Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

PiS nadal z przewagą. Sondaż dla TVN24 i "Faktów" TVN

41 procent badanych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość i jego koalicjantów - wynika z sondażu Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN. Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie 27 procent ankietowanych. Łącznie w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań.

Poparcie dla KO spada, dla PiS się utrzymuje. Ostatni sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 przed wyborami

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się już w niedzielę. W najnowszym sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24 zdecydowanym liderem poparcia jest Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 40 procent głosów. 26 procent badanych wskazało, że zagłosuje na Koalicję Obywatelską, a 12 procent - że na Lewicę. Z sondażu wynika, że do Sejmu wejdą także kandydaci z list Konfederacji i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zbigniew Ziobro do dymisji? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Blisko 60 procent badanych Polaków, którzy słyszeli o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości, jest zdania, że Zbigniew Ziobro powinien zostać zdymisjonowany - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 30 procent respondentów.

Kto odpowiada za brak porozumienia rząd-nauczyciele? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Wtorek to 9 dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Negocjacje pomiędzy stroną rządową i związkami zawodowymi wielokrotnie kończyły się brakiem porozumienia. W pierwszym dniu strajku - 8 kwietnia - układ z rządem zawarła jedynie oświatowa Solidarność. Kto przede wszystkim odpowiada za brak porozumienia między strajkującymi a rządem? Zapytaliśmy o to w sondażu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Czy służby są w stanie wyjaśnić rolę Kaczyńskiego w sprawie Srebrnej? Sondaż

Nowe taśmy. O prezesie, biznesie i bliźniaczych wieżach. Inwestycje planowano od lat - pytanie, kto naprawdę planował? "Cały czas musiałem chodzić do Pana Kaczyńskiego", mówi były prezes spółki Srebrna. Platforma żąda skontrolowania oświadczenia majątkowego prezesa, a CBA błyskawicznie stwierdza, że nie ma żadnych podstaw. W sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 zapytaliśmy o to, czy obecne służby są w stanie wyjaśnić rolę Jarosława Kaczyńskiego i jego krewnych w sprawie planów budowy wieżowców.

Polacy o słowach prezesa NBP. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

53 procent Polaków negatywnie ocenia słowa prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, który chwalił byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego - wynika z sondażu Kantar Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. 20 procent ankietowanych oceniło pozytywnie słowa Glapińskiego.

Jaką funkcję pełni Gersdorf? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

31 procent badanych uważa, że Małgorzata Gersdorf jest obecnie pierwszym prezesem Sądu Najwyższego - wynika z sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 32 procent respondentów. 37 procent ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

Kto wygra wybory w Warszawie? Sondaż dla TVN24 i "Faktów" TVN

Rafał Trzaskowski zdobył największe poparcie w sondażu kandydatów na prezydenta Warszawy, przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown dla TVN24 i "Faktów" TVN. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył w nim 42-procentowe poparcie, drugiego w kolejności Patryka Jakiego wskazało 30 procent głosujących. Według danych sondażowych Trzaskowski z dużą przewagą wygra także w drugiej turze.

Zdanowska gromi w Łodzi

Hanna Zdanowska z 62-procentowym poparciem wygrałaby w Łodzi w pierwszej turze wyborów samorządowych. Na drugim miejscu znalazłby się kandydat Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Buda, na którego swój głos oddałoby 14 procent badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.