Fakty - oglądaj online

Polskie drogi

"Pułapka" Morawieckiego. Politycy PiS muszą tłumaczyć słowa premiera

Platforma Obywatelska składa pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Chodzi o słowa szefa rządu, który zarzucił poprzedniej ekipie, że przez osiem lat swoich rządów nie budowała dróg i mostów. Oczekujemy, że premier przed sądem przedstawi dowody, albo że sprostuje te kłamstwa - mówią politycy PO.

Premier Mateusz Morawiecki swoimi słowami o tym, że poprzedni rząd nie budował dróg i mostów, zastawił na polityków PiS pułapkę. Pokazuje to między innymi to, co we wtorek mówili niedoszły i faktyczny kandydat PiS-u na prezydenta Warszawy.

- Proszę powiedzieć jaki most wybudowali i gdzie ten most został wybudowany - pytał rano w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN marszałek Senatu Stanisław Karczewski nawiązując do słów premiera.

- Wybudowali jeden i to jeszcze zaplanowany przez świętej pamięci prezydenta Kaczyńskiego - mówił niemal w tym samym czasie Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. - Na pewno nie dotrzymali słowa i to miał na myśli pan premier. I tutaj ma rację, bo obiecali 5 mostów wybudować w dwie kadencje, a wybudowali jeden w trzy kadencje - tłumaczył Jaki.

- Liczby mówią same za siebie. Wiarygodność PiS-u jest absolutnie zerowa. Wszyscy warszawiacy widzą jak się Warszawa zmieniła i jak wiele inwestycji zostało zrealizowanych - odpowiada na zarzuty polityków PiS Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy.

"Nam niestraszne są te wszystkie pomruki z zagranicy, pomruki naszych konkurentów"

Zachodnie Pomorze to była zawsze część strategicznej myśli polskiej, państwowotwórczej - mówił w w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Szczecinie. Tłumaczył, że pierwsi władcy Polski "wiedzieli, że Zachodnie...

Pozew przeciwko premierowi

Jeden most imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie i dziesiątki mostów w całym kraju, które zostały oddane za rządów poprzedników to fakty, które podczas swojego wystąpienia szef rządu pominął. W kolejnych dniach nie wycofał się ze swoich słów.

Dlatego politycy Platformy złożyli do sądu pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi. - Nie godzimy się, aby kampania wyborcza była uprawiana w oparciu o ewidentne kłamstwa - mówił Mariusz Witczak z PO. - Oczekujemy, że przed sądem przedstawi dowody, albo że sprostuje te kłamstwa - dodaje Jan Grabiec.

Jaki w TVN24: wezmę urlop na czas kampanii

Patryk Jaki zapowiedział w programie "Kawa na ławę" TVN24, że weźmie urlop w Ministerstwie Sprawiedliwości na czas kampanii. Goście Konrada Piaseckiego rozmawiali również o sprawie więźnia, który wyszedł na przepustkę i miał zamordować konkubinę...

3 miliardy w 3 lata

Sąd ma 24 godziny na to, by słowa premiera ocenić. Potem Mateusz Morawiecki będzie miał kolejną dobę na ewentualne zażalenie i najpóźniej w piątek sąd przedstawi ostateczne rozstrzygnięcie. Pozew dotyczy zarówno słów jak i porównań, których premier użył na wiecu.

- Przez osiem lat wydali 5 miliardów na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy wciągu półtorej roku - zapewniał w Świebodzinie Mateusz Morawiecki.

Ale ani rząd Beaty Szydło, ani premiera Mateusza Morawieckiego nie wydał na drogi lokalne pięciu miliardów złotych. Wydał niecałe trzy i to przez trzy lata rządów. Miliardy, o których mówi premier to fundusz dróg samorządowych, który rząd przyjął we wtorek. Pieniądze mają zostać wydane w 2019 roku.

Pozew w sprawie dróg i mostów jest pierwszym złożonym przez sztab Platformy przeciwko PiS-owi.

"Idziemy po władzę, żeby oddać ją ludziom"

Liderzy Koalicji Obywatelskiej oraz kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zadeklarowali w niedzielę chęć współpracy i wsparcie dla organizacji pozarządowych działających w stolicy. - Warszawa musi być jak najbliżej obywateli – mówił...

Autor: Arleta Zalewska / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
rycho42

ktos tu jest w tej sprawie z zamienioną głową.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Michał800
   Michał800

   A wystarczyło nie chlać w weekend tylko pójść na wybory.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     tvnpix