Sondaże dla "Faktów" TVN i TVN24

Kto odpowiada za brak porozumienia rząd-nauczyciele? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Wtorek to 9 dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Negocjacje pomiędzy stroną rządową i związkami zawodowymi wielokrotnie kończyły się brakiem porozumienia. W pierwszym dniu strajku - 8 kwietnia - układ z rządem zawarła jedynie oświatowa Solidarność. Kto przede wszystkim odpowiada za brak porozumienia między strajkującymi a rządem? Zapytaliśmy o to w sondażu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.
Kaczyński polityk czy biznesmen? Wyniki sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24

Kaczyński polityk czy biznesmen? Wyniki sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24

Pilna narada w siedzibie PiS i krótkie oświadczenie CBA. Kontroli oświadczeń majątkowych prezesa nie będzie, bo nie ma ku temu podstaw - pisze Centralne Biuro Antykorupcyjne, w którym po publikacji taśm wniosek o kontrole złożyła Platforma Obywatelska. Na nagraniach Jarosław Kaczyński rozmawia o budowie wieżowca w centrum Warszawy. Ponad 60 procent Polaków uważa że nie powinien tego robić - wynika sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24.
Czy służby są w stanie wyjaśnić rolę Kaczyńskiego w sprawie Srebrnej? Sondaż

Czy służby są w stanie wyjaśnić rolę Kaczyńskiego w sprawie Srebrnej? Sondaż

Nowe taśmy. O prezesie, biznesie i bliźniaczych wieżach. Inwestycje planowano od lat - pytanie, kto naprawdę planował? "Cały czas musiałem chodzić do Pana Kaczyńskiego", mówi były prezes spółki Srebrna. Platforma żąda skontrolowania oświadczenia majątkowego prezesa, a CBA błyskawicznie stwierdza, że nie ma żadnych podstaw. W sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 zapytaliśmy o to, czy obecne służby są w stanie wyjaśnić rolę Jarosława Kaczyńskiego i jego krewnych w sprawie planów budowy wieżowców.

Sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24. Duże zmiany

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA, 33 procent badanych zagłosowałoby na koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski, gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach. To o 5 punktów procentowych mniej w porównaniu do badania z września. Platforma Obywatelska zajmuje drugie miejsce z wynikiem 26 procent, a na trzeciej pozycji są Sojusz Lewicy Demokratycznej i Kukiz'15 z 7-procentowym poparciem.
tvnpix