Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy wzrosło. Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Zjednoczona Prawica może liczyć na 31 procent poparcia, czyli o 3 punkty procentowe więcej niż przed miesiącem - tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN 24. Spadło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, na którą obecnie chce głosować 26 procent badanych. Do Sejmu weszłyby jeszcze Konfederacja, Polska 2050 i Lewica. Poniżej progu wyborczego znalazły się PSL, Kukiz'15, a także Porozumienie i AgroUnia.

Co Polacy sądzą o lex pilot? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Zdecydowana większość Polaków jest przeciwna lex pilot, czyli ustawie, która między innymi reguluje domyślną kolejność kanałów u dostawców telewizji. Na pierwszych pięciu miejscach byłyby kanały TVP. Przeciwko takiej regulacji jest 71 procent badanych w sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Polacy zdecydowanie odczuwają drożyznę i krytykują za to rząd. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Z drożyzną boryka się coraz więcej Polaków. Aż 74 procent respondentów deklaruje, że w związku z rosnącymi cenami w ostatnim czasie ograniczyło swoje wydatki - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Zaledwie 25 procent Polaków przyznało, że nie ograniczyło swoich wydatków w związku z rosnącymi cenami. Ponadto 75 procent badanych negatywnie oceniło działania rządu w walce z drożyzną.

Katastrofa na Odrze. Kto powinien ponieść odpowiedzialność? Sondaż dla "Faktów" TVN

Sprawa zatrucia Odry od trzech tygodni bulwersuje Polaków. Z rzeki wyławiane są tony martwych ryb, a służby starają się ustalić przyczynę katastrofy. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, większość Polaków negatywnie ocenia działania rządu w sprawie zatrucia rzeki. Ankietowani stwierdzili też, że największą odpowiedzialność za kryzys ponoszą ministrowie, a w drugiej kolejności - wojewodowie.

Najnowszy sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24

W najnowszym sondażu partyjnym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 Zjednoczona Prawica znalazła się na czele z poparciem 29 procent ankietowanych. 27 procent deklaruje, że zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską, a 13 procent na Polskę 2050. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań.

Jakie są najważniejsze tematy dla Polaków? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

43 procent ankietowanych wskazuje, że walka z drożyzną jest najważniejszą sprawą, którą będą się kierować, wybierając ugrupowanie, na które zagłosują w wyborach. Sprawa bezpieczeństwa militarnego Polski jest najważniejsza dla 22 procent respondentów, a polityka społeczna - np. Program 500 plus - dla 14 procent. To wyniki najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Większość Polaków negatywnie ocenia działania rządu w walce z drożyzną

Inflacja w maju wyniosła 13,9 procent rok do roku. To najwyższy wzrost od marca 1998 roku. Rząd z uporem powtarza hasło "putinflacja", na co ekonomiści odpowiadają - to nie tylko wina wojny. Tymczasem jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w sumie 69 procent ankietowanych uważa, że rząd "w ogóle się nie zajmuje" drożyzną lub "robi zbyt mało" w sprawie walki z nią.

Najnowszy sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24

W najnowszym sondażu partyjnym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 Zjednoczona Prawica znalazła się na czele z poparciem 31 procent ankietowanych. Głosowanie na Koalicję Obywatelską deklaruje 26 procent badanych, a na Polskę 2050 - 10 procent.

Czy szczepienia na COVID-19 powinny być obowiązkowe? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

60 procent Polaków jest zdania, że rząd nie robi wszystkiego, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w kraju. 64 procent Polaków uważa, że w Polsce powinny zostać wprowadzone przywileje dla osób zaszczepionych. 41 procent Polaków opowiada się za powszechnym obowiązkiem szczepień, a 19 procent - za obowiązkiem szczepień dla określonych grup zawodowych lub społecznych. To wszystko wnioski płynące z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Czy wiceminister Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

W ostatnich tygodniach media opisały działalność dawnej firmy wiceministra sportu i turystyki Łukasza Mejzy, która miała oferować kosztowne i niepoparte dowodami naukowymi terapie osobom nieuleczalnie chorym. W związku z doniesieniami Łukasz Mejza udał się na urlop, ale pozostaje wiceministrem sportu i turystyki. To jednak zdaniem Polaków nie wystarczy. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 68 procent badanych uważa, że Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany z pełnionego urzędu.

Pytania o stan wyjątkowy i dzieci z Michałowa. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 54 procent respondentów pozytywnie ocenia środki zastosowane przez rząd, w tym wprowadzenie stanu wyjątkowego na pograniczu polsko-białoruskim. Odmiennego zdania jest 36 procent pytanych. Ankietowani zostali również zapytani o to, co myślą na temat działania polskich służb w sprawie rodzin z dziećmi z Michałowa.

Pytanie o prawo do aborcji. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Według 79 procent ankietowanych kobiety powinny mieć prawo do wykonania zabiegu aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest zaledwie 11 procent respondentów.