Prognoza pogody na czwartek 12 listopada

W czwartek w kraju będzie pochmurno i mglisto. W niektórych regionach możliwe przejaśnienia, a w górach rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 10 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr południowy będzie słaby.

Amerykański koncern rozpoczął produkcję szczepionki. Kiedy będzie dostępna?

Rządowy zespół pracuje już nad systemem dystrybucji szczepionki na COVID-19 w Polsce, ale to ile jej dawek zostanie rozdysponowanych, zależy od decyzji Unii Europejskiej. Premier Mateusz Morawiecki chce sprowadzić do kraju co najmniej 20 milionów szczepionek. Chodzi o szczepionkę, nad którą pracuje amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer wraz z niemieckim BioNTechem. W poniedziałek poinformowano, że rozwijany projekt szczepionki przeciwko COVID-19 ma ponad 90 procent skuteczności. Naukowcy ostrzegają jednak przez nadmiernym entuzjazmem.

Prognoza pogody na środę 11 listopada

W środę będzie przeważnie pochmurno. Lokalnie pojawi się mżawka. Temperatura wyniesie maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Żołnierze mają pomagać szpitalom w uzupełnianiu danych o dostępnych łóżkach

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 21 tysiącach nowych zakażeń. Ostatniej doby zmarły 173 osoby. Od poniedziałku żołnierze zawodowi i terytorialsi mają pomagać szpitalom w uaktualnianiu danych o dostępnych łóżkach covidowych. Ale żołnierze już pomagają w ponad pół tysiącu miejsc. Robią wszystko to, o co zostaną tam poproszeni przez personel szpitalny.

Narodowcy planują przejazd zamiast marszu

Zamiast marszu będzie jazda samochodem, motocyklem albo rowerem. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości na 11 listopada ma plan i zaprasza "wszystkich polskich patriotów". Czy taki "marsz" mieści się w granicach prawa?

Prognoza pogody na wtorek 10 listopada

We wtorek na ogół będzie pochmurno i mglisto. Lokalnie mgły mogą utrzymywać się przez cały dzień i ograniczać widzialność. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 10 stopni Celsjusza na Mazowszu. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Prognoza pogody na poniedziałek 9 listopada

W poniedziałek pochmurno i mglisto z przejaśnieniami, na południu kraju z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Śląsku. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby.

Amerykańskie media: Joe Biden wygrał wybory prezydenckie

Joe Biden wygrał w Pensylwanii, jak podają kolejne amerykańskie media, więc według nieoficjalnych danych ma on już ponad 270 głosów elektorskich. To oznacza, że kandydat demokratów i były wiceprezydent będzie 46. prezydentem USA.

"To jest tsunami zakażeń". Szpitale na granicy wytrzymałości

Ponad 300 tysięcy Polaków jest w tym momencie chorych na COVID-19. Tylko w sobotę odnotowano 27875 nowych zakażeń koronawirusem i 349 kolejnych osób, które zmarły w wyniku zakażenia SARS-CoV-2. Lekarze apelują do studentów medycyny, by zgłaszali się do pracy, a rząd tworzy kolejne szpitale tymczasowe.

Prognoza pogody na niedzielę 8 listopada

W niedzielę pochmurno i mglisto, lokalnie mżawka. Przejaśnienia miejscami na zachodzie i w centrum, a rozpogodzenia na południu kraju. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Warmii do 13 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany.

Epidemia COVID-19 nie zwalnia. Od soboty kolejne obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki przeprasza Polaków za niedogodności, a przedsiębiorcom obiecuje pomoc. Od soboty w życie wchodzą kolejne ograniczenia, dlatego przedstawiciele najbardziej poszkodowanych branż protestowali w piątek w stolicy. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 27086 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał także informację o śmierci 445 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

"Staramy się przetrwać, robić swoje"

Kilkanaście godzin w kombinezonie ochronnym, cały czas na nogach, przy pacjentach. Na SOR-ach nie ma czasu nawet na chwilę przerwy ani sekundę odpoczynku, bo gdy jeden pacjent trafia na obserwację do szpitala, to natychmiast lekarze muszą zająć się kolejnym. Jak wygląda walka z wirusem na pierwszej linii frontu?

Rozłam w Zjednoczeniowej Prawicy? "Myślę, że przeważy rozsądek"

W mediach pojawiają się kolejne doniesienia o kłopotach w partii rządzącej. Konflikt ma dotyczyć "piątki Kaczyńskiego" i kwestii aborcji. Solidarna Polska chce złożyć swój projekt ustaw. Z kolei część posłów PiS zamierza utworzyć oddzielne koło poselskie. Chodzi między innymi o posłów zawieszonych w prawach członka PiS w związku z głosowaniem w sprawie ustawy o ochronie zwierząt.

Watykan zdecydował w sprawie kardynała Henryka Gulbinowicza

Kardynał Henryk Gulbinowicz ma zakaz używania insygniów biskupich oraz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych. Został także pozbawiony prawa do nabożeństwa pogrzebowego i pochówku w katedrze. To decyzja Stolicy Apostolskiej. Kardynał jest oskarżany między innymi o molestowanie seksualne.

W szpitalach zaczyna brakować tlenu medycznego

Pacjenci z oddziału intensywnej terapii w Kraśniku musieli zostać ewakuowani, bo w szpitalu zabrakło tlenu. Jego zużycie dramatycznie rośnie, a dostawy nie nadążają. Szpitale budują więc własne, zapasowe zbiorniki.