Przedstawiciele branży fitness protestowali w Warszawie

Mówią "stop". Nie zgadzają się na zamykanie siłowni, basenów czy klubów fitness. Dla nich to miejsca pracy, a ostatnie miesiące i tak dały im po kieszeni. To dlatego przedstawiciele branży fitness zorganizowali protest w Warszawie. Piszą do premiera, apelują i przedstawiają rozwiązania.

"Znajdziemy to, co nas łączy" Ruszył ruch Rafała Trzaskowskiego "Wspólna Polska"

Rafał Trzaskowski zainaugurował w sobotę w Warszawie działalność swego ruchu Wspólna Polska, którego celem ma być "określenie dekalogu spraw, na które wszyscy patrzymy tak samo". - Nigdy nie byliśmy podzieleni tak, jak dziś - mówił Rafał Trzaskowski podczas inauguracji swego ruchu Wspólna Polska. Spotkanie odbyło się przy zachowaniu reżimów sanitarnych, dlatego dziennikarze mogli obserwować pozostałych występujących tylko na telebimach.

Pytania o skuteczne przedstawienie zarzutów Romanowi Giertychowi

Co dalej z mecenasem Romanem Giertychem? Prokuratura nie wniosła o areszt tymczasowy, ale wystąpiła o pięć milionów złotych kaucji, dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zawieszenie w czynnościach adwokata. Obrońcy Romana Giertycha zapowiadają zażalenie. Wyjaśniają, że ich klientowi nie ogłoszono skutecznie zarzutów, zatem nie można wobec niego stosować żadnych środków zapobiegawczych.

W szpitalach brakuje miejsc. "Kładliśmy pacjentów na salach konferencyjnych"

Kolejne oddziały i szpitale decyzjami wojewodów są przekształcane w dedykowane pacjentom z koronawirusem, co przekłada się na sytuację pacjentów zmagających się z innymi schorzeniami. Ale i dla pacjentów z COVID-19 zaczyna brakować miejsca. Jedna z najtrudniejszych sytuacji panuje w województwie małopolskim, gdzie obłożenie łóżek i respiratorów sięga 80 procent.

Nowe limity w komunikacji miejskiej

Od soboty wchodzą w życie obostrzenia w komunikacji miejskiej, zarówno w strefach żółtych, jak i czerwonych. W autobusach i tramwajach będzie mogło być tylko tyle pasażerów, ile wynosi liczba połowy dostępnych miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsce.

Jest opinia lekarska w sprawie przesłuchania Romana Giertycha

Poznańska prokuratura otrzymała opinię lekarską zezwalającą na przesłuchanie Romana Giertycha. Wcześniej żona mecenasa informowała, że jego stan jest poważny. Mecenas miał w piątek zostać przesłuchany w prokuraturze razem z innymi 11 osobami, w tym biznesmenem Ryszardem K., w sprawie wyprowadzania środków ze spółki giełdowej, przywłaszczania tych środków, a także prania pieniędzy - chodzi o 92 miliony złotych. Roman Giertych trafił do szpitala w czwartek po tym, jak zasłabł w czasie przeszukania CBA w jego domu.

Karetki krążą z pacjentami godzinami. Szpitale nie mają miejsc

Ratownicy medyczni odbijają się od kolejnych drzwi szpitali, które nie chcą przyjmować chorych, bo nie mają miejsc. Dramatyczne nagrania z warszawskiego pogotowia pokazują rzeczywistość, która staje się standardem. Szpital przy Czerniakowskiej w Warszawie, który nie przyjął pacjenta z karetki, nie jest jedyną placówką, która tego dnia nie była w stanie pomóc.

Nowe ograniczenia w strefach żółtych. Siłownie znów zamknięte w całym kraju

Dotychczasowe środki bezpieczeństwa zawiodły, będą więc kolejne obostrzenia. By ograniczyć rozwój epidemii, od soboty w całym kraju zamknięte będą siłownie, baseny i aquaparki. W żółtych strefach lokale gastronomiczne będą otwarte między 6 a 21. Później posiłki zamawiać będzie można tylko na wynos. Mniej ma być osób w autobusach i tramwajach. Na stadionach kibiców nie będzie w ogóle. W sklepach, aptekach czy na poczcie już obowiązują godziny dla seniorów.

Ponad 7700 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia odnotowało w piątek 7705 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i śmierć kolejnych 132 zakażonych osób. Od soboty w czerwonej strefie znajdzie się niemal połowa Polski - aż 152 powiaty. Na listę trafią między innymi Warszawa, Łódź, Kraków i Olsztyn.

Koronawirus w natarciu. Karczewski zaleca Polakom jabłka

Recepta na COVID-19? Stanisław Karczewski, były marszałek Senatu, z wykształcenia lekarz poleca jedzenie jabłek. Innych recept potrzebują lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Nie pomaga im stwierdzenie wicepremiera Jacka Sasina, że rzekomo jest "brak woli części środowiska lekarskiego".

Dyrektorka podstawówki próbowała dodzwonić się do sanepidu 226 razy

Dyrektorzy szkół, rodzice, sami uczniowie i samorządowcy - wszyscy czekają na decyzje w sprawie dalszej organizacji nauki. Zwłaszcza dyrektorzy wprost mówią, że doszli do ściany. Nie wiedzą, co mają robić, gdy wśród uczniów lub kadry pojawiają się przypadki zakażenia koronawirusem, a z sanepidem kontaktu brak. Dochodzą do tego braki kadrowe, kiedy nauczyciele chorują.

Ponad 8 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Rząd pracuje nad nową ustawą antycovidową

W środę ponad 6,5 tysiąca nowych przypadków, a w czwartek już ponad 8 tysięcy. To są dane, które stawiają na baczność. Nowych zakażeń koronawirusem przybywa lawinowo. W błyskawicznym tempie topnieje pula miejsc w szpitalach. Z każdym dniem przybywa ciężkich przypadków, które wymagają użycia respiratorów. W sklepach i aptekach wróciły godziny dla seniorów. Rząd pracuje nad nową ustawą antycovidową.

COVID-19 przebiega "podstępnie". Lekarze: skutki zakażenia mogą być długotrwałe

Resort Zdrowia poinformował w środę o 6526 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwięcej od początku epidemii w Polsce. - Takiej choroby, która jest tak powszechna, a jednocześnie tak podstępnie przebiega, to chyba nie widziałem - przyznaje prof. Wojciech Szczeklik. Słowa doświadczonego lekarza, profesora z wieloletnim stażem na szpitalnych oddziałach, nie brzmią optymistycznie.

Burza po słowach wicepremiera Sasina. "To był policzek dla wszystkich, którzy ciężko teraz pracują"

Czy środowisko medyczne ma być zbiorowym kozłem ofiarnym? Szef Naczelnej Rady Lekarskiej profesor Andrzej Matyja ostro o słowach wicepremiera Jacka Sasina, który we wtorek w wywiadzie dla Polskiego Radia stwierdził, że jednym z problemów w walce z pandemią jest niedostateczne zaangażowanie personelu medycznego. Sasin wprawdzie zaznaczył, że chodzi tylko o część środowiska, ale dotknięci mogli poczuć się wszyscy medycy.

"Z dnia na dzień obserwujemy coraz większą obecność wirusa w populacji"

Epidemia rozwija się błyskawicznie. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6526 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Obecnie zajętych jest ponad sześć tysięcy łóżek w szpitalach przez osoby, u których potwierdzono zakażenie. Wykorzystywanych jest 467 respiratorów. Resort zdrowia w środę również przekazał informację o śmierci 116 zakażonych osób. To najwięcej od początku epidemii w Polsce. Dlatego coraz częściej pojawiają się pytania o wydolność systemu polskiej ochrony zdrowia.

Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne. Apel pomorskiego centrum krwiodawstwa

Centrum krwiodawstwa na Pomorzu prosi o osocze od ozdrowieńców. Jest ono niezwykle cenne dla osób, które ciężko przechodzą zakażenie, a przetoczenie go jest jedną z niewielu metod pomocy. Niestety, osocza brakuje. Wynika to z początkowo małej liczby zakażonych osób na Pomorzu. Po wakacjach gwałtownie się to zmieniło.

Dziś Warszawa, w przyszłym tygodniu cały kraj? "Rolnicy są tutaj, bo nikt z nimi nie rozmawia"

Jeśli poniedziałkowa konferencja miała ugasić pożar, to nic z tego. Raczej dolała oliwy do ognia. Premier i minister rolnictwa zaproponowali zmiany w tak zwanej "piątce dla zwierząt", ale rolnicy wciąż mówią ustawie "nie". Chcą jej odrzucenia w całości. We wtorek zorganizowali protest w Warszawie. W kolejnym tygodniu chcą sparaliżować kraj, o ile ich żądanie nie będzie spełnione. Nie cofniemy się przed niczym, nie ma miejsca na ustępstwa - mówili po spotkaniu z marszałkiem Senatu. Nad projektem pracują w tej chwili senackie komisje.

Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet Beacie Morawiec

Posiedzenie się przeciągało. Decyzja zapadła późnym wieczorem. Adam Tomczyński - w imieniu nieuznawanej przez Sąd Najwyższy Izby Dyscyplinarnej - wydał postanowienie o uchyleniu immunitetu sędzi Beacie Morawiec. To nie wszystko. Zawiesił ją w czynnościach służbowych i o połowę obniżył wynagrodzenie. Prokuratura Krajowa chce jej postawić zarzuty. Między innymi korupcyjne. Sędzia je odpiera. Mówi o działaniu politycznym. Sędziowskie stowarzyszenia mówią dodatkowo wprost o wendecie za krytykę zmian w sądownictwie i co ważniejsze o tym, że Izba Dyscyplinarna w ogóle nie powinna orzekać, bo nie jest niezależnym sądem.

Mateusz Morawiecki trafił na kwarantannę

Mateusz Morawiecki przebywa na kwarantannie. W miniony piątek miał kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. On sam czeka na wynik testu. Jednocześnie zapewnia, że rząd pracuje normalnie, choć zdalnie. W takim samym trybie odbyła się wideokonferencja z opozycją.