Prognoza pogody na piątek 15 października

W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Okresami w porywach może rozpędzać się do 40-60 kilometrów na godzinę.

Co się dzieje z dziećmi z Michałowa? Nowe nagranie z pogranicza

Dzieci migrantów, które pod koniec września przebywały w Michałowie, zostały przez Straż Graniczną zawrócone z powrotem do linii granicy. Reporter TVN24 Paweł Szot nawiązał kontakt z grupą migrantów koczujących w lesie po białoruskiej stronie granicy. Podczas połączenia wideo udało mu się dostrzec dzieci, które były wcześniej w placówce pograniczników.

90 procent badanych dobrze ocenia członkostwo Polski w Unii Europejskiej

Zdecydowana większość Polaków jest zadowolona z członkostwa w Unii Europejskiej. Aż 90 procent respondentów tak stwierdziło w najnowszym sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Ponadto prawie połowa badanych, bo aż 47 procent, jest zdania, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

PiS wciąż liderem poparcia, na drugim miejscu KO. Najnowszy sondaż partyjny

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższych dniach, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 32 procent poparcia - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Drugie miejsce w badaniu przypada Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 26 procent badanych. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 15 procent.

Protestujący z "białego miasteczka 2.0" zaprosili premiera na spotkanie

Jest zaproszenie na piątek z "białego miasteczka 2.0" dla premiera Mateusza Morawieckiego na rozmowy. Prostujący pracownicy ochrony zdrowia jednak wątpią, że szef rządu przyjdzie. Nawet minister zdrowia Adam Niedzielski już nie rozmawia z protestującymi w pobliżu kancelarii premiera. Dlatego medycy zaczynają myśleć o zmianie formy protestu.

Podwyżki cen gazu i prądu. Wicepremier Sasin: to wina Tuska

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas środowej przemowy w Sejmie odniósł się do wysokich cen gazu oraz prądu w Polsce, jak i w całej Europie. Stwierdził, że to wina Donalda Tuska, "bo jako przewodniczący Rady Europejskiej pozwolił Rosjanom szantażować Europę nie sprzeciwiając się budowie Nord Stream 2". Tymczasem od stycznia szykują się kolejne podwyżki cen.

16 szkół w Szczecinie przeszło na nauczanie zdalne. Powodem koronawirus

2640 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w środę. Resort zdrowia przekazał, że z powodu COVID-19 zmarło 40 osób. Eksperci nie mają wątpliwości: czwarta fala zachorowań na COVID-19 rozpędza się, a jej szczyt będzie na przełomie listopada i grudnia. Coraz więcej zakażeń odnotowuje się w szkołach. Z powodu koronawirusa 16 placówek w Szczecinie przeszło na nauczanie zdalne.

Uchwała w sprawie KOR i poprawki Marka Suskiego. Posłowie opozycji wyszli z posiedzenia komisji kultury

Na wtorkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu posłowie zajmowali się projektem uchwały dotyczącej 45. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników. Podczas obrad poseł PiS Marek Suski poinformował o poprawce, która zmieniła treść projektu uchwały - zabrakło Jacka Kuronia czy Jana Józefa Lipskiego. Pojawili się za to Karol Wojtyła i ksiądz Roman Kotlarz.

Prognoza pogody na czwartek 14 września

W czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, od zachodu będzie wzrastać do dużego. Na zachodzie kraju oraz Pomorzu okresami mogą pojawić się opady deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Wieczorem padać może również w centrum. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku oraz Suwalszczyźnie, przez 10 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 14 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na zachodzie okresami może wiać dość silnie.

Członek Kolegium IPN zrównał Powstańców Warszawskich z nazistowskim zbrodniarzem

Dla Powstańca Warszawskiego trudno o coś gorszego niż porównanie do nazistowskiego zbrodniarza, który brutalnie tłumił Powstanie Warszawskie. Krzysztof Wyszkowski - członek Kolegium IPN-u - stwierdził, że Powstańcy Warszawscy, którzy w niedzielę uczestniczyli w prounijnej manifestacji na Placu Zamkowym w Warszawie, stanęli "po stronie Dirlewangera". Potem przeprosił, ale jednocześnie wspomniał o "lempartycach" w Alei Jana Pawła II i "sabacie Tuska".

Polacy chcą pozostać w Unii Europejskiej, pomimo sporu prawnego polskiego rządu

W niedzielę Polacy wyszli na ulice, bo boją się, że polityczne gry rządzących skończą się polexitem. Protestują, bo na co dzień widzą i doświadczają korzyści z członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Na niemal każdym kroku widać charakterystyczne tablice informujące o dofinansowaniu - szpitala, drogi, placu zabaw - ze środków Unii Europejskiej.

Prognoza pogody na środę 13 października

W środę we wschodniej części Polski na ogół pochmurno i deszcz. W pozostałej części kraju zachmurzenie zmienne i na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 12 stopni na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Tysiące osób na prounijnej manifestacji w Warszawie

W niedzielę pałac Zamkowy w Warszawie zapełnił się tysiącami osób, które nie chcą polexitu. Dla nich Unia Europejska nie jest "wyimaginowaną wspólnotą", która prowadzi z Polską wojnę hybrydową. Wręcz przeciwnie - wielu z manifestujących podkreślało, jak ważna jest obecność Polski w UE.

Premier Morawiecki przekonuje, że "polexit to fake news". W tle pytania o działania narodowców

Polexit to fake news - napisał w niedzielę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Jednak oprócz internetowego wpisu są antyunijne wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy i incydenty, które miały miejsce na niedzielnej manifestacji w Warszawie. Narodowcy, który od rządu ostatnio dostali dofinansowanie na działalność patriotyczną, próbowali zagłuszać wystąpienia na placu Zamkowym. Nie przestawali krzyczeć nawet wtedy, kiedy przemawiała uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Dzieci z Michałowa na nagraniu z granicy polsko-białoruskiej? "To są twarze nie do zapomnienia"

"Gdzie są dzieci?" - to pytanie, które od dwóch tygodni w Polsce budzi ogromne emocje. Chodzi o dzieci migrantów, które trafiły do placówki pograniczników w Michałowie, a potem miały zostać przez polską Straż Graniczną zawrócone do linii granicy. "Fakty" TVN dotarły do nagrania, na którym najprawdopodobniej widać dzieci z Michałowa wśród grupy migrantów po białoruskiej stronie granicy.

Sędziowie TK w stanie spoczynku reagują na czwartkowy wyrok Trybunału

26 sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku we wspólnym oświadczeniu pisze o "niszczących następstwach dla pozycji Polski w Unii Europejskiej". Chodzi o czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że niektóre przepisy prawa Unii Europejskiej są niezgodne z polską konstytucją. "Nieprawdą jest" - aż 10 razy od tych dwóch słów zaczynają prostowanie fałszywych - ich zdaniem - tez orzeczenia.

Prognoza pogody na wtorek 12 października

We wtorek synoptycy prognozują naprzemiennie pochmurne niebo ze słabymi i umiarkowanymi przelotnymi opadami deszczu oraz zachmurzenie małe i umiarkowane bez opadów. W rejonie Wybrzeża mogą pojawić się pojedyncze burze z opadami deszczu ze śniegiem i/lub krupy śnieżnej, o z zmiennym stopniu intensywności. Najwięcej deszczu ma spaść na zachodzie i w centrum kraju - od 4 do 10 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna w całym kraju wyniesie około 10-11 stopni Celsjusza, tylko miejscami 12 stopni Celsjusza. Z kierunku zachodniego i północno-zachodniego powieje umiarkowany, na zachodzie silny wiatr.