leków". Policjanci zlikwidowali domowe laboratorium

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

To już cztery lata, odkąd Andrzej Poczobut - dziennikarz i jeden z liderów mniejszości polskiej na Białorusi - został aresztowany przez białoruskie KGB. Andrzej Poczobut wciąż trzymany jest w łagrze jako jeden z najważniejszych zakładników reżimu. - Łukaszenka zdaje sobie sprawę z tego, że to jest jeden z najważniejszych więźniów, jakich posiada. Perspektyw na zwolnienie go z więzienia, na wynegocjowanie jego wolności, jak na razie nie widać - przyznaje dziennikarz Bartosz Wieliński.

"To piekło na ziemi, a w tym piekle znajduje się Andrzej". Perspektyw na zwolnienie Poczobuta "na razie nie widać"

"To piekło na ziemi, a w tym piekle znajduje się Andrzej". Perspektyw na zwolnienie Poczobuta "na razie nie widać"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Jeżeli tylko Ministerstwo Zdrowia przyzna, że tutaj należy coś zrobić, my już jesteśmy w blokach startowych i wiemy, jaki sprzęt należy kupić, jakie ośrodki należy wspomóc, aby kobieta była diagnozowana, leczona i także później rehabilitowana. To jest niezwykle ważne - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef WOŚP Jurek Owsiak, mówiąc o walce z endometriozą. - Ciśniemy bardzo mocno panią minister zdrowia i widzimy duży postęp - dodał.

Owsiak: Ciśniemy mocno minister zdrowia. Wiemy, jaki sprzęt kupić

Owsiak: Ciśniemy mocno minister zdrowia. Wiemy, jaki sprzęt kupić

Źródło:
TVN24

- Tempo wzrostu funduszu płac w ochronie zdrowia jest większe niż dopływ składki. Jest coraz mniej pieniędzy na świadczenie usług - leki, operacje, sprzęt - powiedział w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 były członek Rady Polityki Pieniężnej Bogusław Grabowski, odnosząc się do zapowiadanych zmian w składce zdrowotnej. Ocenił, iż "dobrze, że się mleko rozlało i że trzeba będzie posprzątać, wprowadzając nowy system".

"Dobrze, że się mleko rozlało i trzeba będzie posprzątać"

"Dobrze, że się mleko rozlało i trzeba będzie posprzątać"

Źródło:
TVN24

Ruszył nowy niemiecki parlament ze skrajną prawicą jako drugą siłą polityczną. AfD nadal w Bundestagu pozostaje izolowane, ale teraz broni się, odwołując do standardów demokratycznych. Skrajnej prawicy mocno zależy na zdobyciu miejsca w parlamentarnym gremium kontrolnym, które monitoruje niemieckie służby wywiadowcze.

Pierwsze posiedzenie nowego Bundestagu. AfD się skarży

Pierwsze posiedzenie nowego Bundestagu. AfD się skarży

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Nowa amerykańska administracja chce przejąć kontrolę nad Grenlandią. Na jakich zasadach: aneksji? operacji zbrojnej? umowy? Na razie nie wiemy. Wiemy za to, że o ile podczas pierwszej kadencji Donalda Trumpa temat szybko zniknął, to teraz zdaje się być dla niego i jego ludzi jednym z priorytetów. Ze słów i czynów samych Grenlandczyków wynika, że dla nich najważniejsze jest samostanowienie.

"Od II wojny światowej mamy zasadę samostanowienia". Grenlandczycy tego właśnie chcą

"Od II wojny światowej mamy zasadę samostanowienia". Grenlandczycy tego właśnie chcą

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS