Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Aż dwanaście procent ankietowanych twierdzi, że Polska zdobędzie w Rosji mistrzostwo świata - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Nie wszyscy są jednak takimi optymistami, niemal co dziesiąty pytany nie widzi piłkarzy zawodników Adama Nawałki nawet w 1/8 finału. Początek rosyjskiego turnieju 14 czerwca.

Ponad dwie trzecie pytanych Polaków popiera propozycję obniżenia wynagrodzenia posłów i senatorów o 20 procent - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Większość badanych w tym samym sondażu poparła również propozycję obniżenia wynagrodzenia samorządowcom.

Zdaniem 62 procent badanych rząd nie zareagował odpowiednio na protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych w Sejmie - wynika z sondażu Kantar Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. 25 procent ankietowanych jest przeciwnego zdania.

Andrzej Duda pokonałby Donalda Tuska w wyścigu prezydenckim - wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Urzędujący prezydent w pierwszej turze zdobyłby najwięcej głosów. W drugiej wygrałby z każdym z prawdopodobnych kontrkandydatów.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA, 33 procent badanych zagłosowałoby na koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski. To wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu do badania z marca. Platforma Obywatelska zajmuje drugie miejsce z wynikiem 25 procent, a na trzeciej pozycji jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z 8-procentowym poparciem.

Prawie co trzeci Polak uważa, że Mateusz Morawiecki jest lepszym premierem niż Beata Szydło - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Ponad 40 procent badanych ocenia ich tak samo.

Ponad połowa badanych uważa, że w ostatnim czasie wizerunek Polski i jej obywateli w oczach obywateli innych państw uległ pogorszeniu. Przeciwnego zdania jest jedna piąta ankietowanych. To wyniki sondażu Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Kto ma obecnie największy wpływ na kluczowe decyzje w państwie? - takie pytanie usłyszeli ankietowani w badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Blisko 2/3 badanych wskazało na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W badaniu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 32 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. 23 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską. Trzecie miejsce przypadłoby Nowoczesnej, na którą zagłosowałoby 10 procent badanych.

W badaniu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 36 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. 22 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską. 8 procent badanych poparłoby Nowoczesną, taki sam wynik uzyskałoby ugrupowanie Kukiz’15.

W badaniu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 32 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. 27 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską. Trzecie miejsce przypadło ugrupowaniu Kukiz'15, na które zagłosowałoby 9 procent badanych.

Dla jednych to nieoczekiwana a dla drugich wyczekiwana zmiana miejsc. Platforma Obywatelska jest nowym liderem w sondażu poparcia dla partii politycznych, który przeprowadził Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. To badanie potwierdza trend, w którym Platforma Obywatelska od tygodni zyskuje deklarowane poparcie. Ale na potwierdzenie zmiany lidera na dłużej trzeba poczekać na kolejne badania.

Zmiana na pozycji lidera w sondażu poparcia dla partii politycznych. W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 31 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. 29 procent ankietowanych wskazało wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. Trzecie miejsce przypadło ugrupowaniu Kukiz'15, na które zagłosowałoby 10 procent badanych.