Jak Polacy oceniają rządowe wsparcie dla TVP? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak Polacy oceniają rządowe wsparcie dla TVP? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Jak Polacy oceniają rządowe wsparcie dla TVP? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Fakty po południu TVN24
Jak Polacy oceniają rządowe wsparcie dla TVP? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24Fakty po południu TVN24

Większość ankietowanych negatywnie ocenia zwiększenie finansowania TVP o 700 milionów złotych, podobnie jak zatrudnienie Jacka Kurskiego, byłego prezesa TVP, w Banku Światowym. To wyniki najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

W czwartkowym głosowaniu nad budżetem państwa na 2023 rok koalicja rządząca zwiększyła dofinansowanie mediów rządowych o 700 milionów złotych. To oznacza, że tylko w 2023 roku państwowi nadawcy otrzymają z pieniędzy podatników 2 miliardy 700 milionów złotych. Od 2016 roku Telewizja Polska otrzymała pomoc publiczną w wysokości prawie 9 miliardów złotych.W

W sondażu Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN 68 procent pytanych źle oceniło decyzję o zwiększeniu tej subwencji. Decyzję władzy poparło 22 procent pytanych. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 10 procent respondentów.

Ocena finansowania TVP w najnowszym sondażuTVN24

Głos z ratusza

Głos w tej sprawie zabrał wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który podsumował akcję zbierania podpisów pod projektem likwidacji kanału TVP Info. - Zbiórka cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy wymaganą liczbę podpisów już dawno, dawno temu. Po 1989 roku słusznie do historii przeszedł Dziennik Telewizyjny. Tak teraz powinno się stać dokładnie to samo. Powinna być opcja zerowa. TVP Info powinno zostać zlikwidowane. Mówimy tutaj o tym kanale informacyjnym. I powinien się narodzić zupełnie nowy, niezależny kanał informacyjny, który będzie też oddany pod kontrolę społeczną - stwierdził Trzaskowski.

Podczas prac nad ustawą budżetową Senat ma przedstawić poprawkę przekazującą pieniądze przeznaczone dla TVP na potrzeby onkologii i psychiatrii dziecięcej. - Rozmawiałem z marszałkiem Senatu, z panem profesorem Grodzkim, i ustaliliśmy, pan profesor mnie o tym poinformował, że te pieniądze, które rządzący chcą bezwstydnie przekazać na propagandę, powinno się przeznaczyć na naprawdę ważne cele. Na onkologię dziecięcą i psychiatrię, i taka też będzie inicjatywa Senatu - dodał prezydent Warszawy.

Nowa praca Jacka Kurskiego

Ankieterzy zapytali też o nowe stanowisko, które po odejściu ze stanowiska prezesa TVP ma objąć Jacek Kurski. Został on zastępcą dyrektora wykonawczego szwajcarsko-polskiej konstytuanty przy Banku Światowym.

Czytaj więcej: Kurski w Banku Światowym. "Można zgłosić kogokolwiek"?

Taką decyzję źle oceniło 65 procent pytanych. Awans byłego prezesa TVP pozytywnie oceniło 20 procent respondentów. Opcję "nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 15 procent pytanych.

Ocena nominacji Jacka Kurskiego w najnowszym sondażuTVN24

ZOBACZ WIĘCEJ SONDAŻY DLA "FAKTÓW" TVN I TVN24

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-15 grudnia 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: Fakty po południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Dla tych młodych ludzi - studenta, aktywistki, pracowniczki unijnej instytucji - wybory europejskie to, jak mówią, ich być albo nie być. Unia Europejska dała im możliwości, których nie mieli w ich wieku ich rodzice. Młodzi studiują na europejskich uniwersytetach w międzynarodowym towarzystwie.

Młodzi włączają się w kampanię profrekwencyjną przed wyborami. "Nie znamy innej rzeczywistości i nie chcemy znać"

Młodzi włączają się w kampanię profrekwencyjną przed wyborami. "Nie znamy innej rzeczywistości i nie chcemy znać"

Źródło:
Fakty TVN

Współpracownik niemieckiego europosła populistycznej Alternatywy dla Niemiec jest oskarżony o szpiegowanie dla Chin. Deputowany do Bundestagu z ramienia AfD Petr Bystron jest oskarżany przez czeski wywiad o branie pieniędzy od portalu Voice of Europe - de facto rosyjskiej agentury. To tylko dwa najnowsze skandale związane z AfD. Jak ostatnio podał tygodnik "Der Spiegel", manifest AfD miała napisać na Kremlu jedna z głównych propagandystek Władimira Putina.

W AfD i w jej otoczeniu są agenci Rosji i Chin. Oskarżenia się mnożą. "Nasi ludzie są bombardowani"

W AfD i w jej otoczeniu są agenci Rosji i Chin. Oskarżenia się mnożą. "Nasi ludzie są bombardowani"

Źródło:
Fakty TVN

Maj to miesiąc świadomości czerniaka. To najpoważniejszy rodzaj nowotworu złośliwego skóry. Blisko 60 tysięcy ludzi umiera rocznie z powodu tej choroby. Jeśli nowotwór zostanie wcześnie wykryty, można go wyleczyć. Warto zbadać się teraz, przed nadejściem lata. We Wrocławiu mieszkańcy mogli przebadać swoje znamiona na placu Solnym. Akcję profilaktyczną zorganizowali lekarze z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polacy pracują znacznie dłużej, niż wynosi średnia unijna i światowa. Z badań wynika też, że nie potrafimy zachować równowagi między aktywnością zawodową a życiem prywatnym i odpoczynkiem. - Jako społeczeństwo jesteśmy cały czas na dorobku, w związku z tym podejmujemy dodatkowe prace, dodatkowe zatrudnienie, ale odbija się to na naszym życiu społecznym i rodzinnym - zwraca uwagę dr Tomasz Kopyściański, ekonomista na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Najważniejsze pytanie dla mnie jest takie, jak to jest możliwe i jak pan sędzia mógł w ogóle wpaść na taki pomysł? - mówił w "Faktach po Faktach" minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar. Odniósł się do sprawy Tomasza Szmydta zamieszanego w aferę hejterską, który zwrócił się do białoruskich władz o azyl.

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Źródło:
TVN24

Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny potwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24, że rozmawia z Kancelarią Prezydenta w sprawie poparcia nowelizacji ustawy o KRS. Ocenił, że to "ostatni etap, kiedy można jeszcze coś z panem prezydentem skonsultować i nie narazić się na ryzyko weta".

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Źródło:
TVN24

Urazy mózgu są często ignorowane przez sportowców, nawet tych profesjonalnych. Jednak mogą mieć one poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i nie chodzi tylko o dotkliwe wstrząśnienie mózgu. Groźne mogą być również mikrourazy. Naukowcy i lekarze przyglądają im się z coraz większą uwagą.

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju, na który Rosja napadła ledwie 15 lat temu, ten pomysł gruzińskiego parlamentu budzi tym większe zdumienie. Chodzi o projekt prawa o "obcych agentach". Pomysłodawcy mówią, że prawo wzmocni gruzińską niepodległość. Krytycy - głównie młodzi obywatele, którzy zaznali zachodniej wolności - oceniają, że to pomysł rodem z putinowskiej Rosji, który ma uderzyć w społeczeństwo obywatelskie.

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To było największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. 20 lat temu do Wspólnoty dołączyło 10 państw, w tym między innymi Polska. Dziś 450 milionów Europejczyków cieszy się swobodą przemieszczania się. Unia zwiększa możliwości studiowania i pracy za granicą. Blisko 80 procent obywateli państw, które dołączyły do Wspólnoty dwie dekady temu, twierdzi, że ich kraje na tym skorzystały.

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS