Najnowsze

Najnowsze

Kraków wprowadza dopłaty dla opiekunów osób niepełnosprawnych

W Krakowie rusza wypłata nowego świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Do ich kieszeni z budżetu miasta co miesiąc będzie wpływać dodatkowe 500 złotych. O taką pomoc od państwa walczyli protestujący w Sejmie opiekunowie osób niepełnosprawnych. To, co nie udało się rządowi, udało się krakowskim radnym. Wypłata świadczeń ma ruszyć jeszcze w marcu.

Pożegnanie Jana Olszewskiego. Były premier spoczął na Powązkach

Odszedł człowiek wielki, który dążył do prawdy, nie bał się walczyć o sprawiedliwość - to słowa, którymi Jana Olszewskiego żegnali w sobotę uczestnicy uroczystości pogrzebowych w Warszawie. Jan Olszewski, były premier i adwokat broniący działaczy opozycyjnych w PRL, zmarł 7 lutego w wieku 88 lat.

Rysa na turystycznym wizerunku Paryża. Straty: 35 mln euro

W 2018 we Francji padł rekord liczby rezerwacji w hotelach. Było ich 35 milionów. Sytuacja pogorszyła się jednak w grudniu. Wtedy rozpoczęły się masowe protesty żółtych kamizelek. Ten trend utrzymuje się na początku roku 2019, a to władze Paryża martwi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Balcerowicz: gdyby nie UE, to może Putin miałby przymierze z Niemcami?

- Przede wszystkim nie zgadzać się na kłamstwo i demaskować - odpowiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 były prezes NBP Leszek Balcerowicz na pytanie, jak walczyć z populizmem. Podał też przykład, jak odpowiedzieć na często podawany przez eurosceptyków argument, że oni nie są przeciw Europie, a tylko przeciwko Unii Europejskiej. - Trzeba odpowiedzieć, co by było, gdyby nie była Unia Europejska, tylko Europa. To może Putin miałby przymierze z Niemcami? - mówił.

50 tysięcy dla księdza. Birgfellner miał zeznać, że prezes PiS namawiał go do korupcji

To jest coś dużo więcej niż nagranie nieoficjalnych rozmów - to zeznania w prokuraturze pod rygorem odpowiedzialności karnej. Austriacki biznesmen miał zeznać, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tysięcy złotych w gotówce. To miały być pieniądze dla księdza z rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego za złożenie podpisu. Ksiądz Rafał Sawicz jest jednak nieuchwytny - podobno "opuścił stan duchowny".

"Nieczytelne" wyjaśnienia ambasador Izraela. Burza wokół wypowiedzi Netanjahu

Benjamin Netanjahu miał powiedzieć dziennikarzom, że "Polacy pomagali Niemcom mordować Żydów". Słowa miały paść w czwartek, w piątek do MSZ wezwano izraelską ambasador. Jej wyjaśnienia uznano za nieczytelne, a głos zabrali premier i prezydent. "Naród polski nigdy nie poszedł na kolaborację z Niemcami hitlerowskimi" - przypomniał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Polacy oddawali hołd Janowi Olszewskiemu. W sobotę pogrzeb

O północy z czwartku na piątek rozpoczęła się żałoba narodowa, a w sobotę rano rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. O 9:00 trumna z ciałem byłego premiera została wystawiona w kancelarii szefa rządu. Do 19:00 każdy mógł oddać zmarłemu hołd.

Milion za koalicję? Tajemnicze rozmowy partii Razem i Wiosny

Partia jest na scenie politycznej nowa, ale ceni się wysoko - jeśli wierzyć Adrianowi Zandbergowi. Wiosna Roberta Biedronia miała proponować partii Razem koalicję. Nie do końca oficjalną, bo bez logo Razem i jej lidera na liście. Za to za pieniądze - prawie milion złotych.

Prognoza pogody na sobotę 16 lutego

W sobotę przeważnie pogodnie, choć miejscami zachmurzenie może się zmieniać. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 1014 hPa.

Nie będzie śledztwa w sprawie słów podlaskiego komendanta

Nie będzie śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez komendanta podlaskiej policji nadinsp. Daniela Kołnierowicza. Na antenie radia namawiał na konkurs na najlepszy anonim o posłance Platformy, ale dla prokuratury to nie powód do śledztwa.

Ostatnie pożegnanie Jana Olszewskiego. Pogrzeb w sobotę

W całym kraju trwa żałoba narodowa. W kancelarii premiera stanęła trumna z ciałem Jana Olszewskiego. Przyjść, oddać hołd i wpisać się do księgi może każdy. W programie jest jeszcze msza i przejście w kondukcie na Stare Miasto. W sobotę odbędzie się państwowy pogrzeb.

Fragmenty zeznań Geralda Birgfellnera ujawnione

O czym w prokuraturze mówił Gerald Birgfellner? "Gazeta Wyborcza" publikuje jego zeznania, a w nich 50 tysięcy złotych, które w kopercie jechały na Nowogrodzką. Biznesmen miał zeznać, że do wręczenia takich pieniędzy miał nakłonić go prezes Kaczyński. Komu i za co? To nie jedyne pytania. Inne dotyczą wizyty prezesa PiS u ministra Ziobry.

Tajemniczy ksiądz i koperta z pieniędzmi. O tym miał opowiedzieć Birgfellner

Nowe wątki w sprawie budowy wieżowców przy ulicy Srebrnej w Warszawie. "Gazeta Wyborcza" publikuje fragmenty zeznań austriackiego biznesmena - złożonych w warszawskiej prokuraturze. Z publikacji wynika, że Gerald Birgfellner opowiedział podczas przesłuchania o tym, jak Jarosław Kaczyński miał nakłonić go do wręczenia 50 tys. zł księdzu, który jest członkiem rady instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

"Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu? To zaprośmy Iran"

- Trudno to nazywać końcowym dokumentem - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były premier Leszek Miller, komentując oświadczenie współprzewodniczących konferencji - Jacka Czaputowicza i Mike'a Pompeo - kończące konferencję bliskowschodnią w Warszawie. Jak powiedział, gdyby to on organizował konferencję, to najpierw poprosiłby inne strony "o program tej konferencji i projekt końcowej rezolucji". Zwrócił też uwagę na brak najważniejszej strony. - Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu? To zaprośmy Iran - powiedział.

Nadzwyczajna zamiana ról. Kaczyński udał się do Ziobry

Zawsze to prezes był gospodarzem wszelkich spotkań. To na Nowogrodzką przyjeżdżali najważniejsi politycy na narady. Coś się stało, skoro tym razem to Jarosław Kaczyński pojechał do Zbigniewa Ziobry. Po co? Opozycja przypomina, że sprawą dotyczącą prezesa zajmuje się prokurator.

"Próba urabiania prezydenta". Glapiński chce weta

Kto, ile i dlaczego zarabia w NBP? Dowiemy się, jeśli prezydent podpisze ustawę o jawności zarobków. Adam Glapiński prawie dwie godziny miał przekonywać prezydenta, by tego nie robił. Sprawa zarobków w NBP zaczęła się od informacji o kilkudziesięciotysięcznych zarobkach współpracowniczek prezesa.