Taylor Swift pomoże Joe Bidenowi w kampanii? "Prezydent mógłby wpaść na któryś z jej koncertów"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Gdy każdy głos się liczy, takie wsparcie może być na wagę złota. Jak podają amerykańskie media, sztab Joe Bidena zabiega o to, by poparcia w wyborach prezydenckich udzieliła mu Taylor Swift. Piosenkarka jest teraz jedną z największych gwiazd na ziemi, może nawet największą.  

Taylor Swift jest jedną z najpopularniejszych artystek na świecie. Takie zainteresowanie fanów i co za tym idzie - także mediów - to ogromna władza. Nie tylko czysto marketingowa, ale wręcz polityczna. Nic zatem dziwnego, że - jak pisze "The New York Times" - trwa walka o to, by Taylor Swift publicznie poparła reelekcję Joe Bidena. "Taylor Swift to królowa popu i fanka NFL, która jednym wpisem na Instagramie lub wypowiedzią ze sceny może wpłynąć na zachowanie milionów swoich obserwatorów. (...) Jeden z pomysłów, na razie omawianych w żartach, przewiduje, że prezydent mógłby wpaść na któryś z jej koncertów" - donosi "The New York Times".

Wiosną i latem Taylor Swift rzeczywiście będzie w trasie koncertowej, ale po Europie. Do Stanów Zjednoczonych wróci z koncertami jesienią - w sam raz na finał kampanii wyborczej, bo tam wybory prezydenckie odbędą się w listopadzie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: X blokuje wyszukiwanie frazy "Taylor Swift". Powodem fałszywe "nagie zdjęcia" gwiazdy

Jej poparcie dla Demokratów wcale nie wydaje się takie nierealne, bo już w 2020 roku otwarcie zachęcała do głosowania na Joe Bidena i Kamalę Harris. Czy tym razem wchodzi w grę bardziej aktywny udział piosenkarki w kampanii wyborczej? Nie wiadomo.

Przedstawiciele Białego Domu na razie odmawiają komentarza, ale też nie zaprzeczają. - Zgodnie z prawem, jako urzędniczka państwowa, muszę bardzo ostrożnie komentować sprawy związane z nadchodzącymi wyborami. Oczywiście, w naszym biurze prasowym jest bardzo wielu fanów Taylor Swift. Pozwólcie, że nic więcej nie powiem. Nie będę omawiać planów prezydenta związanych z kampanią - informuje Karine Jean-Pierre, rzeczniczka Białego Domu.

Siła popularności

Taylor Swift zaczynała jako skromna nastolatka śpiewająca country, a teraz jest jedną z najbardziej popularnych artystek na Ziemi. Jej konto na Instagramie śledzi 279 milionów osób, a tygodnik "Time" ogłosił ją "Człowiekiem 2023 roku". Gdy oznajmiła, że wyrusza w trasę koncertową, zaczęło się szaleństwo.

Bilety na amerykańskie koncerty kosztowały nawet 28 tysięcy dolarów. Demokraci widzą w tym ogromny polityczny potencjał, a przecież w starciu z Donaldem Trumpem będą potrzebować wszystkich możliwych argumentów. We wrześniu 2023 roku pod wpływem jednego wpisu zachęcającego do głosowania, natychmiast na wybory zarejestrowało się 35 tysięcy osób.

- Taylor Swift jest dumna i wyjątkowa. To, w jaki sposób zmotywowała młodych ludzi do tego, żeby wzięli udział w wyborach, jest imponujące. Wykorzystuje swoją popularność w dobrym celu. To żałosne, gdy Republikanie krytykują ją za to, że zachęca do głosowania - stwierdził w 2023 roku gubernator Kalifornii Gavin Newsom. Choć wydawało się to niemożliwe, to w ostatnich miesiącach Swift wzbudza jeszcze większe zainteresowanie, bo zaczęła się spotykać z futbolistą - to Travis Kelce z klubu Kansas City Chiefs. Odkąd są parą, wartość jego klubu wzrosła już o ponad 330 milionów dolarów. Czego się nie dotknie, piosenkarka zamienia w złoto.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Emma McIntyre/Getty Images

Pozostałe wiadomości

Benjamin Netanjahu 24 lipca wygłosi przemówienie przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu. Nie padną w nim jednak słowa, na które czeka tak wielu jego rodaków. Nie będzie mógł powiedzieć, że porwani przez Hamas zakładnicy zostali uwolnieni. Dramat nie polega nawet na tym, że cierpią w niewoli. Oni umierają. Zginął także Polak Alex Dancyg. Jego 18-letnia wnuczka ma pretensje do izraelskiego rządu. Nie ona jedna.

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Źródło:
Fakty TVN

Mamy wreszcie finał sporu, o którym już wiele razy mówiliśmy w "Faktach" TVN. Chodzi o lekarzy, którzy przepisywali mleko na receptę ciężko chorym dzieciom. Narodowy Fundusz Zdrowia upierał się, że przepisywano je bezzasadnie i oczekiwał zwrotu siedmiu milionów złotych z tytułu nienależnej refundacji. Najpierw sąd stanął po stronie lekarzy, a teraz minister zdrowia jest gotowa na ugodę.

NFZ ma pójść na ugodę w sprawie nierefundowanego mleka. Jest też korzystny dla lekarzy wyrok sądu

NFZ ma pójść na ugodę w sprawie nierefundowanego mleka. Jest też korzystny dla lekarzy wyrok sądu

Źródło:
Fakty TVN

Groźna bakteria New Delhi została wykryta w poznańskim szpitalu. Jej obecność zdiagnozowano u 11 pacjentów. Sanepid i szpital uspokajają - sytuacja jest opanowana, a chorzy są izolowani.

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Kolejna seria utonięć na polskich kąpieliskach i najtragiczniejszy w tym sezonie weekend z policyjnymi statystykami grozy. Tylko w sobotę i w niedzielę życie pod wodą straciło 17 osób. Od początku wakacji aż 87.

To nie tylko liczby, to ludzkie tragedie. Od początku wakacji utonęło 87 osób

To nie tylko liczby, to ludzkie tragedie. Od początku wakacji utonęło 87 osób

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Jako PSL złożyliśmy swój projekt, który mówi o tym, żeby wrócić do zapisów sprzed haniebnego wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej. To byłby pierwszy krok - powiedziała w "Faktach po Faktach" Magdalena Sroka (PSL-Trzecia Droga), komentując odrzucenie ustawy dekryminalizującej pomocnictwo w aborcji. Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica) wskazywała, że "w umowie koalicyjnej nie ma słowa na A, ale jest mowa o prawach kobiet i o prawie kobiet do decydowania o sobie".

Sroka o aborcji: Lewica i KO rozbudziły w kobietach fałszywe nadzieje

Sroka o aborcji: Lewica i KO rozbudziły w kobietach fałszywe nadzieje

Źródło:
TVN24

- Jeżeli to Kamala Harris zostanie kandydatką na prezydenta, demokraci będą tak naprawdę musieli wymyślić jej profil całkowicie na nowo - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski, wiceszef MON, poseł Polski 2050-Trzeciej Drogi. Poseł PiS Radosław Fogiel zauważył, że spodziewane wejście Harris do wyścigu o Biały Dom "zmusza kampanię Trumpa do przestawienia dział".

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

Źródło:
TVN24

Niezależnie od tego, jak oceniać dorobek czy kompetencje Kamali Harris, nie da się jej zarzucić podeszłego wieku. Ta linia narracji Trumpa z okresu późnej kampanii Bidena straciła rację bytu. Jest wręcz ryzyko, że teraz to podeszły wiek Trumpa będzie dla niego obciążeniem. Dodatkowo Kamala Harris, która przez większość kariery była prokuratorem, będzie cały czas podbijać wątek problemów prawnych kandydata republikanów.

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Zanim odsunął Donalda Trumpa od władzy, przez ponad 30 lat był senatorem, a potem przez osiem lat pełnił funkcję wiceprezydenta u boku Baracka Obamy. Joe Biden urząd prezydenta obejmował w trudnym dla Ameryki momencie. Pandemia, inflacja, wojna Putina - to największe wyzwania tej kadencji. Amerykanie przyglądają się też kwestiom migracji, pamiętają również obrazy chaotycznego odwrotu swoich wojsk z Afganistanu.

Pandemia, inflacja, wojny - kadencja Joe Bidena przypadła na burzliwe czasy. Jaki jest bilans jego prezydentury?

Pandemia, inflacja, wojny - kadencja Joe Bidena przypadła na burzliwe czasy. Jaki jest bilans jego prezydentury?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS