Jakie są najważniejsze tematy dla Polaków? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jakie są najważniejsze tematy dla Polaków? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Jakie są najważniejsze tematy dla Polaków? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Fakty TVN
Fakty TVNJakie są najważniejsze tematy dla Polaków? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

43 procent ankietowanych wskazuje, że walka z drożyzną jest najważniejszą sprawą, którą będą się kierować, wybierając ugrupowanie, na które zagłosują w wyborach. Sprawa bezpieczeństwa militarnego Polski jest najważniejsza dla 22 procent respondentów, a polityka społeczna - np. Program 500 plus - dla 14 procent. To wyniki najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

W sondażu telefonicznym przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 22-23 czerwca ankietowanym zadano następujące pytanie: "Jaka jest najważniejsza sprawa, którą będzie się Pan(i) kierował(a), wybierając ugrupowanie, na które będzie Pan(i) głosował w wyborach"?.

Na odpowiedź "walka z drożyzną" wskazało 43 procent ankietowanych, 22 procent wybrało odpowiedź "bezpieczeństwo militarne Polski".

9 procent stwierdziło, że kwestia aborcji jest najważniejszą sprawą, którą będą się kierować, wybierając ugrupowanie w wyborach.

Odpowiedzi "polityka społeczna (np. Program 500+)" udzieliło 14 procent respondentów.

7 procent uznało, że będzie kierować się innymi sprawami.

Odpowiedź "trudno powiedzieć" wskazało 5 procent osób.

Najważniejsze tematy wyborcze Polaków - wyniki sondażutvn24

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 22-23 czerwca 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości