Fakty - oglądaj online

Fakty po Faktach

W pierwszej części "Faktów po Faktach" gośćmi byli rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski oraz Krzysztof Rutkowski, w drugiej - eurodeputowani Jacek Saryusz-Wolski, Ryszard Czarnecki i Bogusław Liberadzki. Tematy rozmów to m.in. sprawa półrocznej Magdy z Sosnowca i związany z nią spór Krzysztofa Rutkowskiego z policją oraz zawieszenie procesu ratyfikacji ACTA.

Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty | 01.09.2014

  Fakty | 01.09.2014

  Ewolucja czy rewolucja? Polityczne scenariusze w związku ze zmianą premiera. W Faktach pytaliśmy też, co opozycja zyska, a co może stracić w związku z wyjazdem Tuska do Brukseli? Ewa Kopacz jest niemal pewnym przyszłym premierem. W Faktach przyglądaliśmy się życiorysowi marszałek Sejmu. Na poniedziałkowe wydanie programu zaprasza Kamil Durczok.

  czytaj więcej »
 • Ewolucja czy rewolucja? Polityczne scenariusze w związku ze zmianą premiera

  Ewolucja czy rewolucja? Polityczne scenariusze w związku ze zmianą premiera

  Nazwisko nowego premiera i potencjalny scenariusz dla polskiej polityki mieliśmy poznać już we wtorek. Rzeczniczka rządu w rozmowie Faktami sugeruje jednak, że następcę Tuska poznamy raczej w środę. Ewa Kopacz jest niemal pewnym przyszłym premierem. Czy o przywództwo w Platformie przyjdzie się jej jednak bić z tymi, którzy na swoją szansę czekają od dawna?

  czytaj więcej »
 • Co opozycja zyska, a co może stracić w związku z wyjazdem Tuska do Brukseli?

  Co opozycja zyska, a co może stracić w związku z wyjazdem Tuska do Brukseli?

  Gratulacje ze strony opozycyjnych polityków w wielu przypadkach padały przez zaciśnięte zęby, bo nowa funkcja polskiego premiera to dla niemal całej reszty boisko, o którym mogą tylko pomarzyć. Do tego przychodzi strach, że awans Tuska to wiatr w żagle Platformy i na polityczną zmianę warty przyjdzie PiS znowu poczekać. Ale zejście premiera z polskiej sceny to dla opozycji także szansa – ktokolwiek będzie jego następcą, będzie jednak łatwiejszym celem.

  czytaj więcej »
 • Ewa Kopacz gwarantem kontynuacji polityki Tuska? Przyglądamy się życiorysowi marszałek Sejmu

  Ewa Kopacz gwarantem kontynuacji polityki Tuska? Przyglądamy się życiorysowi marszałek Sejmu

  Jeśli nie rewolucja – to premier Kopacz. Niewielu polityków jest jednocześnie tak dobrze znanych i tak wielką zagadką. Co marszałek Sejmu myśli o in vitro, konkordacie i prokuraturze? Czy pozwoli ministrom być samodzielnymi książętami, czy twardą ręką obejmie ster rządu? I gdzie poprowadzi Polskę? To są pytania, na które Ewa Kopacz – jeśli nie chce być tylko pełniącą obowiązki premiera – musi dać Polakom odpowiedź tak szybko, jak to możliwe.

  czytaj więcej »
 • Polak szefem Rady Europejskiej, Włoszka szefową unijnej dyplomacji. Co na to Moskwa?

  Polak szefem Rady Europejskiej, Włoszka szefową unijnej dyplomacji. Co na to Moskwa?

  W rosyjskiej prasie najpierw pojawiła się malutka wzmianka o nowym unijnym prezydencie i potężne teksty o Federice Mogherini. Teraz jest pytanie, jaki sygnał sam Donald Tusk wyśle na Kreml, bo że wyraźny sygnał wysłała tam w sobotę cała Unia, Rosjanie raczej nie mają wątpliwości. Kto zagra wobec wojującej Moskwy dobrego, a kto złego policjanta? I czy Władimir Putin tę grę podejmie?

  czytaj więcej »
 • Fakty | 31.08.2014

  Fakty | 31.08.2014

  Niedzielne wydanie Faktów w dzień po wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej poświęciliśmy niemal w całości temu wydarzeniu. Pytaliśmy, jak zmieni się polityka w kraju i jakie zadania staną teraz przed wciąż jeszcze polskim premierem. Przedstawiliśmy pierwsze opinie zachodnich polityków i prasy o nowym szefie Rady Europejskiej. Zdaliśmy też relację z Wielkiego Meczu TVN-TVP. Na program zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Donald Tusk na czele Europy. Jak zmieni się polska polityka?

  Donald Tusk na czele Europy. Jak zmieni się polska polityka?

  Po raz pierwszy w historii – i to zaledwie 10 lat po tym, jak Polska wstąpiła do Unii Europejskiej – na czele Europy stanie Polak. Donald Tusk 1 grudnia zostanie szefem Rady Europejskiej i będzie koordynował jej prace. Wybrano go w sobotę wieczorem na unijnym szczycie. Na polskiej scenie politycznej decyzja ta oznacza zaskakujące, kolosalne zmiany.

  czytaj więcej »
 • Zachodni politycy i prasa o nowym szefie Rady Europejskiej

  Zachodni politycy i prasa o nowym szefie Rady Europejskiej

  Już w sobotę wieczorem po ogłoszeniu Donalda Tuska nowym przewodniczącym Rady Europejskiej wiadomo było, że wyboru dokonano jednomyślnie. Nikt z obecnych na brukselskim szczycie polityków nie miał wątpliwości. Pojawiają się one jednak w komentarzach zachodnich korespondentów i dotyczą one głównie możliwości negocjacyjnych i językowych polskiego premiera.

  czytaj więcej »
 • Tusk w Brukseli. Europejskie wyzwania i polskie oczekiwania

  Tusk w Brukseli. Europejskie wyzwania i polskie oczekiwania

  Przed dotychczasowym premierem Polski staną teraz zupełnie inne zadania. Unia Europejska ma kłopoty wewnętrzne. Potrzebuje nowych pomysłów i nowej energii. Niektórzy, jak Brytyjczycy, myślą nawet o jej opuszczeniu, a tuż przy granicach Europy toczy się wojna. W Polsce tymczasem politycy opozycji pytają, co nam teraz załatwi Donald Tusk, by odczuła to Polska i przeciętny Polak.

  czytaj więcej »
 • Polityczna droga Donalda Tuska do Rady Europejskiej

  Polityczna droga Donalda Tuska do Rady Europejskiej

  Donald Tusk był przez lata w Polsce najpierw lekceważony, potem krytykowany, oskarżany o lenistwo, brak wizji, zaniedbania i porażki. Tymczasem nie tylko pobił rekord Polski w długości czasu kierowania rządem, ale też – jak podkreśla się w Unii - nie dopuścił do recesji w kraju, a teraz jeszcze wypłynął na szerokie europejskie wody.

  czytaj więcej »
 • 34. rocznica Porozumień Sierpniowych

  34. rocznica Porozumień Sierpniowych

  Wybór w Brukseli to uznanie dla Donalda Tuska, Polski, a można też powiedzieć, że symbolicznie dla dziejowych zasług polskiej „Solidarności” – piszą zachodnie media. Przypominają antykomunistyczną przeszłość polskiego premiera i próby wyrwania się naszego kraju ze Wschodu na Zachód. 31 sierpnia Polska obchodzi 34. rocznicę Porozumień Sierpniowych, które zrodziły wielki ruch „Solidarności” i ostatecznie doprowadziły do zwycięstwa w starciu z komunizmem i Związkiem Radzieckim.

  czytaj więcej »
tvnpix