Najnowsze

Najnowsze

Niewidomy spadł na tory. Dramatyczne nagranie z metra

Dramatyczne nagranie z metra. Tylko dzięki szybkiej reakcji świadków niewidomy uniknął śmierci. Mężczyzna podszedł do krawędzi peronu i spadł na tory. Do zdarzenia doszło w mieście Bethesda w USA. Sytuację zarejestrowała kamera monitoringu.

"Chcemy europejskich wynagrodzeń, a nie europejskich cen"

Polska przyjmie euro, "gdy będzie to w naszym interesie, a w naszym interesie to będzie wtedy, kiedy osiągniemy poziom przynajmniej bardzo zbliżony do Niemiec" - mówił w sobotę na konwencji wyborczej w Lublinie Jarosław Kaczyński. "Nie" dla euro i europejskich cen, "tak" dla europejskich płac - podkreślał prezes PiS.

Podkarpacka konwencja KE i "piątka dla Jarosława Kaczyńskiego"

Na sześć tygodni przed wyborami do europarlamentu odbył się kolejny weekend konwencji wyborczych. PiS w Lublinie, Koalicja Europejska w Rzeszowie, Wiosna Biedronia w Warszawie. Przewodniczący Schetyna ma do prezesa Kaczyńskiego pięć pytań. O dymisję minister Zalewskiej, szczucie na nauczycieli, upadek wojska, śledztwo smoleńskie oraz o taśmy i oskarżenia austriackiego biznesmena.

"Brexit pobudził poczucie zwartości pozostałej części UE"

- Widać, że nastąpiła konsolidacja w obliczu kryzysu - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były prezydent Bronisław Komorowski, komentując proces brexitu i dodał, że "sam proces jest kompromitujący dla polityki brytyjskiej, ale niewątpliwie pobudził także poczucie zwartości pozostałej części UE". Były prezydent komentował też strajk nauczycieli i przygotowania partii w Polsce do eurowyborów.

Pijani pasażerowie stają się coraz poważniejszym problemem w samolotach

Średnio co trzy godziny lot samolotu lecącego nad Unią Europejską zostaje zakłócony przez głośnego, agresywnego, a często pijanego pasażera. Średnio raz w miesiącu kapitan takiego lotu podejmuje decyzję o awaryjnym lądowaniu na najbliższym lotnisku. Linie lotnicze i instytucje zajmujące się bezpieczeństwem ruchu lotniczego biją na alarm - takich zdarzeń jest coraz więcej, są niebezpieczne i bardzo kosztowne. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Agroturystyka po rosyjsku. Nie krowy, nie owce, ale krokodyle

Bardzo nietypowe gospodarstwo agroturystyczne pod Moskwą. O ile w tego typu miejscach na całym świecie można spędzić czas na łonie natury wśród koni, krów, czy owiec, to właściciel tego miejsca postanowił zachęcić potencjalnych gości sprowadzając do Rosji krokodyle. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Prognoza pogody na sobotę 13 kwietnia

Na południu, południowym zachodzie i częściowo w centrum pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Koniec egzaminów, ale nie koniec strajków. Protest może zagrozić maturom

Kończą się egzaminy gimnazjalne, ale nie kończy nauczycielski strajk. 600 tysięcy nauczycieli wciąż walczy o podwyżki, a minister edukacji narodowej Anna Zalewska znów apeluje o przyjęcie porozumienia, które wcześniej podpisała już "Solidarność". Wobec protestu narasta widmo braku wystawienia świadectw przyszłym maturzystom. Bez tego do egzaminu dojrzałości przystąpić nie mogą.

Dwa ataki i dwa zabójstwa w Warszawie

Dwa ataki i dwa morderstwa w Warszawie. Na plebanii kościoła św. Augustyna na warszawskim Muranowie, został zaatakowany 65-letni mężczyzna, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. Napastnik został zatrzymany. W innym miejscu nożownik zadał śmiertelne ciosy sprzedawcy warzyw. Policja uważa, że oba ataki nie były ze sobą powiązane.  

Manifestacje i wiece poparcia dla nauczycieli

Słowa otuchy i gesty poparcia dla strajkujących nauczycieli płyną dosłownie z całego kraju. W wielu miastach odbyły się manifestacje i wiece. Rodzice i uczniowie pokazują solidarność z nauczycielami.

Czy matury są zagrożone? "Moim zdaniem tak"

Na pytanie czy matury są zagrożone, szef ZNP odpowiada: "moim zdaniem tak". Jest też decyzja o kontynuacji strajku, a determinacja środowiska pozostaje ciągle ta sama. ZNP chce też rozmów z rządem z udziałem mediatora zewnętrznego.  

Problemy z klasyfikacją uczniów. "Drodzy maturzyści, to nie jest przeciwko wam"

Strajk trwa, egzaminy gimnazjalne są przeprowadzane przez komisje skompletowane przez dyrektorów szkół. - Dziś już problemów nie ma - zapewnia minister edukacji Anna Zalewska. Jednak mogą pojawić się problemy z klasyfikacją uczniów kończących liceum, a tym samym z przystąpieniem do egzaminu maturalnego. ZNP apeluje do nauczycieli, żeby tego uczniom nie utrudniali, ale oni mówią, że aby wystawić oceny końcowe, musieliby przerwać strajk.

Coraz więcej gestów wsparcia dla strajkujących nauczycieli

Coraz więcej gestów wsparcia dla strajkujących nauczycieli, ale brak przełomu na linii rząd-związki. Beata Szydło po raz kolejny prosi o podpisanie odrzuconego wcześniej porozumienia. - Wszystko w rękach pana Broniarza - mówi wicepremier, nie oferując nic nowego. - Wobec tego, nie ma po co siadać do rozmów - odpowiada ZNP i Forum Związków Zawodowych. Pytanie - jak długo jeszcze to potrwa i czy w ogóle dojdzie do dalszych negocjacji?

"Niemcy byłyby zadowolone, gdyby w Polsce znalazły przyjaciela"

- Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej spowoduje powstanie pewnej luki - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Jego zdaniem Polska mogłaby tę lukę wypełnić. - Tylko trzeba prowadzić proeuropejską politykę, a nie antyeuropejską - stwierdził. - Niemcy byłyby zadowolone, gdyby w Polsce znalazły przyjaciela - dodał.

Kilka szkół już zdecydowało. "Maturzyści będą niesklasyfikowani"

W drugim dniu egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się bez problemów we wszystkich szkołach. W czwartek była część matematyczno-przyrodnicza. Gimnazjaliści i rodzice odetchnęli z ulgą. Duży problem mogą mieć za to maturzyści, bo nauczyciele muszą im wystawić oceny końcowe, aby mogli przystąpić do matury.