Amerykańskie małżeństwo otoczyło opieką ponad 200 dzieci. "Każde dziecko chce być kochane"


Małżeństwo z amerykańskiego stanu Missouri otoczyło opieką ponad 200 dzieci. Są rodziną zastępczą od 50 lat. Wszystko zaczęło się od jednego małego chłopca. - Trafił do nas prosto ze szpitala. Był u nas przez sześć miesięcy - wspomina Geri Brotherton. Historię wyjątkowych rodziców pokazali dziennikarze telewizji CNN.

Geri Brotherton ma w sobie niewyczerpalne pokłady empatii. Przez ponad 50 lat kobieta i jej mąż Bill byli rodzicami zastępczymi. Otworzyli serca dla całej rzeszy dzieci potrzebujących opieki. - Mamy przeszło dwustu wychowanków, ale straciliśmy już rachubę - mówi Geri. - Każde dziecko chce być kochane - podkreśla.

Wszystko zaczęło się od jednego małego chłopca. - Trafił do nas prosto ze szpitala. Był u nas przez sześć miesięcy - wspomina kobieta.

U Brothertonów każde zdjęcie przedstawia inne dzieci. Za to rodzice są ci sami. Kiedy do domu małżeństwa trafiało kolejne dziecko, łatwo było je pokochać. Kiedy nadchodził czas pożegnania, było znacznie trudniej.

- Z jednej strony zżyliśmy się z nimi, z drugiej wiedzieliśmy, że trafią w lepsze miejsce - podkreśla Bill Brotherton.

Małżeństwo Brotherton ma troje biologicznych dzieci.

- Wciąż pytam rodziców, kiedy ja zostanę adoptowana. W ten sposób przekomarzam się z mamą - mówi Kayla Brotherton McMahon, biologiczna córka Geri i Billa.

Prawdziwy, rodzinny dom

Dla niektórych podopiecznych rodzina Brothertonów była nie tylko azylem, ale stała się również prawdziwym rodzinnym domem. Małżeństwo adoptowało dziewięcioro spośród dzieci, którymi się opiekowali.

Bez względu na kolejne dzieci pojawiające się w rodzinie, zaangażowanie Geri i Billa pozostaje niezmienne. Ich biologiczna córka podkreśla, że jej rodzice dają z siebie wszystko i nigdy się nie poddają.

- Kiedy ja zostałam matką, a moja córka urodziła się przedwcześnie, wtedy moja mama rzuciła wszystko, żeby być ze mną w szpitalu. Omawiała ze mną różne rzeczy, przytulała mnie, kiedy byłam naprawdę smutna. To niesamowita kobieta - opowiada Kayla, córka Geri i Billa.

Jaki prezent na Dzień Matki ofiarować komuś, kto opiekował się ponad dwoma setkami dzieci? Geri cieszy się z pomysłu swojej córki Kayli. - Zaproponowała, że wypieli chwasty z kwietnika przed domem, bardzo mnie to ucieszyło - mówi.

Przykład Geri Brotherton pokazuje dobitnie, że to nie biologiczne pokrewieństwo tworzy rodzinę, a uczucie między ludźmi. Kayla zaznacza, że podziwia swoją mamę za jej postawę. - Jest dla nas wszystkich wspaniałym wzorem do naśladowania - dodaje.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów samorządowych pod hasłem "Jesteśmy na tak. Budujmy wspólnie". Ale wyraźnie niełatwo idzie wspólne budowanie list na wybory europejskie. I na pewno nie wszyscy byli na tak, kiedy okazało się, skąd ma kandydować Maciej Wąsik. Jak burzliwe musiały być narady na Nowogrodzkiej? 

Partie decydują o listach w wyborach do PE. Spory i zmiany w PiS, Lewica stawia na byłych premierów

Partie decydują o listach w wyborach do PE. Spory i zmiany w PiS, Lewica stawia na byłych premierów

Źródło:
Fakty TVN

Wracają choroby, o których myśleliśmy, że możemy o nich zapomnieć. I mogliśmy, dopóki wystarczająco wielu z nas się na nie szczepiło. A teraz chorzy na odrę walczą w szpitalach o życie i jest ich z każdym rokiem coraz więcej - proporcjonalnie do tego, jak wiele osób nie chce się szczepić. 

Kolejne ogniska zakażeń, coraz cięższe przypadki. "Należy się spodziewać wzrostu zachorowań w najbliższych latach"

Kolejne ogniska zakażeń, coraz cięższe przypadki. "Należy się spodziewać wzrostu zachorowań w najbliższych latach"

Źródło:
Fakty TVN

Centra krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi przed długim majowym weekendem. Im więcej wolnych dni od pracy, tym większe ryzyko, że tego bezcennego lekarstwa może zabraknąć. Już teraz w niektórych regionach Polski zapasy krwi powoli się kończą. Żeby zachęcić do oddawania krwi, w Białymstoku rozdawano sadzonki, a w Poznaniu krew można było oddać na Dworcu Autobusowym.

Banki krwi apelują przed długim weekendem. "Zapraszamy wszystkich dawców"

Banki krwi apelują przed długim weekendem. "Zapraszamy wszystkich dawców"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rozmowa na filmowo-sportowym szczycie. Iga Świątek zapytała aktorkę Zendayę o jej rolę w filmie "Challengers". Hollywoodzka gwiazda wcieliła się w nim utalentowaną tenisistkę. Film, za którego dystrybucję w Europie odpowiada Warner Bros. Pictures, od piątku można oglądać w kinach w Polsce.

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Źródło:
"Fakty po Południu" TVN24

Obserwujemy to. Nie mamy żadnego dowodu na to, że Rosjanie przerzucają dzisiaj w kierunku Polski swoją broń jądrową - powiedział w "Faktach po Faktach" ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Komentował też ogłoszony w piątek pakiet uzbrojenia USA dla Kijowa. - Pomoc jest w drodze, szybko dotrze do Ukrainy - zapewnił.

Brzezinski: nie mamy żadnego dowodu na to, że Rosjanie przerzucają dzisiaj w kierunku Polski broń jądrową

Brzezinski: nie mamy żadnego dowodu na to, że Rosjanie przerzucają dzisiaj w kierunku Polski broń jądrową

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dzisiaj Radosław Sikorski pokazał, jak powinna wyglądać nowoczesna dyplomacja - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna, odnosząc się do wystąpienia szefa MSZ w Sejmie, który przedstawił założenia polskiej polityki zagranicznej na 2024 rok. Wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko ocenił, że "w istocie Polska wraca na arenę międzynarodową".

Sikorski przedstawił założenia polityki zagranicznej. "Polska wraca na arenę międzynarodową"

Sikorski przedstawił założenia polityki zagranicznej. "Polska wraca na arenę międzynarodową"

Źródło:
TVN24

Dwa miesiące tylko leżeć. W dodatku za całkiem niezłe wynagrodzenie i dla dobra nauki. Tylko pozornie jest to praca marzeń. Eksperyment, który organizują naukowcy z Niemiec i NASA, będzie dla uczestników wyjątkowo wyczerpujący, natomiast dla nauki będzie wyjątkowo cenny.

18 tysięcy euro za dwa miesiące leżenia. Eksperyment naukowców ma zbadać wpływ mikrograwitacji na człowieka

18 tysięcy euro za dwa miesiące leżenia. Eksperyment naukowców ma zbadać wpływ mikrograwitacji na człowieka

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Białoruś to sąsiedni kraj, a jednak inny świat. Latem 2020 roku media obiegły obrazy spokojne, ale przez to poruszające. Po sfałszowanych wyborach ludzie wyszli na ulice. Zorganizowali się tak, że nie zakłócili nawet ruchu ulicznego. Łukaszenka protesty brutalnie zdusił. Łukaszenka krytykuje Zachód i Ukrainę, odwraca pojęcia, obwinia ofiary. Białoruskie firmy dostarczają Rosji części do czołgów i pojazdów opancerzonych, a dyktator Białorusi się dziwi, że Polska się zbroi.

Łukaszenka dziwi się Polsce: po co oni się tak zbroją? Sam jednak uzbraja rosyjską machinę wojenną

Łukaszenka dziwi się Polsce: po co oni się tak zbroją? Sam jednak uzbraja rosyjską machinę wojenną

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS