Najnowsze

Najnowsze

"Nie można powiedzieć nigdy o niewinnym paleniu"

- Nie można powiedzieć nigdy o niewinnym paleniu. Zawsze to jest palenie - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Michał Sutkowski, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie. - Mimo wszystko osoby palące w zdecydowanej większości wiedzą, że palenie jest szkodliwe, a mimo to palą - dodał doktor Krzysztof Puchalski, socjolog zdrowia z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi.

Stephen Mull: oczekuję, że Polska wejdzie do programu bezwizowego

- Codziennie myślę o Polsce, tęsknię za Polską, ale na szczęście jeszcze mam dużo przyjaciół - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Stephen Mull, były ambasador USA w Polsce. Mull stwierdził, że mimo wszystkich zmian, które zaszły w Polsce i w USA, stosunki polsko-amerykańskie idą konsekwentnie w bardzo dobrym kierunku. Rozmówca poruszył też kwestię możliwego wejścia Polski do ruchu bezwizowego - "Musi być mniej niż trzy procent. No, niestety ten procent w Polsce jest zawsze trochę wyżej, niż te trzy procent".

Dramat na szpitalnych oddziałach ratunkowych

Na SOR-y przyjeżdżają wszyscy. I z katarem i z udarem. Lekarze zamiast ratować życie, wypisują recepty. System ministra Konstantego Radziwiłła nie sprawił, że zniknęły kolejki, a że zniknął minister.

Brak kary dla autora dwuwiersza o Andrzeju Dudzie

Nadmierna ochrona urzędu prezydenta może tłumić krytykę. Nie żyjemy w ustroju autorytarnym - uznał sąd i nie skazał autora dwuwiersza o prezydencie Dudzie. Rym opierał się na charakterystycznych czterech literach.

Prognoza pogody na sobotę 1 czerwca

Zachmurzenie będzie zmienne. Miejscami, szczególnie w centralnej i wschodniej Polsce, wystąpią słabe opady przelotnego deszczu. Temperatura wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół północno-zachodni. Ciśnienie spada.

Szpital w Kamiennej Górze czasowo zawiesza internę. Mieszkańcy protestują

Protest w obronie szpitala. Mieszkańcy Kamiennej Góry boją się, że szpital powiatowy może zostać zlikwidowany, bo czasowo zawieszona zostaje działalność jednego z najważniejszych oddziałów - interny. Wszystko przez brak lekarzy - nie tylko tam. W polskich szpitalach coraz bardziej brakuje lekarzy specjalistów i pielęgniarek.

"Syn w strasznym bólu konał". Są zarzuty dla lekarki i ratownika

19-latek został pobity w Płocku, ale zamiast na leczenie do szpitala, trafił do policyjnej izby zatrzymań, bo stwierdzono, że jest pod wpływem alkoholu. Nie był pijany, a po kilku godzinach stracił przytomność i zmarł z powodu urazu czaszkowo-mózgowego. Po dwóch latach prokuratura postawiła lekarce płockiego szpitala i ratownikowi medycznemu zarzuty narażenia 19-latka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

"Idziecie do Brukseli i Strasburga aby reprezentować naszą ojczyznę w Europie"

Zwycięzcy w wyborach do PE odbierają od PKW zaświadczenia o tym, że zostali wybrani, żegnają się dotychczasową pracą i przygotowują do wyjazdu. Ci spośród nich, którzy w kraju mieli wpływ na politykę PiS, zapewniają, że wcale się tego wpływu nie wyrzekają i obiecują, że będą wspierać partię także w jesiennej kampanii wyborczej.

Mimo obietnic będą podwyżki cen prądu. Kogo obejmą?

Od lipca wzrosną ceny prądu dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Podwyżek miało nie być - zapewniał o tym premier i ministrowie. Ręczył za to PiS i tuż przed końcem roku ekspresowo przeprowadził w Sejmie ustawę na ten temat, ale po wyborach okazuje się, że rząd nie przekonał Komisji Europejskiej, że ustawa jest zgodna z unijnymi regułami. To, zdaniem ekspertów, było do przewidzenia. Ceny zatem wzrosną, a pośrednio - w portfelach może to odczuć każdy z nas.

Spekulacje wokół rekonstrukcji. Mówi się o 4 czerwca

Większość nowych eurodeputowanych odebrała zaświadczenia PKW o swoim wyborze. A ponieważ do Brukseli i Strasburga pojedzie część ministrów i wiceministrów, to od wyborów trwają zakulisowe prace nad rekonstrukcją rządu. Spekuluje się na temat terminu - i często pada data 4 czerwca.

Okrągły stół przed ECS. Wielkie obchody 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów

Na 4 dni przed 30. rocznicą przełomowych wyborów 4 czerwca 1989 r. w Gdańsku ustawiono okrągły stół przed Europejskim Centrum Solidarności. Ta data stała się symbolem odrzucenia przez większość Polaków komunistycznej władzy, co doprowadziło do upadku PRL, a ostatecznie także rozwiązania Układu Warszawskiego i rozpadu sowieckiego imperium. Gdańsk szykuje wielkie obchody. Przyjadą goście z kraju i zagranicy.

"Nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić drożej". Resort energii tłumaczy powody

Podwyżek miało nie być - wielokrotnie zapewniali premier, ministrowie i politycy PiS. Miała je zamrozić specjalna ustawa, przyjmowana w tempie ekspresowym na dodatkowym posiedzeniu Sejmu. Ale ceny prądu jednak pójdą w górę. Od lipca. Będą dotyczyć średnich i dużych przedsiębiorstw. Co pośrednio w portfelach może odczuć każdy. Resort energii tłumaczy - to skutek negocjacji z Komisją Europejską.

Leonardo da Vinci miał ADHD? "To wyjaśnia rozproszony geniusz"

Naukowcy przeanalizowali dzieła Leonarda da Vinci i wspomnienia pozostawione przez ludzi, którzy go znali i stwierdzili, że genialny artysta miał ADHD, czyli zespół zaburzeń objawiający się przede wszystkim deficytem uwagi, hiperaktywnością i impulsywnością. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Rokowania dla takich dzieci wcześniej były zdecydowanie gorsze"

- Jest to na pewno wyjątkowa opowieść, bo dziecko urodziło się bardzo małe - oceniła ginekolog Marzena Woźniak, komentując fakt przyjścia na świat dziewczynki ważącej niecałe 244 gramy. - Rokowania dla takich dzieci wcześniej były zdecydowanie gorsze - dodała. Drugi gość programu, neonatolog Anna Gumkowska, powiedziała, że ważniejszy jest wiek płodowy niż masa ciała w ocenie rokowania.