Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii

12.02.2021 | Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii
12.02.2021 | Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii
Katarzyna Kolenda-Zaleska | Fakty TVN
12.02.2021 | Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemiiKatarzyna Kolenda-Zaleska | Fakty TVN

Jak wygrzebać się ze skutków epidemii? Pomagać! Do tego nie potrzeba przymusu i haraczu, tylko chęci, wrażliwości i serca. Media są od tego, żeby informować, ale pomaganie to też dziennikarska misja i fantastycznie obserwować jej efekty. "Koncert dla Bohaterów", czas reklamowy dla restauratorów czy miliony dla szpitali.

Rząd, chcąc wprowadzić dodatkowy haracz na media zasłania się pandemią. Celem wprowadzenia dodatkowej składki od reklamy ma być - jak napisano w uzasadnieniu - zaangażowanie w usuwanie skutków COVID-19.

Przypominamy, że TVN Grupa Discovery natychmiast i jako pierwsza uruchomiła program, w którym eksperci odpowiadali na lęki i obawy związane z pandemią.

Rolą mediów jest informowanie. To TVN Grupa Discovery robiła całą dobę, pokazując każdą konferencję rządu, każdą konferencję ministra zdrowia i emitując każdą kampanię informacyjną rządu - większość z nich całkowicie bezpłatnie.

Wartość reklamowa tych kampanii to ponad pięć i pół miliona złotych - od samego początku pandemii aż do teraz. Oprócz tego natychmiast - już w marcu - Fundacja TVN przekazała milion złotych na zakup testów.

To był najbardziej poszukiwany wtedy towar obok środków ochrony, bo pandemia zaskoczyła wszystkich, a medykom w szpitalach brakowało wszystkiego.

- Był to taki element, który w tym momencie był dla nas najważniejszy, żeby zabezpieczyć personel - przyznał dr n. med. Mirosław Dróżdż, ze Szpitala świętej Anny w Miechowie.

Player, TVN i Fundacja TVN zorganizowały "Koncert dla Bohaterów" - pierwszy taki koncert na świecie.

To był wyraz wdzięczności dla wszystkich pracujących w szpitalach i wspólny cel - zebrać dla nich jak najwięcej pieniędzy. Ostatecznie w ciągu niecałych pięciu godzin zebrano prawie pięć milionów złotych, które przekazano 54 szpitalom.

Szpitale same decydowały, na co wydadzą pieniądze. 100 tysięcy dostało Centrum Zdrowia Dziecka, które przyjmuje dzieci z całej Polski.

- Początek pandemii dla nas był bardzo trudny. 13 marca ograniczyłem działalność szpitala - mówi dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".

Pomoc przedsiębiorcom

Lockdown mocno dotknął małe firmy. Przedsiębiorcy mogli się na kanałach TVN Discovery Polska reklamować za złotówkę w czasie antenowym, wartym sześć milionów złotych. Uczniom zamkniętym w domach zostały zaproponowane korki.tv, czyli lekcje z najlepszymi nauczycielami w Polsce.

Gdy jesienią zamknięte restauracje stanęły na skraju bankructwa, rozpoczęła się akcja "pomagajmy sobie". Kucharze gotowali dla najbardziej potrzebujących, których wskazywały Banki Żywności. TVN Grupa Discovery wydała prawie 120 tysięcy ciepłych posiłków.

Podsumowując - TVN Grupa Discovery przekazała ponad 22 miliony złotych na walkę z pandemią. Jednak pandemia się nie skończyła, a jej skutki będziemy odczuwać jeszcze długo.

- Wiemy o tym, że różnego rodzaju zaburzenia psychiczne towarzyszą odległym następstwom COVID-u - tłumaczy dr n. med. Marek Migdał.

Fundacja TVN wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbuduje nowoczesne centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Budynek, gdzie leczone będą także dzieci chore na raka, będzie miał oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii. Wszystko w najwyższym standardzie. Centrum ma zostać otwarte w ciągu dwóch lat.

Autor: Katarzyna Kolenda-Zaleska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Według danych policji i Głównego Urzędu Statystycznego, w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i świętokrzyskim statystycznie najczęściej w 2023 roku można było spotkać na drodze kierowcę po alkoholu. To wciąż w Polsce plaga. Receptą miała być konfiskata aut, ale nowe przepisy będą poprawiane.

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Źródło:
Fakty TVN

Waży niespełna półtora kilograma, a jej narodziny to istny cud. Oto historia dziewczynki, której matka zginęła podczas bombardowania Strefy Gazy. Kobieta była w ciąży - z jej łona lekarzom w ostatniej chwili udało się uratować dziecko. To był 30. tydzień ciąży.

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Źródło:
Fakty TVN

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Profesor krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej stworzył aplikację, która ma monitorować bezpieczeństwo turystów w górach i w razie zagrożenia alarmować ratowników. Pozwoli to szybciej wysłać wsparcie i zapobiec potencjalnemu wypadkowi. To pierwsza tego typu aplikacja na świecie.

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Powstał pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. To "Podróże z Albertem", które pozwalają maluchom przenieść się do świata rozszerzonej rzeczywistości. Podczas seansu młodzi widzowie mogą poczuć na sobie wzrok tygrysa albo podziwiać latające wokół nich cyfrowe motyle. Co najważniejsze, to dzieci decydują, jak potoczą się losy filmowych bohaterów.

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Publiczna dyskusja w sprawie broni jądrowej w Polsce prowadzona przez prezydenta, delikatnie mówiąc, nie służy naszemu bezpieczeństwu - ocenił w "Faktach po Faktach" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Jak dodał, "może lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po".

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Źródło:
TVN24

Rosja kolejny raz próbuje wpływać na kampanię wyborczą. Tym razem na celowniku Kremla są czerwcowe wybory do europarlamentu. O hakerskich atakach i fałszywych stronach internetowych alarmują władze Francji, Belgii i Czech. Liderzy tych dwóch ostatnich państw zaapelowali do Komisji Europejskiej o przyjęcie dodatkowych sankcji na Rosję za próby wywarcia wpływu na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. 

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Donald Trump w zaciętej walce o prezydenturę intensywnie zabiega o młodszych wyborców. I trzeba przyznać, że odnosi tu coraz większe sukcesy. O ile w wyborach 2020 roku spośród wyborców przed 30. rokiem życia na Joe Bidena zagłosowało prawie 60 procent, a na Trumpa - 35 procent, to teraz - według sondażu Ipsos - te proporcje wynoszą zaledwie 29 do 26 dla Bidena. Reszta nie popiera żadnego kandydata. Co więcej, rośnie liczba młodych wyborców, którzy stanowczo deklarują się jako republikanie. Czym przyciąga ich Trump?

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS