Kaczyński zaatakował Tuska. "Jego oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje"

Źródło:
Fakty TVN
Tak PiS rozpoczyna kampanię. "Oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje"
Tak PiS rozpoczyna kampanię. "Oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje"
Jakub Sobieniowski/Fakty TVN
Kaczyński porównał Tuska do Fuhrera. "Jego oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje"Jakub Sobieniowski/Fakty TVN

To początek kampanii samorządowej w wykonaniu PiS-u. Trzeba to raz jeszcze podkreślić - samorządowej. Zamiast krytyki i dyskusji o sprawach lokalnych, mamy polityczne ataki.

Nową wyborczą kampanię prezes PiS-u zaczął tak, jak skończył poprzednią - najwięcej i najgorzej mówił o Donaldzie Tusku. - Wola Tuska jest prawem. Byli już tacy, których wola była prawem. Wola Fuhrera była prawem - stwierdził Kaczyński. Donald Tusk - możliwe że w odpowiedzi - zamieścił w mediach społecznościowych wpis. "Myślałem, czy skomentować jakoś wystąpienie Prezesa, ale na szczęście ktoś zajął mnie naprawdę ważnymi sprawami" - napisał premier. Na zdjęciu jego wnuk przykleja mu serce WOŚP.

Po przegranych wyborach Jarosław Kaczyński nazwał Tuska już także niemieckim agentem, a teraz użył słowa "Fuhrer". - Jego oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje i to postępuje bardzo, bardzo szybko - powiedział Tomasz Trela z Nowej Lewicy.

W Kielcach w ramach kampanii samorządowej Jarosław Kaczyński mówił o bombach, bo mówił, do czego jego zdaniem może prowadzić polityka rządu. - Kielce, jak wszystkie inne miasta w Polsce, będą zagrożone tym, że którejś nocy odezwą się syreny, zaczną tutaj spadać pociski rakietowe czy bomby. Będą ginąć ludzie - powiedział Kaczyński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Którym politykom Polacy ufają najbardziej? Którym najmniej? Sondaż CBOS

Jarosław Kaczyński w kampanii samorządowej straszy bombami spadającymi na odwiedzany samorząd, a i tak w PiS-ie znalazł się ktoś, kto go przebija w kreowaniu atmosfery grozy. To Antoni Macierewicz, który straszy utratą niepodległości i o sojuszu rosyjsko-niemieckim, niszczącym Polskę i Europę. W przypadku tak absurdalnych wypowiedzi - politycy zwykle wycofują się z nich, oskarżając kogoś o wycinanie kontekstu, ale początek wyborczej kampanii PiS-u to przede wszystkim takie treści. - To jest absolutnie nieakceptowalne, bezczelne, głupie i niedobre dla Polski - ocenia Tomasz Grodzki, senator Platformy Obywatelskiej.

Kaczyński: Byli już tacy, których wola była prawem. Wola Führera była prawem
Kaczyński: Byli już tacy, których wola była prawem. Wola Fuhrera była prawemTVN24

Rzeczywistość prezesa

Tak jak Jarosław Kaczyński ma problem z odejściem od przekazu dotyczącego Donalda Tuska, tak Mateusz Morawiecki znowu miewa problem z wiarygodnością przekazu. - Oni mają na tym etapie cały czas poparcie wielu ośrodków na zachodzie, które nie widzą tego, co tak naprawdę w Polsce się dzieje. My nie idziemy skarżyć się nigdzie, bo uważamy, że sprawy polskie muszą być załatwiane tutaj w Polsce - podkreślił były premier. Mateusz Morawiecki nie powiedział prawdy. Nawet on osobiście się skarżył się w internecie na sytuację w Polsce, mówiąc o więźniach politycznych. W Polsce nie ma więźniów politycznych - Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik byli prawomocnie skazani za nadużycia władzy. Dziś są na sztandarach PiS-u - mówił o nich Jarosław Kaczyński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezes PiS kpi z "tygrysa". Władysław Kosiniak-Kamysz do Jarosława Kaczyńskiego: panie prezesie, audyt trwa, będzie ciekawie

Są tematy, którym prezes PiS poświęca dużo uwagi, jak kwestia "odbicia" mediów publicznych. - On kompletnie funkcjonuje w rzeczywistości, której nie ma. Ja mam wrażenie, że on był trzymany w jakimś zamkniętym kręgu i teraz się dopiero orientuje, że przegrali wybory - ocenia Bartosz Arłukowicz, poseł PO. Jarosław Kaczyński na starcie wyborczej kampanii zapowiedział także budowę nowej dużej PiS-owskiej telewizji - w żadnej z obecnych medialnych przybudówek PiS-u ta informacja nie przebiła się na czołówki.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Byli ochroniarzami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i chociaż nie pracowali dla Żandarmerii Wojskowej, to byli tam na etatach. Wiceminister obrony narodowej mówi o skandalu i ujawnia wyniki kolejnego audytu. Jak się okazuje, Żandarmeria Wojskowa była na usługach jeszcze innego polityka PiS-u - Antoniego Macierewicza.

Bliskie relacje Antoniego Macierewicza z Żandarmerią Wojskową. "Działalność usługowo-opiekuńcza"

Bliskie relacje Antoniego Macierewicza z Żandarmerią Wojskową. "Działalność usługowo-opiekuńcza"

Źródło:
Fakty TVN

Przez 25 lat w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka lekarze dokonali pięciuset rodzinnych przeszczepów wątroby, ratując zdrowie i życie pacjentów. - W zakresie transplantacji wątroby i nerek u dzieci jesteśmy w tej chwili jednym z dwóch największych ośrodków na świecie - podkreśla doktor Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Centrum Zdrowia Dziecka od 25 lat przeszczepia wątroby. Ich działalność jest osiągnięciem na skalę światową

Centrum Zdrowia Dziecka od 25 lat przeszczepia wątroby. Ich działalność jest osiągnięciem na skalę światową

Źródło:
Fakty TVN

Mamy rosnącą falę zakażeń krztuścem wśród dzieci - alarmują lekarze i dodają, że to niewątpliwie skutki trendu na nieszczepienie dzieci. Z danych wynika, że jest coraz więcej rodziców i opiekunów, którzy nie chcą zabezpieczać dzieci nawet obowiązkowymi szczepieniami. Dziesięć lat temu ich decyzje dotyczyły ponad 12 tysięcy nieletnich, w ubiegłym roku prawie 90 tysięcy.

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Jeżeli ktoś dopuszczał do tego, że prywatne rozmowy przewodniczącego Rady Europejskiej z jego adwokatem, bo ja wówczas reprezentowałem Donalda Tuska, znajdowały się w posiadaniu służb jakiegokolwiek kraju - bez względu na to, czy sojuszniczego, czy nie - to to jest szpiegostwo - mówił w "Faktach po Faktach" poseł KO i adwokat Roman Giertych.

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Źródło:
TVN24

Amerykańska pomoc dla Ukrainy będzie zbawieniem. Oby nadeszła na czas - powiedział w TVN24 generał profesor Bogusław Pacek. Były ambasador Andrzej Byrt mówił z kolei o brytyjskim pakiecie pomocowym, który "jest bardzo znaczący". Stwierdził też, że całe NATO "powinno przestawić swoje przemysły zbrojeniowe".

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Źródło:
TVN24

Niemiecka policja zatrzymała asystenta jednego z czołowych polityków Alternatywy dla Niemiec. Mężczyzna jest podejrzany o szpiegowanie na rzecz Chin. To kolejny dowód na to, że europejscy populiści są narzędziem w rękach wrogich sił.

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Brytyjczycy od samego początku rosyjskiej napaści mocno wspierali Ukrainę - sprzętem, szkoleniami i pieniędzmi. Skąd wzięło się to brytyjskie zaangażowanie? W skrócie: Londyn nie tylko docenia zagrożenie, w którym jest Ukraina, ale sam od lat doświadcza brutalności Kremla na swój sposób.

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS