Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy polityka rządu może doprowadzić do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 43 procent respondentów uważa, że polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu. Nieco mniej - 41 procent pytanych - nie widzi takiej możliwości. Badanie zostało przeprowadzone po tym, jak usłyszeliśmy od polityków Zjednoczonej Prawicy o "wojnie hybrydowej", "brukselskiej okupacji" i "drastycznych rozwiązaniach", jakich może trzeba będzie szukać.

Jak sześć lat rządów PiS wpłynęło na polską demokrację? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Prawie połowa Polaków uważa, że w ciągu sześciu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości jakość demokracji w Polsce pogorszyła się. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w którym taką odpowiedź wybrało dokładnie 45 procent respondentów. Natomiast 28 procent badanych uważa, że jakość demokracji w Polsce w ciągu sześciu lat rządów PiS poprawiła się.

Koalicja Obywatelska wyprzedziła Polskę 2050. Najnowszy sondaż partyjny

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spadło poniżej progu 30 procent, do 29 procent, jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Od naszego poprzedniego sondażu partyjnego z czerwca wyraźnie wzrosło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, która zajęła drugie miejsce, z wynikiem 24 procent. Polska 2050 Szymona Hołowni zanotowała za to wyraźny spadek poparcia i z wynikiem 15 procent znalazła się na trzecim miejscu.

Czy Donald Tusk powinien znów stanąć na czele PO? Zapytaliśmy Polaków i członków Platformy

Większość Polaków uważa, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele Platformy Obywatelskiej - tak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. 60 procent ankietowanych oceniło, że Donald Tusk nie powinien wracać do polskiej polityki i stawać na czele PO. Odmiennego zdania było 26 procent respondentów. W samej Platformie Obywatelskiej działacze nie są zgodni co do tego, czy Donald Tusk powinien być przewodniczącym, ale zgadzają się, że jego powrót byłby mile widziany. Zwłaszcza młodzi działacze lidera upatrują w Rafale Trzaskowskim. Już 3 lipca może zapaść decyzja, czy i w jakiej roli Donald Tusk wróci do krajowej polityki.

Przemysław Czarnek częściej oceniany źle niż dobrze. Wyniki sondażu

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w ubiegłym tygodniu mówił o nadchodzących zmianach w oświacie. W nowym roku szkolnym resort chce, by kuratorzy mieli większy niż dotychczas wpływ na powoływanie dyrektorów szkół i innych placówek, a także na odwoływanie i zawieszanie dyrektorów w przypadku, gdy nie wypełniają poleceń. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 48 procent badanych negatywnie oceniło Przemysława Czarnka na stanowisku ministra edukacji. Przeciwnego zdania było 29 procent respondentów.

PiS wciąż liderem poparcia, Polska 2050 wyprzedza KO. Najnowszy sondaż partyjny

Zjednoczona Prawica cieszy się poparciem 30 procent Polaków, którzy wzięliby udział w wyborach, jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Wśród partii opozycyjnych prym wiedzie Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem wynoszącym 21 procent. Koalicja Obywatelska zajęła w badaniu trzecie miejsce, z poparciem na poziomie 19 procent. Duży spadek poparcia w porównaniu do poprzedniego badania Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 odnotowała Lewica.

Jak Polacy oceniają promowanie szczepień przez rząd? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Polsce wciąż przybywa. Jednak do uzyskania odporności populacyjnej - jak szacują eksperci - brakuje jeszcze około 20 milionów zaszczepionych. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 49 procent respondentów pozytywnie ocenia promowanie szczepień przeciw COVID-19 przez rząd i podległe mu jednostki. Odmiennego zdania jest 41 procent pytanych.