Najnowsze

Najnowsze

Zielona Góra: zastępca dyrektora pogotowia nagrany. "To kiła i mogiła, ja się tu nie narobię"

Ratownicy od miesięcy alarmowali, że w jeleniogórskim pogotowiu źle się dzieje. Nie widywali swojego przełożonego, ich apele o pomoc zostawały bez odzewu. Sprawę postanowili nagłośnić. Dyrektor ds. medycznych Adam Sobolewski został nagrany. Mówił o tym, jak się urządził na stanowisku, że on się tam nie narobi, a pogotowie to w ogóle jest "kiła i mogiła". - Układy są, jakie są - stwierdził. Po upublicznieniu nagrań został zwolniony.

Andrzej Izdebski zmarł czy nie? "Mogliśmy mieć do czynienia ze sfingowaniem śmierci"

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", przez co najmniej osiem dni w bazach osób poszukiwanych strefy Schengen nie było żadnego wpisu dotyczącego Andrzeja Izdebskiego. Dokładnie w tym czasie - 20 czerwca - handlarz miał umrzeć w Albanii. Policja wpisała go do bazy osób poszukiwanych dopiero tydzień później. Andrzej Izdebski był handlarzem bronią, który miał dostarczyć Ministerstwo Zdrowia respiratory w niesławnej transakcji. Ostatecznie nie wywiązał się z kontraktu, a Skarb Państwa nie odzyskał wszystkich pieniędzy.

Zły początek nowego roku szkolnego. W edukacji wrze jak w kotle

Praca w kilku szkołach, napięte plany lekcji, wciąż za małe zarobki i nowy przedmiot budzący ogromne kontrowersje - to wszystko powody do frustracji nauczycieli, którzy naszym dzieciom nadal chcą przekazywać wiedzę. Czy tak powinna wyglądać szkoła tuż przed pierwszym dzwonkiem? Minister edukacji nie widzi tych problemów, ale zajął się tym, by podręcznik do HiT-u można było kupić na poczcie.

Anwil i Azoty wznawiają produkcję. Cała sytuacja wywołuje wiele pytań

Najpierw usłyszeliśmy, że zatrzymano produkcję nawozów przez wysokie ceny gazu. Te wcale nie spadły, ale zapadły decyzje o wznowieniu produkcji w należącym do Orlenu Anwilu. Grupa Azoty też uruchomiła produkcję, ale na niższym poziomie. Na jakiej podstawie te decyzje są podejmowane? Kto i jak je podejmuje?

Morawiecki w Paryżu: nie może być, że sankcjami są obłożone i Polska, i Rosja

Zjednoczona Prawica na złość Polsce zepsuła polskie sądownictwo. Komisja Europejska chciałaby, żeby ta sytuacja została naprawiona, w myśl traktatów unijnych. Polski rząd nie chce jednak ani naprawić sądownictwa, ani najwyraźniej nie chce miliardów euro na Krajowy Plan Odbudowy. Za to premier Mateusz Morawiecki w obecności prezydenta Francji Emmanuela Macrona stwierdził, że nie może tak być, że i Rosja, i Polska są "sankcjonowane".

Przewiercone baki i ucieczki ze stacji. Uwaga na złodziei paliwa

Policja odnotowała 43 tysiące przypadków kradzieży na polskich stacjach paliw w pierwszym półroczu 2022 roku. W pierwszym półroczu 2021 roku było to 29 tysięcy przypadków. Drogie paliwo czyni złodzieja. Niektórzy pilnują, żeby nie ukraść paliwa za więcej niż 500 złotych, inni sobie pozwalają na więcej, chociaż grozi za to więzienie. Są też złodzieje, którzy po prostu kradną paliwo z baków, wywiercając w nich dziury.

Prognoza pogody na wtorek 30 sierpnia

We wtorek zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz (do 5 mm). Na Podkarpaciu burze (10-20 mm opadu i porywy wiatru o prędkości 60-80 km/h). Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, północno-zachodni.

Zatrucie Odry. Andrzej Duda: instytucje zadziałały chaotycznie, za późno

Po ponad trzech tygodniach od ujawnienia katastrofy ekologicznej na Odrze badania polskich i niemieckich naukowców potwierdziły obecność w rzece tzw. złotych alg, czyli toksycznych słonowodnych glonów. W normalnych okolicznościach nigdy nie mogłyby zakwitnąć w rzece. Służby wciąż nie wiedzą, kto i czym zatruł Odrę. Prezydent Andrzej Duda ocenił, że instytucje państwa zadziałały chaotycznie i za późno.

Dzień kontroli poselskich. Mnożą się pytania w sprawie wstrzymania produkcji nawozów

Posłowie Koalicji Polskiej weszli w poniedziałek do siedziby zakładów azotowych Grupy Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Opozycja szuka informacji o tym, kto i co wiedział o planach Grupy Azoty w sprawie wstrzymania produkcji nawozów i dwutlenku węgla dla branży spożywczej. Przedsiębiorstwo chemiczne Anwil rano poinformowało o wznowieniu produkcji nawozów i surowego CO2.

Różnice światopoglądowe na opozycji. "Czasami trzeba się nie zgadzać"

Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia mają różne podejścia do sprawy aborcji. Zdaniem prezydenta Warszawy powinna ona być legalna. Szymon Hołownia najpierw chce wrócić do tzw. kompromisu aborcyjnego, a potem rozstrzygnąć sprawę w drodze referendum. Panowie po dżentelmeńsku dyskutowali o tym na Campusie Polska Przyszłości.

Szymon Pelc przejechał na wózku z Wrocławia do Gdańska

Szczęśliwy finał historii 24-letniego Szymona Pelca z Wrocławia. Za sobą ma pokonanych 500 kilometrów, a przed sobą wielkie marzenie, by znów chodzić. Szymon Pelc przejechał na wózku z Wrocławia do Gdańska. W ten sposób zbiera fundusze na kosztowną operację kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych.

Mieszkańcy Szczecina alarmują o skażeniu Bukowej

To dziś ściek, nie rzeka. Smród jest nie do opisania - mówią mieszkańcy szczecińskiego osiedla Gumieniec. Przepływa tamtędy Bukowa, zanim wpadnie do Odry. Obok jest park, place zabaw, ogródki działkowe. Jest i małe jezioro. Teraz prawie nikt tam nie przychodzi. Wody Polskie najpierw o skażenie podejrzewały działkowców. Źródło zanieczyszczenia postanowiła znaleźć szczecińska radna Dominika Jackowski. Okazało się, że wodę najprawdopodobniej zanieczyścił jeden z zakładów przy ulicy Łukasińskiego.

Wybuch w Bogatyni. Dwie osoby zostały ranne

Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko, po wybuchu gazu w bloku mieszkalnym w Bogatyni. Mężczyzna trafił do szpitala z poparzeniami pierwszego i drugiego stopnia. Z budynku ewakuowano mieszkańców dwóch klatek schodowych. Wybuchła prawdopodobnie butla z gazem. Dokładne przyczyny bada policja, a śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura.

Brak CO2 na rynku może doprowadzić do kolejnych problemów

Jeżeli dostawy dwutlenku węgla i suchego lodu naprawdę staną, to produkcja żywności też stanie. Zapasów już starczy tylko na siedem dni. Widmo wstrzymania produkcji to dla rządu fałszywy alarm, ale problem jest. Na alarm biją producenci żywności i rolnicy. Rząd ma się zająć tą kwestią na najbliższym posiedzeniu. Zapewnia, że trwają pracę nad jakimś rozwiązaniem. Osobiście za to odpowiedzialni są wicepremierzy Kowalczyk i Sasin.

Zbliża się rok szkolny. Na horyzoncie stare i nowe problemy

Brakuje kilkunastu tysięcy nauczycieli. ZNP mówi o 18 tysiącach wakatów, a Ministerstwo Edukacji i Nauki o 13 tysiącach. Braki są wyraźne i odczuwalne. To jeden z najważniejszych, ale nie jedyny problem w nowym roku szkolnym. Pierwszy września to także początek akcji protestacyjnej nauczycieli, którzy domagają się podwyżek.