Podręcznik do HiT-u jest do kitu. Kolejne miasta protestują

Krytyka podręcznika do historii i teraźniejszości jest coraz głośniejsza. To broszura ideologiczna, a nie podręcznik - słychać w kolejnych miastach. To nie tylko bulwersujący akapit o hodowli dzieci. Kontrowersyjnych treści jest w nim więcej. Ponadto eksperci wytykają autorowi błędy stylistyczne i merytoryczne.

Prognoza pogody na środę 17 sierpnia

Zachmurzenie w środę będzie wzrastało od małego na zachodzie kraju do umiarkowanego na wschodzie kraju. W drugiej części dnia lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w pasie od Pomorza po Małopolskę. Burzom towarzyszyć mogą ulewne opady deszczu, porywy wiatru oraz opady małego gradu. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza na wschodzie do 32 stopni Celsjusza na zachodzie Polski. Wiatr słaby, na zachodzie północno-zachodni, na wschodzie północno-wschodni.

Święto Wojska Polskiego w cieniu wojny w Ukrainie. Nie było defilady w Warszawie

Święto Wojska Polskiego w tym roku odbyło się bez wielkiej defilady na ulicach Warszawy. Podczas centralnych obchodów na Placu Piłsudskiego nie zabrakło uroczystej odprawy wart, nominacji i przemówień najważniejszych osób w państwie. W obliczu wojny za wschodnią granicą i zagrożenia ze strony Rosji polska armia musi być silna, liczna i dobrze wyposażona, jak podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Prognoza pogody na wtorek 16 sierpnia

We wtorek zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem oraz lokalnie, zwłaszcza w południowej części Polski, burze z opadem 10-20 mm i porywami wiatru o prędkości do 50-70 km/h. Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza pogody na poniedziałek 15 sierpnia

W poniedziałek zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem oraz lokalnie, zwłaszcza w południowej części kraju, burze z opadem 10-20 mm i porywami wiatru o prędkości do 50-70 km/h. Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Mieszkańcy przerażeni sytuacją na Odrze. Jednak to nie rtęć zabija ryby

Polskie służby próbują ustalić, co doprowadziło do skażenia Odry. Jak poinformowała minister Anna Moskwa, pierwsze wyniki badań toksykologicznych wykluczyły rtęć jako powód śnięcia ryb. Mieszkańcy terenów położonych nad Odrą mówią o katastrofie ekologicznej i pytają, dlaczego władze nie zareagowały na zagrożenie, kiedy pojawiły się pierwsze informacje.