Jak sześć lat rządów PiS wpłynęło na polską demokrację? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak sześć lat rządów PiS wpłynęło na polską demokrację? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Jak sześć lat rządów PiS wpłynęło na polską demokrację? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Fakty po południu TVN24
Jak sześć lat rządów PiS wpłynęło na polską demokrację? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24Fakty po południu TVN24

Prawie połowa Polaków uważa, że w ciągu sześciu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości jakość demokracji w Polsce pogorszyła się. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w którym taką odpowiedź wybrało dokładnie 45 procent respondentów. Natomiast 28 procent badanych uważa, że jakość demokracji w Polsce w ciągu sześciu lat rządów PiS poprawiła się.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 9-11 lipca ankietowanym zadano następujące pytanie: "W ciągu 6 lat rządów PiS jakość demokracji w Polsce pogorszyła się, poprawiła się, czy nie zmieniła się?".

"Pogorszyła się" - odpowiedziało 45 procent ankietowanych. W listopadzie 2020 roku, w poprzednim badaniu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w którym zadano identycznie pytanie, takiej odpowiedzi udzieliło 52 procent badanych. Z kolei w sondzie z września 2019 roku było to 36 procent badanych.

Jakość demokracji "poprawiła się" - tak uważa obecnie 28 procent respondentów. W listopadzie 2020 roku tak odpowiedziało 21 procent ankietowanych, a we wrześniu 2019 roku - 29 procent.

Odpowiedź "nie zmieniła się" wybrało 16 procent badanych. W listopadzie 2020 roku tak jakość demokracji oceniło 19 procent respondentów, a we wrześniu 2019 roku - 28 procent.

Odpowiedź "Nie wiem" w najnowszym badaniu wskazało 11 procent odpowiadających.

Czytaj więcej: Jak Polacy oceniają stan demokracji w Polsce? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 z listopada 2020 roku

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-11 lipca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: fil / Źródło: Fakty po południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Ministerstwo Obrony Narodowej wróciło z projektem dobrowolnych i bezpłatnych szkoleń wojskowych "Trenuj z wojskiem". W sobotę ochotnicy ćwiczyli w różnych jednostkach w kraju, w tym w Opolu i we Wrocławiu. Zainteresowanie było tak duże, że potrzebna była lista rezerwowa.

"Trenuj z wojskiem". Chętnych na szkolenia wojskowe jest więcej niż miejsc. Także kobiety są zainteresowane

"Trenuj z wojskiem". Chętnych na szkolenia wojskowe jest więcej niż miejsc. Także kobiety są zainteresowane

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Marcin Romanowski został pozbawiony uposażenia posła po ucieczce na Węgry. Teraz ma nową pracę. Postawiono go na czele Polsko-Węgierskiego Instytutu Wolności. To znak, że premier Węgier Viktor Orban nie tylko udzielił azylu posłowi PiS, ale chce go wykorzystać. Polscy politycy komentują tę sytuację. Piotr Kaleta, również poseł PiS zasugerował nawet, że były wiceminister sprawiedliwości może utworzyć polski rząd na uchodźstwie. Politycy koalicji rządzącej uważają, że premier Węgier wykorzystuje Marcina Romanowskiego do swoich celów.

Poseł PiS: Marcin Romanowski być może będzie tworzył polski rząd na uchodźstwie

Poseł PiS: Marcin Romanowski być może będzie tworzył polski rząd na uchodźstwie

Źródło:
Fakty TVN

To był wspólny gest serca, nadziei i solidarności. W szkole muzycznej w Łodzi odbył się koncert charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie Krzysia Zawady. Chłopiec cierpi na nieuleczalną chorobę - dystrofią mięśniową Duchenne’a. Nadzieją na zatrzymanie postępu choroby jest terapia genowa w USA. Czasu jest niewiele, a koszt leczenia to ponad 17 milionów złotych.

Czasu jest niewiele, a do celu brakuje kilku milionów. W Łodzi zorganizowano koncert, by pomóc Krzysiowi

Czasu jest niewiele, a do celu brakuje kilku milionów. W Łodzi zorganizowano koncert, by pomóc Krzysiowi

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Przez ostatnie półtora roku papież Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy. Zapewniał o swojej modlitwie i błogosławił wiernych. Potępiał izraelskie ataki, a jednocześnie krytykował antysemityzm i wzywał do uwolnienia porwanych przez Hamas zakładników. W czasie homilii wielkanocnej po raz ostatni wezwał do pełnego zawieszenia broni.

Przez 18 miesięcy Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy

Przez 18 miesięcy Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy

Źródło:
CNN/Fakty o Świecie TVN24 BiS

Papież Franciszek zmarł w poniedziałek 21 kwietnia. Wierni wspominają jego skromność i to, jak blisko był z ludźmi, jak nigdy nie odwracał wzroku, szczególnie od tych najbiedniejszych. Od Watykanu po Argentynę i Australię.

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS