Śmiertelne zagrożenie
Handlowali fałszywymi zaświadczeniami o szczepieniach. Grupa została rozbita przez policję
Policja rozbiła szajkę zajmującą się wystawianiem fałszywych certyfikatów szczepień na COVID-19. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej może im grozić 15 lat więzienia. Za posługiwanie się takim fałszywym dokumentem grozi pięć lat. Gorszy los może spotkać tego, kto się nie zaszczepi na COVID-19 i na tę chorobę zachoruje. Warto pamiętać: certyfikat covidowy jest dostępny za darmo dla tych, którzy się zaszczepią.
Koronawirus SARS-CoV-2: objawy, statystyki, jak rozprzestrzenia się epidemia - czytaj raport specjalny tvn24.pl
Autor: Dariusz Łapiński / Źródło: Fakty TVN
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zamknij
Komentarze (0)
Dodaj komentarz do artykułu

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu



Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
Pozostałe informacje
Andrzej Duda wystąpił przed Radą Najwyższą Ukrainy
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Kijów. Wygłosił przemówienie przed Radą Najwyższą. Zapewnił Ukraińców o pełnym wsparciu. - Nie spocznę, dopóki Ukraina nie stanie się członkiem Unii Europejskiej - powiedział.
czytaj więcej »Norwegia "żeruje" na wojnie Putina? Tak twierdzi premier Morawiecki
Na celowniku Mateusza Morawieckiego znalazła się Norwegia i jej gazowe zyski podczas wojny. Premier jest zdania, że Norwegia powinna się podzielić zyskami, bo "żeruje" na wojnie Putina.
czytaj więcej »200 milionów euro - tyle Polska na ten moment musi zapłacić za Izbę Dyscyplinarną
Dwa nowoczesne szpitale z wyposażeniem, jeden porządny stadion albo inwestycje infrastrukturalne w kilku miastach. 200 milionów euro można wydać na wiele rzeczy. Polska musi aktualnie tyle zapłacić za funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
czytaj więcej »Fakty z 21 maja
O rozejmie w Ukrainie jeszcze nie ma mowy, ale są już rozmowy o odbudowie kraju. To będzie wyzwanie na skalę europejską. Polska chce mieć w nim udział. W programie powiemy również o bezwarunkowym dochodzie gwarantowanym, który ma być testowany w województwie warmińsko-mazurskim. Na "Fakty" TVN zaprasza Diana Rudnik.
czytaj więcej »Polska chce się zaangażować w odbudowę Ukrainy. Na czele projektu ma stanąć Jacek Sasin
O rozejmie w Ukrainie jeszcze nie ma mowy, ale są już rozmowy o odbudowie kraju. To będzie wyzwanie na skalę europejską. Polska chce mieć w nim udział. Na czele projektu ma stanąć wicepremier Jacek Sasin. Który ma już na koncie kilka "zadań specjalnych".
czytaj więcej »Rada Krajowa Nowej Lewicy w 25-lecie polskiej konstytucji
Z okazji 25-lecia konstytucji 1997 roku odbyła się Rada Krajowa Nowej Lewicy. Obecni na niej byli dawni liderzy, Aleksander Kwaśniewski i Włodzimierz Cimoszewicz.
czytaj więcej »Zbigniew Ziobro: sądy przyspieszyły. Sędziowie: raczej spowolniły
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odtrąbił rzekomy sukces swojego resortu. Wbrew temu, co powszechnie widać i słychać, pochwalił się, że sądy dzięki niemu działają sprawniej. Co ma do tego statystyka i skąd głosy o kuglarskich sztuczkach?
czytaj więcej »Ostatnia grupa obrońców Azowstalu złożyła broń
Koniec walk o Azowstal. Po ponad 80 dniach oporu ostatnia grupa obrońców złożyła broń. Wojska rosyjskie kontrolują cały teren zakładów, jak twierdzi Kreml. Prezydent Wołodymyr Zełenski obiecuje, że bohaterowie Mariupola wrócą do domu.
czytaj więcej »"Piekło Donbasu". Oglądaj reportaż "Superwizjera" TVN w TVN24 GO
Dramat Donbasu, w którym mają się rozstrzygnąć losy tej wojny, w swoim kolejnym reportażu pokazuje Michał Przedlacki, dziennikarz "Superwizjera" TVN. Powstał materiał pokazujący brutalność okupantów i poświęcenie obrońców. Do obejrzenia o 20:00 TVN24.
czytaj więcej »Kierowca autobusu z dziećmi wjechał na zamknięty przejazd kolejowy
Autobus z dziećmi na pokładzie wykonał slalom pomiędzy opuszczonymi zaporami. Kierowca zlekceważył znaki i zdrowy rozsądek - wjechał na zamknięty przejazd kolejowy minutę przed pociągiem. Wyjaśnień chce policja, prokuratura i wójt.
czytaj więcej »Bezwarunkowy dochód podstawowy. Eksperyment w województwie warmińsko-mazurskim
1300 złotych co miesiąc przez dwa lata osobom w wieku produkcyjnym. W eksperymencie pieniądze - bez względu na zamożność - dostawałyby osoby w wieku aktywności zawodowej z gminy Dubeninki i 8 innych samorządów województwa warmińsko-mazurskiego graniczących z rosyjskim obwodem kaliningradzkim.
czytaj więcej »Sebastian miał ekstremalną formę skoliozy. Lekarze musieli mu wyciąć trzy kręgi
Rdzeń kręgowy 13-letniego Sebastiana wygiął się pod kątem 140 stopni. Skomplikowana operacja, jakiej podjęli się specjaliści z Białegostoku, uratowała mu życie. Chłopak po raz pierwszy od urodzenia stanął prosto.
czytaj więcej »Kolejne regiony Polski przechodzą na DVB-T2, nowy standard telewizji naziemnej
Nowy standard cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2 zacznie obowiązywać w kolejnych regionach. Między innymi w Małopolsce, na Podkarpaciu, Śląsku i Opolszczyźnie, w województwach łódzkim i świętokrzyskim. Kogo czeka wymiana sprzętu, ten może liczyć na dofinansowanie.
czytaj więcej »Pan Marek marzył o pancerniku. Budowa trwała pół roku
Pan Marek miał marzenie - chciał mieć swojego pancernika. Udało się. Budował go pół roku - dwanaście godzin dziennie. Przyjaciele dorzucali wyposażenie.
czytaj więcej »Prognoza pogody na niedzielę 22 maja
W niedzielę w ciągu dnia na wschodzie oraz częściowo w centrum Polski pochmurno ze słabymi opadami deszczu (2-5 mm). Na pozostałym obszarze kraju zmienne zachmurzenie, lokalnie ze słabymi i umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu (0-5 mm). Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Warmii i Mazurach do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty (50-60 km/h), północno-zachodni, słabszy jedynie na zachodzie kraju.
czytaj więcej »