Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Bronisław Komorowski prowadzi w wyścigu prezydenckim, ale traci przewagę. Sondaż dla Faktów TVN

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na Bronisława Komorowskiego zagłosowałoby 46% Polaków. Tak wynika z sondażu Millward Brown dla Faktów TVN. Poparcie dla urzędującego prezydenta już w trzecim kolejnym sondażu Millward Brown (poprzednie: 2 tygodnie temu i miesiąc temu) oscyluje w granicach 46-47%. Drugie miejsce w wyścigu prezydenckim zajmuje Andrzej Duda. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości chce głosować 31% ankietowanych. To o 4 punkty procentowe więcej, niż dwa tygodnie temu i o 7 p.p. więcej, niż miesiąc temu.

Na pogrzebie Borysa Niemcowa powinny być delegacje z Polski i Unii Europejskiej. Sondaż dla Faktów i TVN24

W pogrzebie Borysa Niemcowa powinna wziąć udział oficjalna delegacja z Polski – uważa 60% badanych w sondażu Millward Brown dla Faktów i TVN24. Tylko 1/3 ankietowanych jest przeciwnego zdania. Polacy chcieliby także oficjalnej delegacji Unii Europejskiej na pogrzebie. Na pytanie, czy wysocy przedstawiciele UE powinni wziąć udział w pogrzebie Borysa Niemcowa, 2/3 odpowiada, że tak. Negatywnie o takiej propozycji wypowiada się 26% badanych.

Pierwszy prezydencki sondaż dla Faktów TVN. Bronisław Komorowski bezkonkurencyjny

Według przeprowadzonego dla Faktów TVN i TVN24 sondażu wybory prezydenckie rozstrzygnęłyby się już w pierwszej turze. Bronisław Komorowski może obecnie liczyć na 65 proc. poparcia, Andrzej Duda na 21 proc., a Magdalena Ogórek, co może wydać się zaskakujące – na 6 proc. Zaskoczeniem jest również fakt, że w zwycięstwo Bronisława Komorowskiego już w pierwszej turze wierzą nawet wyborcy Andrzeja Dudy.

Sondaż dla Faktów TVN: Komorowski zdecydowanie wygrywa w pierwszej turze

Według sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 to Bronisław Komorowski zdecydowanie wygrywa w nadchodzących wyborach prezydenckich. Na głównego rywala obecnego prezydenta według ankietowanych wyrasta Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. W partyjnym starciu natomiast Platforma Obywatelska remisuje z Prawem i Sprawiedliwością, wspomaganym przez Polskę Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry.

Komu damy euromandat? Sondaż dla Faktów TVN

To ostatni w eurokampanii specjalny sondaż dla Faktów TVN. Na nieco ponad dobę przed ciszą wyborczą zapytaliśmy Polaków, komu chcą dać prawo reprezentowania nas w Brukseli. Zacięta i wyrównana kampania daje niemal równe szanse dwóm największym graczom na polskiej scenie politycznej.

Sondaż dla Faktów TVN. Kto wygrywa wybory do europarlamentu?

Na nieco ponad dobę przed rozpoczęciem ciszy wyborczej zapytaliśmy Polaków o to, komu chcą dać prawo reprezentowania nas w Brukseli. Największe szanse na powodzenie w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma Prawo i Sprawiedliwość. W specjalnym sondażu dla Faktów TVN, przeprowadzonym przez Millward Brown SA, partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 29 proc. poparcia, wygrywając z Platformą Obywatelską jednym punktem procentowym.

Sondaż dla „Faktów” TVN: PO prowadzi, spadek PiS, Nowa Prawica w Sejmie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, do Sejmu weszłoby sześć ugrupowań. Specjalnie dla „Faktów” TVN Millward Brown zapytał o poparcie dla partii politycznych. Platforma Obywatelska na prowadzeniu, tuż za nią Prawo i Sprawiedliwość, a do Parlamentu dostałyby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej, Twój Ruch, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Nowa Prawica.

Kto za Tuska? Sondaż Millward Brown dla Faktów

Donald Tusk przegrywa bezpośrednią rywalizację z nową gwiazdą swojego rządu, wicepremier Elżbietą Bieńkowską. Ankietowani przez Millward Brown Polacy raczej ją, a nie jego, widzieliby na stanowisku premiera. Gdyby powstał rząd koalicyjny PO-SLD, więcej badanych powierzyłoby stery rządu Leszkowi Millerowi, niż obecnemu premierowi.

Prawo i Sprawiedliwość nadal liderem. Druga - Platforma Obywatelska. Sondaż Millward Brown dla Faktów

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 31% ankietowanych. Drugie miejsce zajęłaby PO (25%), a trzecie - SLD (10%). Do sejmu weszłyby także: Twój Ruch Janusza Palikota i Polska Razem Jarosława Gowina (obie partie z 6-procentowym poparciem) oraz PSL (5%). Tuż poniżej progu wyborczego znalazła się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (4%).