Najnowsze

Najnowsze

5-latek przyszedł do przedszkola z amfetaminą. Woreczek znalazła przedszkolanka

5-latek z amfetaminą w przedszkolu. W placówce w gminie Jelcz-Laskowice jedna z opiekunek znalazła u dziecka woreczek strunowy z białym proszkiem. Dyrekcja natychmiast powiadomiła policję. Ta potwierdziła, że w opakowaniu rzeczywiście znajdowały się narkotyki. Po nitce do kłębka - funkcjonariusze trafili do 28-letniego ojca chłopca. Mężczyzna przyznał się, że towar należał do niego.

Napastnik z Brześcia Kujawskiego usłyszał zarzut. Przyznał się

Zarzut usiłowania zabójstwa kilku osób - usłyszał napastnik z Brześcia Kujawskiego. 18-latek wtargnął do szkoły, której był absolwentem - i zaczął strzelać. Ranne zostały uczennica i pracownica szkoły, na szczęście ich życiu nic nie zagraża. Sprawca ataku leczył się psychiatrycznie, rok temu miał biegać po okolicy z maczetą. Tym razem sam skonstruował materiały wybuchowe i przyznał, że chciał zabić.

Rozkład sił w nowym Parlamencie Europejskim

Parlament Europejski jeszcze nigdy nie był tak rozdrobniony. Po raz pierwszy w historii Europejska Partia Ludowa oraz Socjaliści i Demokraci nie mają łącznie większości. Trzecią siłą pozostają Liberałowie, ale dużo mandatów zdobyli też Zieloni. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Sprawa klimatu jednak jest ważna. Historyczne zwycięstwo Zielonych w Niemczech i w Europie

Gdy w trakcie kampanii pytano wyborców, czym będą kierować się przy urnie, to jak jeszcze nigdy w historii odpowiadali, że stosunkiem kandydatów do kwestii ochrony środowiska i klimatu. Okazuje się, że to nie były puste deklaracje. Być może największą niespodzianą tych wyborów jest sensacyjny wynik Zielonych. W europarlamencie zwiększą stan posiadania, a w Niemczech Zieloni uzyskali ponad 20 procent głosów, stając się drugą siłą po CDU/CSU. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Wielka mobilizacja i historyczny wynik. Na podium PiS, Koalicja i Wiosna

Zwycięzca jest jeden, a miejsca na podium tylko trzy. W wyborach europejskich wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając ponad 45 procent głosów. To polityczny sukces i historyczny wynik. Na drugim miejscu - ze sporą stratą do zwycięzców - jest Koalicja Europejska. Na trzecim Wiosna. I nikt więcej nie wchodzi.

Prognoza pogody na wtorek 28 maja

Przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem - wystąpią na wschodzie, Podkarpaciu i w centrum. Temperatura maksymalna w trakcie dnia wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, w porywach burzowych do 80km/h, południowy od zachodu skręcający na północno-zachodni.

Rekonstrukcja rządu. Kto zastąpi ministrów, którzy wygrali wybory?

Po wyborach do europarlamentu czeka nas rekonstrukcja rządu. Ośmiu ministrów, wiceministrów i współpracowników Mateusza Morawieckiego wygrało mandat europosła. Na decyzję, czy go obejmą, opuszczając rząd, mają dwa tygodnie. Są to: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, minister w kancelarii premiera Beata Kempa, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Wielkie zwycięstwa i wielkie porażki. Ogromny sukces Beaty Szydło

Wielkie zwycięstwa i sromotne porażki, a do tego kilka wyników zaskakujących - takich nie brakuje ani po stronie polityków obozu Zjednoczonej Prawicy, ani opozycji. W wyborach do Parlamentu Europejskiego ważne są znane nazwiska, a tych w ostatniej kampanii nie zabrakło. Wicepremier Beata Szydło zdobyła ponad pół miliona głosów - więcej niż niejedna partia.

Mniej niż się spodziewali, ale i tak Wiosna jest trzecią siłą

Robert Biedroń, Sylwia Spurek, i Łukasz Kohut - to politycy Wiosny, którzy uzyskali mandat europosła. Wyborcy, szukając alternatywy między PiS-em a Koalicją Europejską, postawili na nową siłę polityczną. Trzecia na podium jest właśnie Wiosna. Z wynikiem 6 procent - uzyskała mniej niż się spodziewano, ale nie ostudziło to eksplozji radości w sztabie. Ambicje są na więcej.

"Nie doceniliśmy mobilizacji po stronie elektoratu PiS". Refleksje opozycji po przegranej

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników powiększył się dystans między PiS-em a Koalicją Europejską, w porównaniu do wyników exit poll. Pierwsze wnioski już są. Nie doceniono mobilizacji po stronie elektoratu partii rządzącej - mówią politycy koalicji. Dodają, że nie dość zmobilizowali własnych wyborców. Przed wyborami do Sejmu i Senatu politycy opozycji mają nad czym myśleć.

"Z całego serca dziękuję". Jarosław Kaczyński ogłasza zwycięstwo

Prawo i Sprawiedliwość z przewagą niemal 7 punktów procentowych nad Koalicją Europejską wygrywa wybory do europarlamentu i zdobywa 27 mandatów. Koalicja zdobywa 22 mandaty, a trzecia na podium Wiosna uzyskała trzy mandaty. Dla PiS-u to historyczny pierwszy triumf w eurowyborach. Dla opozycji to czas na refleksję.

Szykuje się rekonstrukcja. Członkowie rządu wybiorą między Warszawą a Brukselą

Czas wyboru za nami, teraz czas politycznych decyzji. Jedną z nich jest rekonstrukcja rządu. Będzie poważna, bo w gabinecie premiera Morawieckiego szykują się poważne ubytki. Lista ministrów i wiceministrów, którzy wywalczyli euromandat i chcą zamienić Warszawę na Brukselę jest spora. Chyba, że jednak z wyjazdu zrezygnują. Na podjęcie decyzji mają dwa tygodnie.

Głosowanie trwa. Niemal dwukrotnie wyższa frekwencja niż 5 lat temu

Trwają wybory do europarlamentu. Było kilkadziesiąt drobnych incydentów, bez wpływu na przebieg głosowania - informuje PKW. A co PKW mówi o frekwencji? Okazuje się, że frekwencja jest znacznie wyższa niż 5 lat temu. Na godzinę 17:00 wyniosła 32,51 procent. W dniu poprzednich wyborów do europarlamentu o godzinie 17:30 frekwencja wynosiła 16,91 procent.