Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 14 października

W poniedziałek w południowej części kraju na ogół będzie słoneczne. Na północy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Ciśnienie spada.

Przejechali przez 9 krajów, by zebrać pieniądze na badania profilaktyczne

Kultowymi samochodami na przygodę życia. Jedenastu pasjonatów przejechało pięć tysięcy kilometrów przez dziewięć państw, żeby zwrócić uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka w leczeniu raka. Pieniądze zebrane od sponsorów - 10 tysięcy złotych - przekazali Dolnośląskiemu Centrum Onkologii. Środki z akcji Ekspedycja Charytatywna 2019 pozwolą na przebadanie kilkuset osób.

Wybory w USA już zakończone. Przed lokalami były kolejki

W Stanach Zjednoczonych głosowanie w wyborach od Sejmu i Senatu już dobiegło końca. Ze względu na różnicę czasu Polacy mieszkający za oceanem głosują dzień wcześniej. W tym roku w USA zarejestrowało się 32 tysiące wyborców, czyli o 5 tysięcy więcej niż w wyborach w 2015 roku.

Wyjątkowa misja 22-letniej Francuzki zaprowadziła ją do Polski

22-letnia Francuzka wykupiła z cyrku wielbłąda, by odprowadzić go do Mongolii, skąd zwierzę pochodzi. Tak, odprowadzić. Francuzka Edmée Mommeja wyruszyła w trasę przez Europę i Azję. Kilka dni temu doszła do Polski. Wywołała u nas sensację. Usłyszała słowa wsparcia. Ona sama mówi, że zwierząt nie powinno się męczyć, lecz dać im żyć na wolności.

Prognoza pogody na niedzielę 13 października

W niedzielę pogodnie, tylko na Wybrzeżu, Pomorzu, Warmii, Mazurach oraz Suwalszczyźnie pochmurno i miejscami słabe opady deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 22 stopni Celsjusza w centrum kraju do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie Polski okresami dość silny.

Ruszył Warszawski Festiwal Filmowy

180 filmów z 63 krajów. To prawdziwe święto dla miłośników kina. Ruszył Warszawski Festiwal Filmowy. To doskonale znana impreza na filmowej mapie europy. Festiwal potrwa do 20 października.

Władze Krakowa wypowiadają wojnę porzuconym elektrycznym hulajnogom

Hulajnogi na chodniku, hulajnogi na drogach. Rzucone gdzie popadnie stwarzają zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i kierowców. W Krakowie ma być z tym koniec. Władze mówią "dość". Elektryczne hulajnogi z wypożyczalni, które zostaną zostawione same sobie, trafią do Biura Rzeczy Znalezionych.

Zadymiony chodnik i płonące ściany. Ćwiczebne wyrobisko dla ratowników w Bytomiu

Im więcej litrów potu wylanych w czasie ćwiczeń, tym mniej krwi na dole. Tak mówią ratownicy górniczy w Bytomiu o miejscu, gdzie doskonalą umiejętności, a miejsce to doskonale odzwierciedla trudne warunki w kopalni. To nowe wyrobisko do ćwiczeń. Jest tu zadymiony chodnik, są palące się ściany i wiele innych przeszkód, z którymi spotykają się w czasie prawdziwych akcji.

Służby przez 4 dni szukały w lesie 82-latka. Mężczyzna nie żyje

Leśna wyprawa na grzyby przy pięknej jesiennej pogodzie to idealny pomysł na weekend. Jednak błoga aura niech nie zwalnia nikogo z czujności, bo bez niej w lesie może być niebezpiecznie. Zwłaszcza, kiedy tracimy poczucie czasu i orientację w terenie. W województwie warmińsko-mazurskim służby przez cztery dni szukały 82-letniego grzybiarza. Mężczyzna nie żyje.

Trwa cisza wyborcza. W niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu

Cisza, za której złamanie można słono zapłacić. Od 16 godzin nie można agitować na rzecz kandydatów i nie można publikować sondaży. Grozi za to grzywna, nawet milion złotych. W niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Lokale wyborcze zostaną otwarte o 7.00 rano, a zamknięte o 21.00. Wtedy nastąpi koniec głosowania i właśnie wtedy zostaną pokazane pierwsze sondażowe wyniki w TVN24. 

Z czym się mierzą milenialsi? "Niepewność, ogromna presja i zderzenie się z rzeczywistością"

Ten świat jest bardzo bogaty w rozmaite zdarzenia i to nas wszystko po prostu przytłacza. Ilość problemów, o których słyszymy każdego dnia jest bardzo duża. To wszystko trafia do tych młodych ludzi, to ich bardzo mocno obciąża. Oni zastanawiają się na swoja przyszłością i być może nie są jeszcze w stanie, z tym wszystkim sobie poradzić - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Konrad Maj psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS. Odniósł się w ten sposób do najnowszych doniesień o nasilających się kłopotach ze zdrowiem psychicznym wśród milenialsów. Z kolei doktor Joanna Heidtman psycholog i socjolog podkreśliła, że narastające oczekiwania wobec młodych osób mogą skutkować bardzo wczesną depresją i wypaleniem zawodowym - Niepewność, ogromna presja i zderzenie się z rzeczywistością - wymieniała przyczyny problemów osób z Pokolenia Y.

"Pełna mobilizacja". Ostatni dzień kampanii wyborczej

Ulice pełne polityków i konwencje pełne obietnic i tajemnica liczenia głosów - tak wyglądał ostatni dzień kampanii wyborczej. Kandydaci do Sejmu i Senatu do północy walczą o głosy wyborców. O tym, kto trafi do parlamentu, Polacy zdecydują 13 października.

"To jest wybór między demokracją a autorytaryzmem"

Jestem pisarką i obywatelką - mówi Olga Tokarczuk, a literackiego Nobla dedykuje Polakom. Niedzielne wybory nazywa najważniejszymi w wolnej Polsce, bo jej zdaniem to wybór między demokracją, a autorytaryzmem. Pisarka radość z Nagrody Nobla łączy z gorącą prośbą: wybierzmy dobrze.