Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak Polacy oceniają promowanie szczepień przez rząd? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Polsce wciąż przybywa. Jednak do uzyskania odporności populacyjnej - jak szacują eksperci - brakuje jeszcze około 20 milionów zaszczepionych. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 49 procent respondentów pozytywnie ocenia promowanie szczepień przeciw COVID-19 przez rząd i podległe mu jednostki. Odmiennego zdania jest 41 procent pytanych.

Kto zyskuje, kto traci. Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższych dniach, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 30 procent poparcia - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Drugie miejsce w badaniu przypada Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 21 procent pytanych. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 20 procent.

Kto do Sejmu? Sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższych dniach, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 27 procent poparcia - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Drugie miejsce w badaniu przypada Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 25 procent pytanych.

Duda, Trzaskowski i ryzyko, że Polska może opuścić Unię. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Osiem dni przed drugą turą wyborów kandydaci na prezydenta walczą o każdy głos. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski są w rozjazdach, na dziesiątkach spotkań z wyborcami, w pełnej mobilizacji. Ostatni sondaż prezydencki - badanie Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 - pokazuje, że wszystko może się zdarzyć. W sondażu padło także pytanie o to, czy wygrana któregoś z kandydatów niesie ze sobą ryzyko, że Polska opuści Unię Europejską.

"Może nie ma polexitu, ale jest powolne wyprowadzanie UE z Polski"

O chęci wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej opozycja oskarża PiS, z kolei partia rządząca o to samo oskarża opozycję. Polacy chcą pozostać członkiem wspólnoty europejskiej - tak deklaruje 89% pytanych. W sondażu Kantar dla Faktów TVN i TVN24 padło również pytanie o to, "czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej".

Sondaż prezydencki dla "Faktów" TVN i TVN24

44 procent ankietowanych deklaruje, że w tegorocznych wyborach prezydenckich w pierwszej turze oddałoby swój głos na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Na drugim miejscu znalazłaby się Małgorzata Kidawa-Błońska z 24-procentowym poparciem, jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Gdyby doszło do drugiej tury i spotkałaby się w niej ta dwójka, to 54 procent badanych swój głos oddałoby na obecnego prezydenta, a 42 procent na Kidawę-Błońską.

Poparcie dla PiS wyraźnie spada. Sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24

Od grudnia poparcie dla PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia spadło z 41 procent do 35 procent, jak wynika z najnowszego sondażu partyjnego dla "Faktów" TVN i TVN24. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło w tym czasie z 27 procent do 30 procent. Jeśli chodzi o poparcie dla pozostałych ugrupowań parlamentarnych, to nie nastąpiły znaczące zmiany.