Kaczyński zaatakował Tuska. "Jego oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje"

Źródło:
Fakty TVN
Tak PiS rozpoczyna kampanię. "Oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje"
Tak PiS rozpoczyna kampanię. "Oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje"
Jakub Sobieniowski/Fakty TVN
Kaczyński porównał Tuska do Fuhrera. "Jego oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje"Jakub Sobieniowski/Fakty TVN

To początek kampanii samorządowej w wykonaniu PiS-u. Trzeba to raz jeszcze podkreślić - samorządowej. Zamiast krytyki i dyskusji o sprawach lokalnych, mamy polityczne ataki.

Nową wyborczą kampanię prezes PiS-u zaczął tak, jak skończył poprzednią - najwięcej i najgorzej mówił o Donaldzie Tusku. - Wola Tuska jest prawem. Byli już tacy, których wola była prawem. Wola Fuhrera była prawem - stwierdził Kaczyński. Donald Tusk - możliwe że w odpowiedzi - zamieścił w mediach społecznościowych wpis. "Myślałem, czy skomentować jakoś wystąpienie Prezesa, ale na szczęście ktoś zajął mnie naprawdę ważnymi sprawami" - napisał premier. Na zdjęciu jego wnuk przykleja mu serce WOŚP.

Po przegranych wyborach Jarosław Kaczyński nazwał Tuska już także niemieckim agentem, a teraz użył słowa "Fuhrer". - Jego oderwanie od rzeczywistości naprawdę postępuje i to postępuje bardzo, bardzo szybko - powiedział Tomasz Trela z Nowej Lewicy.

W Kielcach w ramach kampanii samorządowej Jarosław Kaczyński mówił o bombach, bo mówił, do czego jego zdaniem może prowadzić polityka rządu. - Kielce, jak wszystkie inne miasta w Polsce, będą zagrożone tym, że którejś nocy odezwą się syreny, zaczną tutaj spadać pociski rakietowe czy bomby. Będą ginąć ludzie - powiedział Kaczyński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Którym politykom Polacy ufają najbardziej? Którym najmniej? Sondaż CBOS

Jarosław Kaczyński w kampanii samorządowej straszy bombami spadającymi na odwiedzany samorząd, a i tak w PiS-ie znalazł się ktoś, kto go przebija w kreowaniu atmosfery grozy. To Antoni Macierewicz, który straszy utratą niepodległości i o sojuszu rosyjsko-niemieckim, niszczącym Polskę i Europę. W przypadku tak absurdalnych wypowiedzi - politycy zwykle wycofują się z nich, oskarżając kogoś o wycinanie kontekstu, ale początek wyborczej kampanii PiS-u to przede wszystkim takie treści. - To jest absolutnie nieakceptowalne, bezczelne, głupie i niedobre dla Polski - ocenia Tomasz Grodzki, senator Platformy Obywatelskiej.

Kaczyński: Byli już tacy, których wola była prawem. Wola Führera była prawem
Kaczyński: Byli już tacy, których wola była prawem. Wola Fuhrera była prawemTVN24

Rzeczywistość prezesa

Tak jak Jarosław Kaczyński ma problem z odejściem od przekazu dotyczącego Donalda Tuska, tak Mateusz Morawiecki znowu miewa problem z wiarygodnością przekazu. - Oni mają na tym etapie cały czas poparcie wielu ośrodków na zachodzie, które nie widzą tego, co tak naprawdę w Polsce się dzieje. My nie idziemy skarżyć się nigdzie, bo uważamy, że sprawy polskie muszą być załatwiane tutaj w Polsce - podkreślił były premier. Mateusz Morawiecki nie powiedział prawdy. Nawet on osobiście się skarżył się w internecie na sytuację w Polsce, mówiąc o więźniach politycznych. W Polsce nie ma więźniów politycznych - Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik byli prawomocnie skazani za nadużycia władzy. Dziś są na sztandarach PiS-u - mówił o nich Jarosław Kaczyński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezes PiS kpi z "tygrysa". Władysław Kosiniak-Kamysz do Jarosława Kaczyńskiego: panie prezesie, audyt trwa, będzie ciekawie

Są tematy, którym prezes PiS poświęca dużo uwagi, jak kwestia "odbicia" mediów publicznych. - On kompletnie funkcjonuje w rzeczywistości, której nie ma. Ja mam wrażenie, że on był trzymany w jakimś zamkniętym kręgu i teraz się dopiero orientuje, że przegrali wybory - ocenia Bartosz Arłukowicz, poseł PO. Jarosław Kaczyński na starcie wyborczej kampanii zapowiedział także budowę nowej dużej PiS-owskiej telewizji - w żadnej z obecnych medialnych przybudówek PiS-u ta informacja nie przebiła się na czołówki.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Była spektakularna porażka Koalicji 15 października w Sejmie, były konsekwencje personalne, ale to nie koniec sprawy dekryminalizacji aborcji. Będą kolejne próby - Lewica złoży projekt w Sejmie raz jeszcze. Tylko kolejne głosowania, bez gwarancji przyjęcia projektu, są politycznie bardzo ryzykowne.

Jeszcze raz zostanie złożony projekt ustawy o dekryminalizacji aborcji. Lewica straszy rozpadem koalicji

Jeszcze raz zostanie złożony projekt ustawy o dekryminalizacji aborcji. Lewica straszy rozpadem koalicji

Źródło:
Fakty TVN

Sprawa wydaje się tak oczywista, że aż dziwne, że dotąd takich przepisów resort pracy nie przygotował. Chodzi o to, w jakiej temperaturze można pracować, a powyżej ilu stopni już nie, i na co może liczyć pracownik oprócz wody - chodzi o przerwę i odpoczynek w chłodnym miejscu.

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Źródło:
Fakty TVN

Żeby pięknie mogło być przed Bożym Narodzeniem, teraz musi być intensywnie i bez wakacyjnej laby. Wolontariusze Szlachetnej Paczki są pilnie poszukiwani. Potrzeba dziesięciu tysięcy par rąk.

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Dlaczego warto zaangażować się w pomoc?

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Dlaczego warto zaangażować się w pomoc?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polska wysycha - alarmują hydrolodzy. Ulewne deszcze i burze, które w ostatnich tygodniach przechodziły nad Polską, nie poprawią sytuacji.

Hydrolodzy nie mają złudzeń - w Polsce trwa susza hydrologiczna. Gminy apelują o to, by oszczędzać wodę

Hydrolodzy nie mają złudzeń - w Polsce trwa susza hydrologiczna. Gminy apelują o to, by oszczędzać wodę

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych - mówił w "Faktach po Faktach" Marcin Bosacki (KO), komentując niedzielne wystąpienie redemptorysty na Jasnej Górze dotyczące posła klubu PiS Marcina Romanowskiego. - Należy się modlić za każdego. Na pewno za pana Romanowskiego, któremu w tej chwili stawiane są bardzo poważne zarzuty - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

Źródło:
TVN24

Czy taka kłamliwa, propagandowa deklaracja może być skuteczna? Niestety, bywa - przyznał w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski, komentując oświadczenie Kremla po zamachu na Donalda Trumpa. Moskwa usiłowała przekonać w nim, że "potępia" przemoc "w ramach walki politycznej". - Wszyscy w jakiejś mierze się z tego wewnętrznie śmiejemy - ddodał Komorowski, podkreślając, że "na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat".

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Źródło:
TVN24, PAP

Już 16 lipca nowi posłowie do Parlamentu Europejskiego wybiorą swoją przewodniczącą. Faworytką jest Roberta Metsola, popierana przez największą frakcję - Europejską Partię Ludową. Dla Maltanki byłaby to druga kadencja. Natomiast 18 lipca swój sprawdzian przejdzie Ursula von der Leyen, która postara się o uzyskanie wotum zaufania. 

W Parlamencie Europejskim zbliżają się głosowania na najważniejsze stanowiska. Nerwy będą do samego końca

W Parlamencie Europejskim zbliżają się głosowania na najważniejsze stanowiska. Nerwy będą do samego końca

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Ponad 40 lat temu postrzelony został prezydent Ronald Reagan. Zamachów na prezydentów w historii USA nie brakuje.

Historia przemocy politycznej w Stanach Zjednoczonych sięga XIX wieku

Historia przemocy politycznej w Stanach Zjednoczonych sięga XIX wieku

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS