Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy szczepienia na COVID-19 powinny być obowiązkowe? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

60 procent Polaków jest zdania, że rząd nie robi wszystkiego, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w kraju. 64 procent Polaków uważa, że w Polsce powinny zostać wprowadzone przywileje dla osób zaszczepionych. 41 procent Polaków opowiada się za powszechnym obowiązkiem szczepień, a 19 procent - za obowiązkiem szczepień dla określonych grup zawodowych lub społecznych. To wszystko wnioski płynące z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Czy wiceminister Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

W ostatnich tygodniach media opisały działalność dawnej firmy wiceministra sportu i turystyki Łukasza Mejzy, która miała oferować kosztowne i niepoparte dowodami naukowymi terapie osobom nieuleczalnie chorym. W związku z doniesieniami Łukasz Mejza udał się na urlop, ale pozostaje wiceministrem sportu i turystyki. To jednak zdaniem Polaków nie wystarczy. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 68 procent badanych uważa, że Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany z pełnionego urzędu.

Pytania o stan wyjątkowy i dzieci z Michałowa. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 54 procent respondentów pozytywnie ocenia środki zastosowane przez rząd, w tym wprowadzenie stanu wyjątkowego na pograniczu polsko-białoruskim. Odmiennego zdania jest 36 procent pytanych. Ankietowani zostali również zapytani o to, co myślą na temat działania polskich służb w sprawie rodzin z dziećmi z Michałowa.

Pytanie o prawo do aborcji. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Według 79 procent ankietowanych kobiety powinny mieć prawo do wykonania zabiegu aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest zaledwie 11 procent respondentów.

Czy polityka rządu może doprowadzić do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 43 procent respondentów uważa, że polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu. Nieco mniej - 41 procent pytanych - nie widzi takiej możliwości. Badanie zostało przeprowadzone po tym, jak usłyszeliśmy od polityków Zjednoczonej Prawicy o "wojnie hybrydowej", "brukselskiej okupacji" i "drastycznych rozwiązaniach", jakich może trzeba będzie szukać.

Jak sześć lat rządów PiS wpłynęło na polską demokrację? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Prawie połowa Polaków uważa, że w ciągu sześciu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości jakość demokracji w Polsce pogorszyła się. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w którym taką odpowiedź wybrało dokładnie 45 procent respondentów. Natomiast 28 procent badanych uważa, że jakość demokracji w Polsce w ciągu sześciu lat rządów PiS poprawiła się.

Koalicja Obywatelska wyprzedziła Polskę 2050. Najnowszy sondaż partyjny

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spadło poniżej progu 30 procent, do 29 procent, jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Od naszego poprzedniego sondażu partyjnego z czerwca wyraźnie wzrosło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, która zajęła drugie miejsce, z wynikiem 24 procent. Polska 2050 Szymona Hołowni zanotowała za to wyraźny spadek poparcia i z wynikiem 15 procent znalazła się na trzecim miejscu.

Czy Donald Tusk powinien znów stanąć na czele PO? Zapytaliśmy Polaków i członków Platformy

Większość Polaków uważa, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele Platformy Obywatelskiej - tak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. 60 procent ankietowanych oceniło, że Donald Tusk nie powinien wracać do polskiej polityki i stawać na czele PO. Odmiennego zdania było 26 procent respondentów. W samej Platformie Obywatelskiej działacze nie są zgodni co do tego, czy Donald Tusk powinien być przewodniczącym, ale zgadzają się, że jego powrót byłby mile widziany. Zwłaszcza młodzi działacze lidera upatrują w Rafale Trzaskowskim. Już 3 lipca może zapaść decyzja, czy i w jakiej roli Donald Tusk wróci do krajowej polityki.

Przemysław Czarnek częściej oceniany źle niż dobrze. Wyniki sondażu

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w ubiegłym tygodniu mówił o nadchodzących zmianach w oświacie. W nowym roku szkolnym resort chce, by kuratorzy mieli większy niż dotychczas wpływ na powoływanie dyrektorów szkół i innych placówek, a także na odwoływanie i zawieszanie dyrektorów w przypadku, gdy nie wypełniają poleceń. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 48 procent badanych negatywnie oceniło Przemysława Czarnka na stanowisku ministra edukacji. Przeciwnego zdania było 29 procent respondentów.

PiS wciąż liderem poparcia, Polska 2050 wyprzedza KO. Najnowszy sondaż partyjny

Zjednoczona Prawica cieszy się poparciem 30 procent Polaków, którzy wzięliby udział w wyborach, jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Wśród partii opozycyjnych prym wiedzie Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem wynoszącym 21 procent. Koalicja Obywatelska zajęła w badaniu trzecie miejsce, z poparciem na poziomie 19 procent. Duży spadek poparcia w porównaniu do poprzedniego badania Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 odnotowała Lewica.