Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 18 marca

Na wschodzie, Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim pojawią się przelotne opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach osiągnie do 60km/h.

Ratownicy WOPR stracili sprzęt. "Dowiedziałem się rano, nogi mi się ugięły"

Motorowe łodzie, pontony, kapoki, koła ratunkowe, zbierane przez lata przez ratowników beskidzkiego WOPR-u, poszły z dymem. W pożarze stanicy w Międzybrodziu Bialskim stracili najcenniejsze co mieli. Sprzęt, którym mogli ratować ludzkie życie. Bez pomocy i wsparcia, powrót ratowników nad akwen latem, gdy najbardziej są potrzebni, może być niemożliwy.

"Nie dano mi szansy". Wielu nieobecnych na listach do europarlamentu

Nie da się spełnić oczekiwań wszystkich, dlatego podczas tworzenia list na wybory do europarlamentu pojawiają się też rozczarowania. Ze startu rezygnuje Danuta Huebner. - Nie dano mi szansy - mówi Michał Boni. - Nigdy nie było tak szerokiej koalicji - komentuje przewodnicząca Nowoczesnej, która nie będzie miała żadnej jedynki.

Niełatwy pierwszy start po powrocie do F1. Kubica na mecie był ostatni

Pierwszy start Roberta Kubicy po powrocie do Formuły 1 nie był łatwy. Polski kierowca zespołu Williams dojechał na metę w Melbourne jako ostatni. - Dojechałem do mety, a jeszcze dwa lata temu wiele osób nawet nie sądziło, że mogę wystartować w Formule 1 i ukończyć wyścig - komentuje Kubica i po raz kolejny daje dowód swojej wielkiej determinacji. 8 lat temu Polski kierowca miał poważny wypadek podczas rajdu we Włoszech. Nie było pewności, czy kiedykolwiek wróci do pełnej sprawności.

Szef CBA dla "Faktów": moja praca dla Srebrnej to nic nadzwyczajnego

Prawie 20 milionów euro dochodu rocznie miały dawać wieże, które w Warszawie chciała wybudować spółka Srebrna. Biznesplan był policzony. Na rozliczenie nagranych negocjacji w sprawie Srebrnej wciąż liczy opozycja. Pytanie, czy się nie przeliczy, bo CBA i ABW powodu do zajęcia się sprawą wciąż nie widzą.

"Protestujemy przeciw rasizmowi, przeciwko ksenofobii"

Dość rasizmu, dość faszyzmu, "nie" dla przejawów nienawiści, "stop" agresji - takie hasła słychać było na całym świecie z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową. Manifestacje odbyły się także w Polsce.

Prognoza pogody na niedzielę 17 marca

W niedzielę na północy wystąpią przelotne opady deszczu, a w pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr, południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągnąć prędkość do 60 km/h.

Ogromna studnia z XIX wieku odkryta przez remont

Podziemna ciekawostka z Łodzi. Odnaleziono pozostałości po zabytkowej studni. Jest jedną z najstarszych w mieście, bo z początku XIX wieku. Stała przed budynkiem, w którym przed wojną mieścił się magistrat, a obecnie jest Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne.

"Szpital jest nasz, wspólny". Wielka zbiórka na nowy tomograf

Szpital w Nowej Soli musi uzbierać sześć milionów złotych na nowy tomograf komputerowy. Koszty naprawy starego przestają się opłacać. Bez tego sprzętu nie jest możliwa pełna diagnoza. Pacjenci są odsyłani do szpitali w innych miastach. Sprawę w swoje ręce wzięli mieszkańcy i samorządowcy powiatu nowosolskiego i zorganizowali zbiórkę.

Uszkodzone dachy, połamane drzewa. Wietrzna noc w Polsce

Silny i niebezpieczny wiatr. W nocy wichura najmocniej zaatakowała w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Miejscami wiało z prędkością ponad stu kilometrów na godzinę. Choć wciąż obowiązują ostrzeżenia, to jest już spokojniej. W kolejnych dniach pogoda ma się poprawić, choć na tę prawdziwą wiosnę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

"Nie chodzi o tolerancję, chodzi o afirmację"

W Katowicach odbyła się kolejna konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Śląsk może być i musi być Doliną Krzemową Polski i Europy - mówił premier Mateusz Morawiecki. a prezes Jarosław Kaczyński kreślił plan na europejski poziom życia Polaków i grzmiał: wara od naszych dzieci. Kolejny raz padły nawiązania do warszawskiej karty LGBT+.

Chaos i niepewność po tragedii w Christchurch. "Reakcją było szukanie swoich bliskich"

Anna Gruczyńska, prezes stowarzyszenia Polaków w Christchurch, opowiada w "Faktach o świecie" TVN24 BiS o pierwszych chwilach po atakach. - Moje biuro znajduje się w miejscu, z którego nie było nic widać ani słychać. Jest zbyt oddalone od meczetu, w którym doszło do tej tragedii. Dowiedziałam się o tym, gdy ogłoszono blokadę całego budynku, absolutny zakaz wychodzenia z budynku, zakaz wpuszczania kogokolwiek do budynku - opisuje. - Początkowa reakcja była taka, że być może jest to jakiś test. Dopiero powoli zaczęły z mediów docierać do nas informacje, że coś się wydarzyło - mówi. Dodaje, że na początku było dużo sprzecznych informacji i niepewności. Tym bardziej, że w centrum miasta odbywał się strajk młodzieży przeciwko zmianom klimatu. - W pierwszej chwili reakcją było po prostu szukanie swoich bliskich. Nie było wiadomo dokładnie co się wydarzyło, i kogo dotknęła ta tragedia.

"Tutaj bardziej decydowała ksenofobia"

49 osób zginęło w ataku na dwa meczety w Nowej Zelandii. Premier kraju Jacinda Ardern określiła tę tragedię jako najczarniejszy dzień w Nowej Zelandii. - Obawiam się, że tutaj bardziej decydowała niestety ksenofobia - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Piotr Niemczyk, ekspert do spraw bezpieczeństwa i były dyrektor Biura Analiz i Informacji UOP. Jego zdaniem "retoryka australijskiego rządu, że granice mają być całkowicie szczelne, bo to są bardzo groźni terroryści, mogła spowodować tego rodzaju reakcję". Były negocjator policyjny Dariusz Loranty uważa, że strony internetowe, które głoszą ewidentne kłamstwa, mogące mieć wpływ na kształtowanie się skrajnej podstawy, powinny być sądownie zamykane.

Echa wejścia do CEK NATO. Degradacja pułkownika Duszy cofnięta przez NSA

Naczelny Sąd Administracyjny cofnął decyzję o degradacji - Kazimierz Dusza znów jest pułkownikiem. Ponad trzy lata temu podwładni Antoniego Macierewicza przejęli Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO, którego pułkownik Dusza był szefem. W nocnej akcji brał wtedy udział Bartłomiej M., który dziś siedzi w areszcie.

Sąd Najwyższy o sprawie doktora Mirosława G. Kardiochirurg uniewinniony

Przez 12 lat udowadniał swoją niewinność przed kolejnymi sądami. Kardiochirurg Mirosław G. został przez Sąd Najwyższy uwolniony od zarzutu nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pacjenta. Zbigniew Ziobro, który mówił, że "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie", obecnie jest ministrem sprawiedliwości.