Najnowsze

Najnowsze

Kolejny raz WOŚP pobiła rekord. Ostateczny wynik 8 marca

Rekordowe granie i rekordowy wynik. Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 115 milionów złotych i to jeszcze nie koniec. Licznik ciągle się kręci, wciąż trwają licytacje. Ile ostatecznie udało się zebrać? To będzie wiadomo na początku marca. Orkiestra zagrała już po raz 28., a wraz z nią tysiące Polaków w kraju i za granicą.

Małe serduszko w wielkiej sprawie. "Miejmy w sobie radość"

To jedyna taka Orkiestra. Gra na całym świecie i ma miliony solistów, którzy jednym głosem przekonują, że razem można naprawdę wiele. Trwa 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz 28. małe serduszko staje się symbolem wielkiej sprawy i wielkich pieniędzy.

Prognoza pogody na poniedziałek 13 stycznia

W kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia na zachodzie i południu kraju. Na północy i północnym wschodzie pojawią się słabe opady deszczu. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

"1313, zgłaszam się" na 28. Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 28. To jeden taki w roku dzień, kiedy w Polsce i wielu krajach na świecie, głośno, z uśmiechem i ochoczo otwieramy serca, portfele, i wspieramy WOŚP. Środki zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przekazane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

"Musimy być wszyscy wspólnie, tak jak wtedy po śmierci Pawła"

2019 rok był najtrudniejszym momentem w historii WOŚP, ale chcemy mówić o tym, jak Polacy są ze sobą solidarni - podkreśla Jerzy Owsiak, organizator Orkiestry. Po ubiegłorocznych tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, Owsiak niemal od Orkiestry odszedł. Solidarnie zatrzymali go Polacy. Podczas 27. Finału WOŚP i akcji "Światełko do nieba" 28-letni Stefan W. wtargnął na scenę i zadał nożem cios prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Samorządowiec zmarł następnego dnia w szpitalu.

"Nie zamierzamy milczeć". W sobotę ulicami Warszawy przeszedł "Marsz Tysiąca Tóg"

"Marsz Tysiąca Tóg" przeszedł w sobotę ulicami Warszawy. Wzięli w nim udział sędziowie, adwokaci, radcy prawni, prokuratorzy i wspierający ich prawnicy z 22 krajów europejskich. W milczeniu, w togach lub z togami w rękach przeszli spod siedziby Sądu Najwyższego przez Pałac Prezydencki aż przed gmach Parlamentu. Wśród haseł - "Prawo do niezawisłości" i "Prawo do Europy", a wśród postulatów - nie dla zmian w sądownictwie, które maję represjonować polskich sędziów.

Miliony serduszek i tysiące wolontariuszy. Orkiestra gra już 28. raz

W TVN24 w niedzielę od rana do wieczora program specjalny. Reporterzy TVN24 pokazują wszystkie najciekawsze orkiestrowe wydarzenia i licytacje. Pokazujemy również najciekawsze relacje Państwa, czyli zdjęcia lub filmy przesyłane do reporterów portalu Kontakt24. Wystarczy zamieścić publiczny post na Facebooku, Twitterze lub Instagramie wraz z hasztagiem #WOSPwTVN24 oraz nazwą swojej miejscowości. W lewym dolnym rogu licznik orkiestrowego dobra czyli pieniędzy, za które Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi kolejny sprzęt medyczny.

"20 do 30 lat i naprawdę będziemy mieszkać w piekarniku"

Klimat się zmienia i mamy niewiele czasu, by próbować to powstrzymać. Australię pustoszą ogromne pożary. Zmiany klimatyczne już dotknęły też Polskę. Z powodu ciepłej zimy szkodniki niszczą zboża ozime. Według ekspertów czekają nas bardzo gorące lata i wysychanie rzek.

Prognoza pogody na niedzielę 12 stycznia

W niedzielę na Pomorzu wystąpią opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusz na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

Australijski rząd nie chce zmieniać polityki węglowej. Obywatele wyszli na ulice

Wiadomo już, że w Australii zginęło nie pół miliarda, a miliard zwierząt. Ogień zajął już ponad 100 tysięcy kilometrów kwadratowych. To mniej więcej terytorium Korei Południowej i tylko nieco mniej niż 1/3 Polski. Nawet w obliczu takiego kryzysu australijski rząd nie zamierza zmieniać polityki węglowej. Po tej deklaracji tysiące obywateli wyszło na ulice. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Wyznanie Justina Biebera. "Wrócę silniejszy niż kiedykolwiek"

Najbardziej niebezpieczny okres trwa od początku maja do końca listopada, a najwięcej przypadków notuje się w czerwcu i lipcu. To wtedy do lekarzy zgłasza się najwięcej chorych z podejrzeniem boreliozy. Wszystko przez bakterie należące do krętków. Borelioza to bardzo duży problem w Polsce, trudny do wyleczenia, a najpierw do zdiagnozowania, ale cierpią na tę chorobę miliony ludzi w całej Europie Środkowej, Skandynawii, Rosji i północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Jednym z najbardziej znanych chorych, który głośno mówi o tym, jak groźna jest ta choroba, okazał się być Justin Bieber. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Ze strony Waszyngtonu jest próba obniżenia napięcia"

- Ze strony Waszyngtonu jest próba obniżenia napięcia w relacjach z Teheranem - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Bogdan Klich, senator i były minister obrony narodowej. - Wydaje się, że Irańczycy nie są też skłonni do tego, aby zadawać Amerykanom takie ciosy, jak zapowiadali - dodał.

Media "wyolbrzymiły troszeczkę tę sytuację" w rodzinie królewskiej

- Nie dziwmy się i chyba nie mamy żadnych złudzeń, że inicjatorką, że tak powiem, tego wydarzenia, jest właśnie małżonka - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Jan X. Lubomirski-Lanckoroński, prezes Fundacji Książąt Lubomirskich i Grupy Landeskrone, odnosząc się do informacji, że książę Harry i księżna Markle opuszczają rodzinę królewską. - Media w jakiś sposób też wyolbrzymiły troszeczkę tę sytuację - dodał.