Taylor Swift pomoże Joe Bidenowi w kampanii? "Prezydent mógłby wpaść na któryś z jej koncertów"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Gdy każdy głos się liczy, takie wsparcie może być na wagę złota. Jak podają amerykańskie media, sztab Joe Bidena zabiega o to, by poparcia w wyborach prezydenckich udzieliła mu Taylor Swift. Piosenkarka jest teraz jedną z największych gwiazd na ziemi, może nawet największą.  

Taylor Swift jest jedną z najpopularniejszych artystek na świecie. Takie zainteresowanie fanów i co za tym idzie - także mediów - to ogromna władza. Nie tylko czysto marketingowa, ale wręcz polityczna. Nic zatem dziwnego, że - jak pisze "The New York Times" - trwa walka o to, by Taylor Swift publicznie poparła reelekcję Joe Bidena. "Taylor Swift to królowa popu i fanka NFL, która jednym wpisem na Instagramie lub wypowiedzią ze sceny może wpłynąć na zachowanie milionów swoich obserwatorów. (...) Jeden z pomysłów, na razie omawianych w żartach, przewiduje, że prezydent mógłby wpaść na któryś z jej koncertów" - donosi "The New York Times".

Wiosną i latem Taylor Swift rzeczywiście będzie w trasie koncertowej, ale po Europie. Do Stanów Zjednoczonych wróci z koncertami jesienią - w sam raz na finał kampanii wyborczej, bo tam wybory prezydenckie odbędą się w listopadzie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: X blokuje wyszukiwanie frazy "Taylor Swift". Powodem fałszywe "nagie zdjęcia" gwiazdy

Jej poparcie dla Demokratów wcale nie wydaje się takie nierealne, bo już w 2020 roku otwarcie zachęcała do głosowania na Joe Bidena i Kamalę Harris. Czy tym razem wchodzi w grę bardziej aktywny udział piosenkarki w kampanii wyborczej? Nie wiadomo.

Przedstawiciele Białego Domu na razie odmawiają komentarza, ale też nie zaprzeczają. - Zgodnie z prawem, jako urzędniczka państwowa, muszę bardzo ostrożnie komentować sprawy związane z nadchodzącymi wyborami. Oczywiście, w naszym biurze prasowym jest bardzo wielu fanów Taylor Swift. Pozwólcie, że nic więcej nie powiem. Nie będę omawiać planów prezydenta związanych z kampanią - informuje Karine Jean-Pierre, rzeczniczka Białego Domu.

Siła popularności

Taylor Swift zaczynała jako skromna nastolatka śpiewająca country, a teraz jest jedną z najbardziej popularnych artystek na Ziemi. Jej konto na Instagramie śledzi 279 milionów osób, a tygodnik "Time" ogłosił ją "Człowiekiem 2023 roku". Gdy oznajmiła, że wyrusza w trasę koncertową, zaczęło się szaleństwo.

Bilety na amerykańskie koncerty kosztowały nawet 28 tysięcy dolarów. Demokraci widzą w tym ogromny polityczny potencjał, a przecież w starciu z Donaldem Trumpem będą potrzebować wszystkich możliwych argumentów. We wrześniu 2023 roku pod wpływem jednego wpisu zachęcającego do głosowania, natychmiast na wybory zarejestrowało się 35 tysięcy osób.

- Taylor Swift jest dumna i wyjątkowa. To, w jaki sposób zmotywowała młodych ludzi do tego, żeby wzięli udział w wyborach, jest imponujące. Wykorzystuje swoją popularność w dobrym celu. To żałosne, gdy Republikanie krytykują ją za to, że zachęca do głosowania - stwierdził w 2023 roku gubernator Kalifornii Gavin Newsom. Choć wydawało się to niemożliwe, to w ostatnich miesiącach Swift wzbudza jeszcze większe zainteresowanie, bo zaczęła się spotykać z futbolistą - to Travis Kelce z klubu Kansas City Chiefs. Odkąd są parą, wartość jego klubu wzrosła już o ponad 330 milionów dolarów. Czego się nie dotknie, piosenkarka zamienia w złoto.

Autorka/Autor:Joanna Stempień

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Emma McIntyre/Getty Images

Pozostałe wiadomości

Kiedyś właściwie nie dochodziło do kradzieży masła czy nabiału. Dziś jest to coraz powszechniejsze. Liczba kradzieży w sklepach wzrosła o jedną czwartą w porównaniu z 2022 rokiem i aż o 60 procent w porównaniu z 2021 rokiem.

W Polsce przybywa kradzieży sklepowych. "Kradną z powodów podstawowych, życiowych"

W Polsce przybywa kradzieży sklepowych. "Kradną z powodów podstawowych, życiowych"

Źródło:
Fakty TVN

Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm i ostrzega przed wybuchem epidemii odry. W 2023 roku w Europie liczba zachorowań na odrę wzrosła aż 60 razy. U nas statystyki nie są aż tak złe, ale nie jest to argument, by ostrzeżenia i ryzyko lekceważyć.

Grozi nam epidemia odry. Wystarczy kilka procent niezaszczepionych dzieci i może pojawić się ognisko

Grozi nam epidemia odry. Wystarczy kilka procent niezaszczepionych dzieci i może pojawić się ognisko

Źródło:
Fakty TVN

To już jest koniec działalności - ostatnie centrum przyjmujące uchodźców z Ukrainy przestało istnieć. Kosztowało bardzo dużo, a potrzeby dziś są znacznie mniejsze niż dwa lata temu. Wtedy to były tysiące uchodźców dziennie, dziś setki - ale miesięcznie. Na jaką pomoc będą teraz mogli liczyć uchodźcy w Polsce?

Ostatnie centrum przyjmujące uchodźców z Ukrainy przestało istnieć. To nie znaczy, że pomoc znika

Ostatnie centrum przyjmujące uchodźców z Ukrainy przestało istnieć. To nie znaczy, że pomoc znika

Źródło:
Fakty TVN

MON ujawniło, że podkomisja smoleńska dysponowała dowodami rzeczowymi dotyczącymi katastrofy prezydenckiego tupolewa i je zniszczyła albo zgubiła w trakcie swoich prac. Prokuraturze nie udało się ich odzyskać. Antoni Macierewicz bagatelizuje problem. Zastrzega, że w tym czasie nie stał na czele podkomisji.

Podkomisja smoleńska zgubiła lub zniszczyła dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej

Podkomisja smoleńska zgubiła lub zniszczyła dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Nie tylko polscy rolnicy mierzą się z wysokimi cenami produkcji i wyśrubowanymi normami. Na sytuację narzekają między innymi rolnicy z Grecji, Estonii, Czech czy z Chorwacji. Dlatego także tam na drogi wyjeżdżają traktory, a rolnicy domagają się pomocy od swoich rządów. Sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi i importowi produktów rolnych spoza Unii Europejskiej.

Rośnie gniew rolników w Europie. "Chcemy rozwiązań, które pozwolą nam dalej żyć"

Rośnie gniew rolników w Europie. "Chcemy rozwiązań, które pozwolą nam dalej żyć"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Pokażemy w marcu projekt ustawy o związkach partnerskich. Tak jak premier Donald Tusk obiecywał, do końca zimy ten projekt będzie gotowy - powiedziała w "Faktach po Faktach" ministra do spraw równości Katarzyna Kotula. Mówiła także o kwestii prawa aborcyjnego.

Kiedy projekt ustawy w sprawie związków partnerskich? Ministra Katarzyna Kotula odpowiada

Kiedy projekt ustawy w sprawie związków partnerskich? Ministra Katarzyna Kotula odpowiada

Źródło:
TVN24

Mamy swój program i chcemy go realizować. Jedyna możliwa zmiana, która może zliberalizować dzisiejsze prawo aborcyjne, to jest powrót do zasad sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w "Faktach po Faktach" wicepremier i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców odniósł się do słów wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego.

Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada Włodzimierzowi Czarzastemu. "Każdy ma swoje priorytety"

Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada Włodzimierzowi Czarzastemu. "Każdy ma swoje priorytety"

Źródło:
TVN24, PAP

Nie będę brał odpowiedzialności za to, że ustawy, które złożyliśmy pierwszego dnia w Sejmie, blokuje Szymon Hołownia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - powiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy. Czarzasty zwrócił się z apelem do liderów Trzeciej Drogi o procedowanie w Sejmie projektów dotyczących liberalizacji prawa aborcyjnego.

"Mam już tego osobiście dość". Czarzasty apeluje do Kosiniaka-Kamysza i Hołowni

"Mam już tego osobiście dość". Czarzasty apeluje do Kosiniaka-Kamysza i Hołowni

Źródło:
TVN24

Konflikt między Chinami i Tajwanem w ostatnich dniach miał swoją nową odsłonę. Chińska straż przybrzeżna interweniowała na pokładzie tajwańskiej łodzi turystycznej, która przypadkiem miała wpłynąć na kontrolowane przez Pekin wody.

Chińska straż przybrzeżna interweniowała na pokładzie tajwańskiej łodzi turystycznej

Chińska straż przybrzeżna interweniowała na pokładzie tajwańskiej łodzi turystycznej

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Tysiące migrantów tylko czeka w Rosji na zmianę pogody - ostrzega fińska minister. Rosja nieraz próbowała już destabilizować państwa europejskie, w tym Polskę, kierując na granicę falę migrantów. To element większej strategii. W rosyjskich służbach specjalnych powstały oddzielne jednostki do planowania i wdrażania takich działań sabotażowych. Finlandia kilka miesięcy temu zareagowała zdecydowanie, zamykając przejścia graniczne. Czy to wystarczy?

Rosja traktuje imigrantów jak broń. Finlandia wciąż nie otworzyła granicy

Rosja traktuje imigrantów jak broń. Finlandia wciąż nie otworzyła granicy

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Dla Rosjan był dezerterem i zdrajcą, dla Ukraińców bohaterem. Rosyjski pilot, który sprzeciwiał się wojnie i uciekł helikopterem Mi-8 na stronę ukraińską, nie żyje. Jego ciało zostało odnalezione z ranami postrzałowymi w garażu podziemnym w hiszpańskim Alicante. Hiszpańska policja początkowo uznała sprawę za porachunki gangów. Gdy tożsamość ofiary potwierdzili Ukraińcy, śledztwo skręciło w stronę zemsty rosyjskich służb specjalnych.

Maksym Kuzminow znaleziony martwy. Wcześniej zdezerterował z rosyjskiej armii

Maksym Kuzminow znaleziony martwy. Wcześniej zdezerterował z rosyjskiej armii

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS