Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii

12.02.2021 | Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii
12.02.2021 | Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii
Katarzyna Kolenda-Zaleska | Fakty TVN
12.02.2021 | Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemiiKatarzyna Kolenda-Zaleska | Fakty TVN

Jak wygrzebać się ze skutków epidemii? Pomagać! Do tego nie potrzeba przymusu i haraczu, tylko chęci, wrażliwości i serca. Media są od tego, żeby informować, ale pomaganie to też dziennikarska misja i fantastycznie obserwować jej efekty. "Koncert dla Bohaterów", czas reklamowy dla restauratorów czy miliony dla szpitali.

Rząd, chcąc wprowadzić dodatkowy haracz na media zasłania się pandemią. Celem wprowadzenia dodatkowej składki od reklamy ma być - jak napisano w uzasadnieniu - zaangażowanie w usuwanie skutków COVID-19.

Przypominamy, że TVN Grupa Discovery natychmiast i jako pierwsza uruchomiła program, w którym eksperci odpowiadali na lęki i obawy związane z pandemią.

Rolą mediów jest informowanie. To TVN Grupa Discovery robiła całą dobę, pokazując każdą konferencję rządu, każdą konferencję ministra zdrowia i emitując każdą kampanię informacyjną rządu - większość z nich całkowicie bezpłatnie.

Wartość reklamowa tych kampanii to ponad pięć i pół miliona złotych - od samego początku pandemii aż do teraz. Oprócz tego natychmiast - już w marcu - Fundacja TVN przekazała milion złotych na zakup testów.

To był najbardziej poszukiwany wtedy towar obok środków ochrony, bo pandemia zaskoczyła wszystkich, a medykom w szpitalach brakowało wszystkiego.

- Był to taki element, który w tym momencie był dla nas najważniejszy, żeby zabezpieczyć personel - przyznał dr n. med. Mirosław Dróżdż, ze Szpitala świętej Anny w Miechowie.

Player, TVN i Fundacja TVN zorganizowały "Koncert dla Bohaterów" - pierwszy taki koncert na świecie.

To był wyraz wdzięczności dla wszystkich pracujących w szpitalach i wspólny cel - zebrać dla nich jak najwięcej pieniędzy. Ostatecznie w ciągu niecałych pięciu godzin zebrano prawie pięć milionów złotych, które przekazano 54 szpitalom.

Szpitale same decydowały, na co wydadzą pieniądze. 100 tysięcy dostało Centrum Zdrowia Dziecka, które przyjmuje dzieci z całej Polski.

- Początek pandemii dla nas był bardzo trudny. 13 marca ograniczyłem działalność szpitala - mówi dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".

Pomoc przedsiębiorcom

Lockdown mocno dotknął małe firmy. Przedsiębiorcy mogli się na kanałach TVN Discovery Polska reklamować za złotówkę w czasie antenowym, wartym sześć milionów złotych. Uczniom zamkniętym w domach zostały zaproponowane korki.tv, czyli lekcje z najlepszymi nauczycielami w Polsce.

Gdy jesienią zamknięte restauracje stanęły na skraju bankructwa, rozpoczęła się akcja "pomagajmy sobie". Kucharze gotowali dla najbardziej potrzebujących, których wskazywały Banki Żywności. TVN Grupa Discovery wydała prawie 120 tysięcy ciepłych posiłków.

Podsumowując - TVN Grupa Discovery przekazała ponad 22 miliony złotych na walkę z pandemią. Jednak pandemia się nie skończyła, a jej skutki będziemy odczuwać jeszcze długo.

- Wiemy o tym, że różnego rodzaju zaburzenia psychiczne towarzyszą odległym następstwom COVID-u - tłumaczy dr n. med. Marek Migdał.

Fundacja TVN wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbuduje nowoczesne centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Budynek, gdzie leczone będą także dzieci chore na raka, będzie miał oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii. Wszystko w najwyższym standardzie. Centrum ma zostać otwarte w ciągu dwóch lat.

Autor: Katarzyna Kolenda-Zaleska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Kiedy byli u władzy, Centra Integracji Cudzoziemców otwierali i to uroczyście. Teraz nimi straszą. Politycy PiS mają problem z utrzymaniem jednej wersji w sprawie programu, który sami przecież wymyślili. Cudzoziemcami też straszą, choć sami - jak zauważają rządzący - otworzyli przed nimi szeroko drzwi.

PiS tworzył Centra Integracji Cudzoziemców. Teraz nimi straszy

PiS tworzył Centra Integracji Cudzoziemców. Teraz nimi straszy

Źródło:
Fakty TVN

Ewa urodziła się dwa lata temu. Ma problemy z sercem, jelitami i ze wzrokiem. Mama porzuciła ją jeszcze w szpitalu, ojciec zrobił to też niemal od razu, ale stała się rzecz niezwykła. Ewa będzie mogła opuścić szpital i będzie miała dom. To wszystko dzięki Judycie i Piotrowi, którzy odpowiedzieli na apel szpitala.

Dwuletnia Ewa od urodzenia mieszka w szpitalu, ale niedługo to się zmieni. Ma nową rodzinę

Dwuletnia Ewa od urodzenia mieszka w szpitalu, ale niedługo to się zmieni. Ma nową rodzinę

Źródło:
Fakty TVN

Już ponad trzy tysiące osób zmarło w Mjanmie - dawnej Birmie - po katastrofalnym trzęsieniu ziemi. Takie informacje przekazują lokalne władze, jednak przewidywania ekspertów mówią, że kataklizm mógł pochłonąć nawet dziesiątki tysięcy ofiar. Trwają akcje ratunkowe i poszukiwawcze i wciąż udaje się spod gruzów wyciągnąć żywe osoby. Rządząca krajem wojskowa junta w końcu uległa naciskom i zapowiedziała, że wstrzyma walki z siłami prodemokratycznymi, żeby nie utrudniać niesienia pomocy.

"Z dnia na dzień szanse maleją", ale wciąż odnajdują żywych

"Z dnia na dzień szanse maleją", ale wciąż odnajdują żywych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rośnie liczba zatruć dopalaczami. Coraz częściej sięgają po nie dzieci i nastolatkowie. To alarmujące dane Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Odurzanie się dopalaczami, lekami i innymi środkami to rosnący problem w Polsce. Konsekwencje są tragiczne - ostrzegają lekarze.

GIS alarmuje: rośnie liczba zatruć dopalaczami wśród dzieci. Leczenie uzależnienia od tych środków jest trudne

GIS alarmuje: rośnie liczba zatruć dopalaczami wśród dzieci. Leczenie uzależnienia od tych środków jest trudne

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Mamy pewne grupy amunicji, z której wielkości jesteśmy niezadowoleni - przyznał w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef Sztabu Generalnego WP generał Wiesław Kukuła. Zaznaczył, że "istnieje wiele asortymentów", które pozwalają prowadzić ewentualną wojnę "nawet przez długie miesiące".

Kluczowa amunicja. "Nie możemy na pewno mówić o pięciu dniach. Ale wciąż jej wartość nie jest zadowalająca"

Kluczowa amunicja. "Nie możemy na pewno mówić o pięciu dniach. Ale wciąż jej wartość nie jest zadowalająca"

Źródło:
TVN24

- To są przestępcy, którzy byli prawomocnie skazani i dwukrotnie zostali ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział we wtorek w "Faktach po Faktach" wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Karnowski, odnosząc się do polityków PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którym europarlament uchylił immunitety. Zdaniem posła PiS Krzysztofa Ciecióry była to "decyzja polityczna". - Trzeba tych ludzi wsadzić do więzienia pod jakimkolwiek pretekstem - stwierdził.

Wąsik i Kamiński bez immunitetów. "Mam nadzieję, że następny prezydent nie ułaskawi kolegów"

Wąsik i Kamiński bez immunitetów. "Mam nadzieję, że następny prezydent nie ułaskawi kolegów"

Źródło:
TVN24

W ciągu minionej doby Bill Ackman, jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie, napisał kilka tweetów. Jeden z nich brzmiał: "Państwa, które jako pierwsze dojdą do porozumienia z Donaldem Trumpem, zawrą lepsze porozumienia. Kraje, które będą czekać lub zastosują odwet, będą żałować, że nie były w pierwszej grupie". A drugi cytat: "Czasem najlepszą strategią w negocjacji jest przekonanie drugiej strony o swoim szaleństwie". A co myślą zwykli amerykańscy przedsiębiorcy, którzy nie zarządzają miliardowymi funduszami, ale po prostu firmami?

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Każde dzieło sztuki może mieć także swoje brzmienie. Grupa kompozytorów pracuje nad tym, jak za pomocą dźwięku wyrazić obraz. Paleta barw zamieniona na pięciolinię, pozwala obcować z malarstwem także osobom niedowidzącym. Inicjator akcji, muzyk Bobby Goulder, sam traci wzrok, ale zanim będzie za późno, chce największe arcydzieła malarstwa usłyszeć i przeżyć.

Chcą za pomocą dźwięku wyrazić obrazy. Wyjątkowa akcja kompozytorów i muzyków

Chcą za pomocą dźwięku wyrazić obrazy. Wyjątkowa akcja kompozytorów i muzyków

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS