Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Zbigniew Ziobro do dymisji? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Blisko 60 procent badanych Polaków, którzy słyszeli o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości, jest zdania, że Zbigniew Ziobro powinien zostać zdymisjonowany - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 30 procent respondentów.

Kto odpowiada za brak porozumienia rząd-nauczyciele? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Wtorek to 9 dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Negocjacje pomiędzy stroną rządową i związkami zawodowymi wielokrotnie kończyły się brakiem porozumienia. W pierwszym dniu strajku - 8 kwietnia - układ z rządem zawarła jedynie oświatowa Solidarność. Kto przede wszystkim odpowiada za brak porozumienia między strajkującymi a rządem? Zapytaliśmy o to w sondażu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Czy służby są w stanie wyjaśnić rolę Kaczyńskiego w sprawie Srebrnej? Sondaż

Nowe taśmy. O prezesie, biznesie i bliźniaczych wieżach. Inwestycje planowano od lat - pytanie, kto naprawdę planował? "Cały czas musiałem chodzić do Pana Kaczyńskiego", mówi były prezes spółki Srebrna. Platforma żąda skontrolowania oświadczenia majątkowego prezesa, a CBA błyskawicznie stwierdza, że nie ma żadnych podstaw. W sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 zapytaliśmy o to, czy obecne służby są w stanie wyjaśnić rolę Jarosława Kaczyńskiego i jego krewnych w sprawie planów budowy wieżowców.

Polacy o słowach prezesa NBP. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

53 procent Polaków negatywnie ocenia słowa prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, który chwalił byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego - wynika z sondażu Kantar Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. 20 procent ankietowanych oceniło pozytywnie słowa Glapińskiego.

Jaką funkcję pełni Gersdorf? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

31 procent badanych uważa, że Małgorzata Gersdorf jest obecnie pierwszym prezesem Sądu Najwyższego - wynika z sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 32 procent respondentów. 37 procent ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

Kto wygra wybory w Warszawie? Sondaż dla TVN24 i "Faktów" TVN

Rafał Trzaskowski zdobył największe poparcie w sondażu kandydatów na prezydenta Warszawy, przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown dla TVN24 i "Faktów" TVN. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył w nim 42-procentowe poparcie, drugiego w kolejności Patryka Jakiego wskazało 30 procent głosujących. Według danych sondażowych Trzaskowski z dużą przewagą wygra także w drugiej turze.

Zdanowska gromi w Łodzi

Hanna Zdanowska z 62-procentowym poparciem wygrałaby w Łodzi w pierwszej turze wyborów samorządowych. Na drugim miejscu znalazłby się kandydat Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Buda, na którego swój głos oddałoby 14 procent badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Rośnie poparcie dla PiS, spadek PO. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Gdyby wybory odbywały się w najbliższych dniach, 38 procent poparcia zdobyłaby koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Drugie miejsce zajęłaby Platforma Obywatelska z 21-procentowym poparciem. Na trzecim miejscu w porównaniu do poprzedniego sondażu nastąpiła zmiana - uplasowała się na nim Nowoczesna. Na to ugrupowanie zagłosowałoby 7 procent ankietowanych.

Co Polacy wywalczą na mundialu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Aż dwanaście procent ankietowanych twierdzi, że Polska zdobędzie w Rosji mistrzostwo świata - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Nie wszyscy są jednak takimi optymistami, niemal co dziesiąty pytany nie widzi piłkarzy zawodników Adama Nawałki nawet w 1/8 finału. Początek rosyjskiego turnieju 14 czerwca.

Jak się podoba pomysł obniżenia pensji politykom? Sondaż

Ponad dwie trzecie pytanych Polaków popiera propozycję obniżenia wynagrodzenia posłów i senatorów o 20 procent - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Większość badanych w tym samym sondażu poparła również propozycję obniżenia wynagrodzenia samorządowcom.

Jak rząd zareagował na protest w Sejmie? Sondaż

Zdaniem 62 procent badanych rząd nie zareagował odpowiednio na protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych w Sejmie - wynika z sondażu Kantar Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. 25 procent ankietowanych jest przeciwnego zdania.