Najnowsze

Najnowsze

#30latzmian. Pokażcie, jak zmieniała się Polska

Jeśli ktoś ma zdjęcie polskiej rzeczywistości sprzed 30 lat i dobry pomysł, by pokazać to, jak się ona zmieniała, to redakcja "Faktów" TVN zaprasza do udziału w akcji portalu Kontakt24. Można wysyłać zdjęcia z przeszłości i te dzisiejsze.

Prognoza pogody na czwartek 2 maja

W czwartek na północy kraju będzie pochmurno i wystąpią niewielkie opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny.

Stasiński: sądzę, że Amerykanie nie powinni interweniować w Wenezueli

- Moim zdaniem to nie jest absolutnie przełomowy moment. Jeszcze trzeba będzie poczekać rzeczywiście do ostatecznych rozwiązań - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS profesor Lech Miodek, wieloletni dyplomata w Ameryce Łacińskiej. Wypowiedział się w ten sposób na temat napiętej sytuacji w Wenezueli. - Sądzę, że powinni nie interweniować, dlatego że to się jak najgorzej kojarzy - dodał Maciej Stasiński z "Gazety Wyborczej", który w ten sposób wypowiedział się na temat potencjalnej interwencji USA w Wenezueli.

Prognoza pogody na środę 1 maja

Na Pomorzu, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej zachmurzenie będzie zmienne i wystąpi przelotny deszcz. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada.

Urzędnicy RDOŚ uchylili decyzję dotyczącą zamku w Puszczy Noteckiej

Ogromna inwestycja i równie duże zamieszanie. Chodzi o zamek budowany w Puszczy Noteckiej. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska poinformowała o uchyleniu decyzji określającej warunki jego budowy. Poprzednio została bowiem wprowadzona w błąd, bo inwestor zaniżył powierzchnię obszaru, na której powstaje inwestycja.

Złodzieje ukradli samochód rajdowy. Znalazł się jeszcze tego samego dnia

Niecodzienna kradzież na parkingu jednego z hoteli między Świdnicą a Wrocławiem. Łupem złodziei padł warty około milion złotych rajdowy samochód. Choć cała akcja wyglądała bardzo profesjonalnie, to dzięki nagłośnieniu sprawy w internecie auto bardzo szybko udało się znaleźć. Rajdowy Ford Fiesta R5 został skradziony w nocy z niedzieli na poniedziałek. Samochód został znaleziony niedługo potem, zauważył go przypadkowy mężczyzna. Teraz trwają poszukiwania złodziei.

Feministki wygrały z wojewodą. Będzie "Chryja pod Radiem Maryja"

Feministki wygrały przed sądem z wojewodą kujawsko-pomorskim. Znowu 3 maja będą mogły świętować urodziny ojca Tadeusza Rydzyka. Przewrotny happening pod nazwą "Chryja pod Radiem Maryja" mógł się nie odbyć, bo wojewoda, powołując się na przepisy o zgromadzeniach cyklicznych, pierwszeństwo do organizacji manifestacji chciał dać studentom uczelni redemptorysty.

Ma przerwany rdzeń, ale stanął na własnych nogach. W Poznaniu biegną dla takich osób

Poznań po raz kolejny stał się gospodarzem światowego biegu Wings for Life. Już w najbliższą niedzielę na polskiej linii startu stanie 8 tysięcy biegaczy. Na całym świecie będzie ich ponad sto tysięcy. Wszyscy biegną w jednym celu - by pomóc tym, którzy sami biec nie mogą. Jak co roku meta będzie gonić uczestników, ale przypominamy, by w niedzielę dobrze się rozgrzać, bo prowadzący samochód pościgowy Adam Małysz ma zamiar dodać więcej gazu niż dotychczas.

Ruszył proces policjanta, który miał molestować 6-letnią koleżankę córki

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ruszył proces oskarżonego o gwałt byłego policjanta. 30-latek zdaniem prokuratury gwałcił i molestował seksualnie 6-letnią dziewczynkę - koleżankę swojej córki. Miał grozić dziewczynce śmiercią, jeśli komukolwiek powie. Poszkodowana, która obecnie ma 8 lat, wszystko, co ją spotkało, najpierw opowiedziała ciotce, a później nauczycielce. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Liderzy i lokomotywy. Kampania do Parlamentu Europejskiego w pełni

Dużymi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego - odbędą się 26 maja. Dla każdego polityka kandydującego w wyborach obecność partyjnego lidera na spotkaniach z wyborcami ma duże znaczenie. Nawet dla polityków tej miary co Beata Szydło, która otwiera dla PiS listę małopolsko-świętokrzyską. We wtorek w Krakowie wspierał ją sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Kto i kogo jeszcze wspiera?

Juncker zaprosił Kaczyńskiego, bez odpowiedzi. Lawina komentarzy

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker rok temu zaprosił prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na spotkanie, ale polski polityk nie odpowiedział na jego zaproszenie. O zaproszeniu przewodniczący KE powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Wywołał tym samym lawinę komentarzy. Opozycja ocenia, że sami, na własne życzenie, wykluczamy się z ważnych rozmów.

Wyborcza bitwa o Warszawę, znane nazwiska w grze

Największe partie jak zwykle stawiają na znane nazwiska. Taką lokomotywą partii rządzącej w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma być dawny człowiek PO, Jacek Saryusz-Wolski. Kandydaci muszą jak najlepiej wykorzystać czas do 26 maja, czyli do dnia wyborów.

"Będziemy zmierzać w kierunku dwóch pór roku"

- Zmierzamy w kierunku dwóch pór roku: zimą będzie padało, ale nie będzie mroźnie. Lata natomiast będą suche i bardzo gorące - mówiła "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Katarzyna Karpa-Świderek z WWF. - Wszyscy za to zapłacimy. To są realne problemy, które będą przenoszone na gospodarkę, społeczeństwo - stwierdziła doktor Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery.

Słowa, które oburzyły sędziów. Morawiecki wyjaśnia, ale nie przeprasza

"Ani razu, ani przez moment nie porównałem polskich sędziów do sędziów z czasów Vichy" - tak w wywiadzie dla "Polska The Times" premier Morawiecki zaczął tłumaczyć słowa, które wypowiedział podczas wizyty w Ameryce. Wywołały one falę oburzenia sędziów, listy protestacyjne i żądania przeprosin. Premier nie przeprasza, premier wyjaśnia.