Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii

12.02.2021 | Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii
12.02.2021 | Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii
Katarzyna Kolenda-Zaleska | Fakty TVN
12.02.2021 | Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemiiKatarzyna Kolenda-Zaleska | Fakty TVN

Jak wygrzebać się ze skutków epidemii? Pomagać! Do tego nie potrzeba przymusu i haraczu, tylko chęci, wrażliwości i serca. Media są od tego, żeby informować, ale pomaganie to też dziennikarska misja i fantastycznie obserwować jej efekty. "Koncert dla Bohaterów", czas reklamowy dla restauratorów czy miliony dla szpitali.

Rząd, chcąc wprowadzić dodatkowy haracz na media zasłania się pandemią. Celem wprowadzenia dodatkowej składki od reklamy ma być - jak napisano w uzasadnieniu - zaangażowanie w usuwanie skutków COVID-19.

Przypominamy, że TVN Grupa Discovery natychmiast i jako pierwsza uruchomiła program, w którym eksperci odpowiadali na lęki i obawy związane z pandemią.

Rolą mediów jest informowanie. To TVN Grupa Discovery robiła całą dobę, pokazując każdą konferencję rządu, każdą konferencję ministra zdrowia i emitując każdą kampanię informacyjną rządu - większość z nich całkowicie bezpłatnie.

Wartość reklamowa tych kampanii to ponad pięć i pół miliona złotych - od samego początku pandemii aż do teraz. Oprócz tego natychmiast - już w marcu - Fundacja TVN przekazała milion złotych na zakup testów.

To był najbardziej poszukiwany wtedy towar obok środków ochrony, bo pandemia zaskoczyła wszystkich, a medykom w szpitalach brakowało wszystkiego.

- Był to taki element, który w tym momencie był dla nas najważniejszy, żeby zabezpieczyć personel - przyznał dr n. med. Mirosław Dróżdż, ze Szpitala świętej Anny w Miechowie.

Player, TVN i Fundacja TVN zorganizowały "Koncert dla Bohaterów" - pierwszy taki koncert na świecie.

To był wyraz wdzięczności dla wszystkich pracujących w szpitalach i wspólny cel - zebrać dla nich jak najwięcej pieniędzy. Ostatecznie w ciągu niecałych pięciu godzin zebrano prawie pięć milionów złotych, które przekazano 54 szpitalom.

Szpitale same decydowały, na co wydadzą pieniądze. 100 tysięcy dostało Centrum Zdrowia Dziecka, które przyjmuje dzieci z całej Polski.

- Początek pandemii dla nas był bardzo trudny. 13 marca ograniczyłem działalność szpitala - mówi dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".

Pomoc przedsiębiorcom

Lockdown mocno dotknął małe firmy. Przedsiębiorcy mogli się na kanałach TVN Discovery Polska reklamować za złotówkę w czasie antenowym, wartym sześć milionów złotych. Uczniom zamkniętym w domach zostały zaproponowane korki.tv, czyli lekcje z najlepszymi nauczycielami w Polsce.

Gdy jesienią zamknięte restauracje stanęły na skraju bankructwa, rozpoczęła się akcja "pomagajmy sobie". Kucharze gotowali dla najbardziej potrzebujących, których wskazywały Banki Żywności. TVN Grupa Discovery wydała prawie 120 tysięcy ciepłych posiłków.

Podsumowując - TVN Grupa Discovery przekazała ponad 22 miliony złotych na walkę z pandemią. Jednak pandemia się nie skończyła, a jej skutki będziemy odczuwać jeszcze długo.

- Wiemy o tym, że różnego rodzaju zaburzenia psychiczne towarzyszą odległym następstwom COVID-u - tłumaczy dr n. med. Marek Migdał.

Fundacja TVN wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbuduje nowoczesne centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Budynek, gdzie leczone będą także dzieci chore na raka, będzie miał oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii. Wszystko w najwyższym standardzie. Centrum ma zostać otwarte w ciągu dwóch lat.

Autor: Katarzyna Kolenda-Zaleska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Czym jest Unia Europejska dla osób, które urodziły się w dzień przystąpienia Polski do europejskiej wspólnoty? Wiele z nich wskazuje, że dla nich to większe perspektywy, rozwój czy też współpraca pomiędzy uniwersytetami.

Nie znają Polski bez Unii Europejskiej. 20-latkowie o tym, jak im się żyło przez ostatnie 20 lat

Nie znają Polski bez Unii Europejskiej. 20-latkowie o tym, jak im się żyło przez ostatnie 20 lat

39-latka leżała w nienaturalnej pozycji na ławce w środku Lublina. Nikt z przechodniów się nią nie zainteresował, a ona umierała. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci, którzy patrolowali teren. Zaczęli reanimację i uratowali jej życie.

Leżała na ławce bez oznak życia. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci. "Pierwsze cztery minuty po utracie przytomności są kluczowe"

Leżała na ławce bez oznak życia. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci. "Pierwsze cztery minuty po utracie przytomności są kluczowe"

Źródło:
Fakty TVN

W 2020 roku rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców. Po czterech latach postępowania sądowego sprawa rusza od początku. Jednocześnie ośmiu poszkodowanych domaga się od tarnowskiej kurii łącznie 12 milionów złotych odszkodowania.

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

Źródło:
Fakty TVN

W Polsce wciąż widoczny trend na zaciąganie kredytów. Bierzemy ich więcej, ponieważ więcej zarabiamy i rośnie nasza kredytowa zdolność. Wciąż jednak zdarza się, że oprocentowanie pożyczki okazuje się zabójcze, a spłata raty co najmniej problematyczna.

Polacy pożyczają coraz więcej. "Ostatnie lata zrujnowały nasze kieszenie"

Polacy pożyczają coraz więcej. "Ostatnie lata zrujnowały nasze kieszenie"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

20 lat Polski w Unii Europejskiej to widoczne gołym okiem korzyści, dotacje, inwestycje i przemiany. Polska zyskała także na bezpieczeństwie. Choć nie wszystko wszystkim się podoba, zwłaszcza politykom sceptycznym wobec wielu unijnych idei, to zdecydowana większość Polaków cały czas popiera naszą obecność we Wspólnocie. 

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Myśmy w 1981 roku oczywiście marzyli o wolnej Polsce, nic więcej. Chociaż było oczywiste, że dla środowiska "Solidarności" najważniejsze jest uczestniczenie, takie czynne, cywilizacyjne w strukturach Zachodu - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek, były premier, eurodeputowany PO, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego w 20. rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Źródło:
TVN24

Prezydent stara się skupić na sobie uwagę, zaistnieć w jakiś sposób w debacie - tak o postawie Andrzeja Dudy w stosunku do rządu mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Została też zapytana o to, czy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Lewica wystawi kobietę jako kandydatkę. Powiedziała też kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Źródło:
TVN24

Biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju, na który Rosja napadła ledwie 15 lat temu, ten pomysł gruzińskiego parlamentu budzi tym większe zdumienie. Chodzi o projekt prawa o "obcych agentach". Pomysłodawcy mówią, że prawo wzmocni gruzińską niepodległość. Krytycy - głównie młodzi obywatele, którzy zaznali zachodniej wolności - oceniają, że to pomysł rodem z putinowskiej Rosji, który ma uderzyć w społeczeństwo obywatelskie.

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To było największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. 20 lat temu do Wspólnoty dołączyło 10 państw, w tym między innymi Polska. Dziś 450 milionów Europejczyków cieszy się swobodą przemieszczania się. Unia zwiększa możliwości studiowania i pracy za granicą. Blisko 80 procent obywateli państw, które dołączyły do Wspólnoty dwie dekady temu, twierdzi, że ich kraje na tym skorzystały.

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS