Pierwszy wywiad z Tomaszem Gollobem po wypadku. "Czuję bezsilność"

04.10.2017 | Pierwszy wywiad z Tomaszem Gollobem po wypadku. "Zaakceptowałem sytuację, w jakiej jestem, ale się z nią nie pogodziłem"
04.10.2017 | Pierwszy wywiad z Tomaszem Gollobem po wypadku. "Zaakceptowałem sytuację, w jakiej jestem, ale się z nią nie pogodziłem"
Jarosław Kostkowski | Fakty TVN
04.10.2017 | Pierwszy wywiad z Tomaszem Gollobem po wypadku. "Zaakceptowałem sytuację, w jakiej jestem, ale się z nią nie pogodziłem"Jarosław Kostkowski | Fakty TVN

Ćwiczy, rehabilituje się i walczy z bólem całymi dniami. Słynny żużlowiec Tomasz Gollob pierwszy raz od feralnego wypadku opowiada o swoim dramacie. W szczerym wywiadzie mówi, że "po raz pierwszy w życiu czuje bezsilność". Ale jak zawsze - nie poddaje się.

W szpitalu żyje z godziny na godzinę. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznaje, że dopiero tam poznał, co to znaczy być bezsilnym.

- Wszyscy oczekiwali dobrych wiadomości. Ja także. Niestety, uraz jest ogromny, a mój stan zdrowia nie jest tak dobry, jakbym tego oczekiwał. Ale i tak jest lepiej niż w pierwszych dniach po wypadku. Z relacji lekarzy wiem, że stoczyli prawdziwą walkę o moje życie. Po przebudzeniu liczyłem, że wszystko pójdzie łatwiej - mówi Tomasz Gollob w "PS".

Sportowiec potrzebował czasu, by się zdobyć na takie wyznanie. - Powiedzenie o tym, że coś go boli i że czuje się bezsilny, to jest absolutny ewenement w jego karierze, bo on nigdy takich słów nie wypowiedział. Można tylko Bogu dziękować, że trafiło na człowieka, który jest tak silny i tak twardy - mówi Mateusz Puka z "Przeglądu Sportowego".

"Daje z siebie wszystko"

Po fatalnym upadku przed zawodami motocrossowymi, rokowania nie były dobre. Teraz lekarze są pełni podziwu dla jego determinacji. - Daje z siebie wszystko, co jest możliwe, żeby to zdrowie wracało - mówi Krzysztof Radziszewski z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

- Wierzę, że w najbliższych miesiącach nastąpi przełom. Poza tym, humor poprawia każdy najmniejszy postęp. Gdy widzę, że coś idzie mi łatwiej niż wcześniej, zyskuję dodatkową motywację. Mam jednak świadomość, że łatwiej byłoby wymienić nogę, niż naprawić to, co mi się stało - czytamy w wywiadzie. - W końcu pogodziłem się z tym, że niczego nie da się przyspieszyć. Poza tym, wielką przyjemnością są choćby krótkie wizyty w domu. Po dwóch, trzech godzinach wracam na oddział, ale czuję się znacznie lepiej - dodaje.

W wygraną Golloba wierzy były żużlowiec Krzysztof Cegielski, który na torze odniósł równie poważne obrażenia. - Tomasz Gollob nigdy nie miał lekko. On nasz sport żużlowy wprowadzał na salony światowe, przebijał ściany, które wydawały się nie do ruszenia, więc ciężko powiedzieć, że ten przeciwnik jest trudniejszy - mówi Cegielski.

"Sytuacja ekstremalna"

- Ta trudna, ekstremalna sytuacja jest wyzwalaczem tych wszystkich umiejętności w organizmie Tomka, których nauczył się przez całą swoją karierę, będąc wielokrotnie poturbowanym w sposób naprawdę konkretny - ocenia psychoterapeuta Robert Rutkowski.

Dzięki lekarzom z Bydgoszczy wracał już na tor i do wygrywania. Nie dopuszcza myśli, by tym razem mogło być inaczej. - Nie ma takiej możliwości! Jestem dobrej myśli i wierzę, że wyjdę z tego. Zaakceptowałem sytuację, w jakiej jestem, ale się z nią nie pogodziłem. Celem jest wyjście ze szpitala o własnych siłach - mówi w wywiadzie pełen wiary Gollob.

Autor: Jarosław Kostkowski / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

W 2020 roku rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców. Po czterech latach postępowania sądowego sprawa rusza od początku. Jednocześnie ośmiu poszkodowanych domaga się od tarnowskiej kurii łącznie 12 milionów złotych odszkodowania.

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

Źródło:
Fakty TVN

Gdy 15 lat temu do kin wszedł "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego, powszechnie uważano, że powiedzieć o tym filmie "wstrząsający" to o wiele za mało. Teraz powstaje "Dom dobry". Lepiej nie zakładać jednak, że tym razem będzie inaczej. Bo historia, którą opowiada nowy obraz polskiego reżysera, jest tak samo mroczna.

"Dom dobry" Wojciecha Smarzowskiego opowie o przemocy domowej. "Ludzie nie wiedzą, jak reagować"

"Dom dobry" Wojciecha Smarzowskiego opowie o przemocy domowej. "Ludzie nie wiedzą, jak reagować"

Źródło:
Fakty TVN

20 lat Polski w Unii Europejskiej to widoczne gołym okiem korzyści, dotacje, inwestycje i przemiany. Polska zyskała także na bezpieczeństwie. Choć nie wszystko wszystkim się podoba, zwłaszcza politykom sceptycznym wobec wielu unijnych idei, to zdecydowana większość Polaków cały czas popiera naszą obecność we Wspólnocie. 

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trzecia Droga zaprezentowała liderów na listach swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się 9 czerwca, kampania już trwa. W to wszystko wpisuje się środowa, 20. rocznica przyjęcia Polski do Unii Europejskiej.

PiS ogłasza kolejne listy, Trzecia Droga przedstawiła swoje "jedynki"

PiS ogłasza kolejne listy, Trzecia Droga przedstawiła swoje "jedynki"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Ministra do spraw równości Katarzyna Kotula stwierdziła w "Faktach po Faktach" w TVN24, że "wielkim hamulcowym" rządowego projektu ustawy w sprawie związków partnerskich jest wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz i PSL. - Być może jest tak, że premier Kosiniak-Kamysz, ze względu na kolejne wybory - tym razem europejskie - nie chce dzisiaj powiedzieć, że zgadza się na rządowy projekt o związkach partnerskich - dodała.

Co z ustawą o związkach partnerskich? Ministra wskazuje na "wielkiego hamulcowego"

Co z ustawą o związkach partnerskich? Ministra wskazuje na "wielkiego hamulcowego"

Źródło:
TVN24

Musiałam podjąć decyzję w sprawie startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego w ciągu jednego dnia - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz. Mówiła, że dostała w tej sprawie telefon.

Od kogo dostała telefon? Nie odpowiedziała. Gronkiewicz-Waltz: kandydatura jest dla mnie zaskoczeniem

Od kogo dostała telefon? Nie odpowiedziała. Gronkiewicz-Waltz: kandydatura jest dla mnie zaskoczeniem

Źródło:
TVN24

Biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju, na który Rosja napadła ledwie 15 lat temu, ten pomysł gruzińskiego parlamentu budzi tym większe zdumienie. Chodzi o projekt prawa o "obcych agentach". Pomysłodawcy mówią, że prawo wzmocni gruzińską niepodległość. Krytycy - głównie młodzi obywatele, którzy zaznali zachodniej wolności - oceniają, że to pomysł rodem z putinowskiej Rosji, który ma uderzyć w społeczeństwo obywatelskie.

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To było największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. 20 lat temu do Wspólnoty dołączyło 10 państw, w tym między innymi Polska. Dziś 450 milionów Europejczyków cieszy się swobodą przemieszczania się. Unia zwiększa możliwości studiowania i pracy za granicą. Blisko 80 procent obywateli państw, które dołączyły do Wspólnoty dwie dekady temu, twierdzi, że ich kraje na tym skorzystały.

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS