Mieszkań z programu Mieszkanie Plus jest jak na lekarstwo. "Wcale nie chcieli ich zbudować"

Według zapowiedzi premiera z 2018 roku w 2019 roku miało być w budowie 100 tysięcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Pod koniec 2021 roku według NIK wybudowanych zostało nieco ponad 15 tysięcy, a w budowie było 20 tysięcy. - Nie zbudowali, a mieli zbudować. W moim przekonaniu wcale nie chcieli zbudować. Chodziło tylko i wyłącznie o głosy i o poparcie - uważa Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Prognoza pogody na czwartek 24 marca

W czwartek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północny, słaby i umiarkowany.

PSL gotowe poprzeć prezydencki projekt zmian w SN, ze swoimi poprawkami

W środę rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Sejmu. W dużej części ma być poświęcone zmianom w Sądzie Najwyższym i likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Dyskutowanych będzie aż 5 projektów - Lewicy, organizacji sędziowskich zgłoszony przez opozycję, PiS, Solidarnej Polski i prezydenta. PSL może poprzeć prezydencki projekt, jeśli zostaną uwzględnione ich poprawki.

Samolot porzucony na lotnisku w Goleniowie. Przylecieli nim obywatele Ukrainy

Załoga porzuciła samolot na lotnisku Szczecin-Goleniów. Boeing 737 w barwach Azur Air uczestniczył w akcji ewakuacji ukraińskich turystów z różnych kierunków świata, którzy wylecieli na wakacje przed wojną i nie mieli jak wrócić do domu. Po ostatnim locie załoga samolotu powiedziała obsłudze lotniska, że nie może już wziąć odpowiedzialności za maszynę.

Wyciek amoniaku na przedmieściach Sum po rosyjskim ostrzale

W zakładach chemicznych położonych na przedmieściach Sum doszło do wycieku amoniaku spowodowanego rosyjskim ostrzałem. Skażeniu uległ teren w promieniu pięciu kilometrów. Obawy budzą nie tylko atakowane przez Rosjan ukraińskie zakłady chemiczne. Na terenie Ukrainy znajdują się cztery czynne elektrownie jądrowe - w sumie 15 reaktorów. Do tego wyłączona z użytku elektrownia w Czarnobylu z magazynami zużytego paliwa.

Prognoza pogody na środę 23 marca

W środę słonecznie, tylko na Pomorzu możliwe niewielkie zachmurzenie. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, ze zróżnicowanych kierunków.

"Najgorszy jest ten moment, gdy słyszysz samolot. Czujesz się całkowicie bezbronny"

- Najgorszy jest ten moment, gdy słyszysz samolot. Czujesz się całkowicie bezbronny. Wiesz, że on gdzieś tam nad tobą jest. Nie widzisz go, ale słyszysz taki gwizd i wiesz, że za chwile zaczną spadać bomby - mówi 22-letnia Anastazja Greczkina. Dziewczynie udało się razem z rodziną uciec w zeszłym tygodniu z miasta oblężonego przez Rosjan. Rozmawiała z nią reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska.

Rząd chce zmian w konstytucji. "Usiłują uciec do przodu"

Premier i opozycja rozmawiali o bezpieczeństwie i wojnie. Sytuacja jest poważna, a konkluzja jest zaskakująca. Premier ma pomysł na zmiany w konstytucji, rządowi zależy na czasie, a opozycji na szczegółach. Dobrze jest wiedzieć, czy w obliczu wojny chodzi tylko o wojnę, czy też o politykę?

Rekordowe wyniki niedzielnego koncertu "Razem z Ukrainą"

Na początek była mała Amelia, tysiące światełek i ukraiński hymn. To ta sama Amelia, która jeszcze niedawno śpiewała w kijowskim schronie. Teraz stała na scenie - wolna i bezpieczna. Tak jak wszyscy inni artyści - dawała nadzieję. Dzięki niedzielnemu koncertowi "Razem z Ukrainą" na pomoc udało się zebrać blisko 8 milionów złotych.

Prognoza pogody na wtorek 22 marca

W ciągu dnia w Polsce prognozowana jest słoneczna, bezchmurna aura. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na wschodzie do 17 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Ukraina utrzymuje pozycje obronne, a miejscami przechodzi do kontrataku

Mimo przerzucenia dodatkowych sił i ostrzałów z okrętów wojennych Rosjanie wciąż nie są w stanie zdobyć Mariupola. Straty Rosjan są widoczne na każdym kroku. To tysiące zabitych żołnierzy, w tym oficerów, generałów. Po ponad trzech tygodniach walk rosyjska armia wciąż nie jest w stanie zdobyć kontroli nad ukraińską przestrzenią powietrzną i naraża się na kontrataki.

Pielęgniarki z Ukrainy chcą pracować w Polsce. Chętnych przybywa, a są potrzebne

Trzy pielęgniarki z Ukrainy: Swietlana Finkiewicz, Olena Melykh i Swietlana Alabiewa chcą pracować w Polsce. Na razie uczą się języka polskiego, ale niedługo będą mogły pomagać w polskich szpitalach. Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie do Ministerstwa Zdrowia wpłynęły wnioski o podjęcie pracy w Polsce od 102 lekarzy i 49 pielęgniarek z Ukrainy. Dzięki specustawie mogą być rozpatrywane w trybie przyspieszonym.

Prognoza pogody na poniedziałek 21 marca

W poniedziałek słonecznie. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 14 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

We Lwowie znów zabrzmiały syreny alarmowe

We Lwowie w sobotę znowu zawyły syreny alarmowe ostrzegające o ataku rakietowym. Na ten dźwięk mieszkańcy Lwowa szukają schronienia. W piątek w rosyjskim ataku rakietowym zostały zniszczone zakłady naprawy samolotów nieopodal lotniska.

Wyrzutnie rakietowe i systemy przeciwlotnicze. Zachód dozbraja Ukrainę

Wkrótce kolejne przenośne naramienne pociski rakietowe trafią do ukraińskiej armii. Przekazanie sprzętu zapowiedział niedawno prezydent USA Joe Biden. Ukraina czeka też na system przeciwlotniczy S-300. Ma go przekazać Słowacja. Z kolei polskie organizacje pozarządowe od Stanów Zjednoczonych otrzymają niecałe 48 milionów dolarów na wsparcie ukraińskich uchodźców.