Fakty w Południe

Zabici i ranni po przejściu orkanu Ksawery

Zabici i ranni po przejściu orkanu Ksawery

Zabici i ranni po przejściu orkanu Ksawery

Foto: tvn24 | Video: Olga Orzechowska / Fakty w Południe TVN24
Dwie osoby nie żyją, a 39 jest rannych. Strażacy pracują nad usuwaniem skutków silnych podmuchów wiatru. Tylko do tej pory interweniowali 10 tysięcy razy. Najwięcej zniszczeń jest w zachodniej Polsce. Ponadto 800 tysięcy odbiorców nie ma prądu. Dobra wiadomość jest taka, że wietrzna pogoda zaczyna się stabilizować.

Autor: Olga Orzechowska / Źródło: Fakty w Południe TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Chcieli pochować bliskiego. Grabarze pomylili ciała

  Chcieli pochować bliskiego. Grabarze pomylili ciała

  Dwa pogrzeby i trzy pochówki. Na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy pomylono ciała dwóch mężczyzn. Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzina jednego z nich pojawiła się na pogrzebie, by pożegnać bliską im osobę. Kiedy w trumnie zamiast 80-latka zobaczyli zwłoki 95-letniego, zupełnie obcego mężczyzny, przeżyli szok. Kolejny, gdy okazało się, że ich bliski został już pochowany.

  czytaj więcej »
 • Pod nastolatkami załamał się lód. Chłopak nie żyje, dziewczyna miała więcej szczęścia

  Pod nastolatkami załamał się lód. Chłopak nie żyje, dziewczyna miała więcej szczęścia

  Dwoje nastolatków weszło na lód na nieczynnym basenie w Skarbimierzu w województwie opolskim. Kilkunastoletniego chłopaka mimo reanimacji nie udało się uratować. Jego koleżanka miała więcej szczęścia, ale strażacy przypominają, że nie ma bezpiecznego lodu, bo każde wejście na zamarznięty zbiornik to śmiertelne niebezpieczeństwo. Trudne, zimowe warunki panują także na drogach, tu obowiązuje jedna zasada - bezpieczniej to wolniej.

  czytaj więcej »
 • Papież już w Chile. Ma spotkać się z władzami i wygłosić przemówienie

  Papież już w Chile. Ma spotkać się z władzami i wygłosić przemówienie

  Papież Franciszek rozpoczął wizytę w Chile. Późnym wieczorem po piętnastu godzinach lotu wylądował na lotnisku w Santiago. W drodze do Chile papieski samolot przeleciał nad terytorium jego ojczystej Argentyny. Zgodnie z zapowiedziami Franciszek wysłał telegram, w którym zapewniał rodaków o swojej bliskości. We wtorek punktem kulminacyjnym będzie msza w stołecznym parku. Papież przyleciał do Chile w trudnym czasie. Dochodzi tam do eskalacji ataków na kościoły

  czytaj więcej »
 • W Kolumbii zawalił się most. Co najmniej 9 osób nie żyje, 5 jest rannych

  W Kolumbii zawalił się most. Co najmniej 9 osób nie żyje, 5 jest rannych

  Tragedia na budowie mostu w centralnej części Kolumbii. Konstrukcja zawaliła się i spadła do kanionu znajdującego się poniżej. Lokalne służby na razie nie podają przyczyn zdarzenia. Jego ofiarami są pracownicy budowy. Most, na którym doszło do tragedii, stanowi część inwestycji, której celem jest autostrada łącząca stolicę Bogotę i miasto Villavicencio.

  czytaj więcej »
 • W restauracji wybuchł gaz. Służby musiały wydobywać osoby spod gruzu

  W restauracji wybuchł gaz. Służby musiały wydobywać osoby spod gruzu

  Co najmniej 10 osób jest rannych po wybuchu gazu we włoskiej restauracji w belgijskiej Antwerpii. Policja przekazała, że wybuch nie ma podłoża terrorystycznego. Policja przekazała informację, iż zdarzenie nie ma charakteru terrorystycznego. Eksplozja zniszczyła jeden budynek, a dwa kolejne są uszkodzone. Podczas akcji ratowniczej, służby musiały szukać ludzi pod gruzami. Znaleziono tam co najmniej 7 osób, w tym dziecko.

  czytaj więcej »
 • Samochodem wjechał w pierwsze piętro budynku. Był pijany

  Samochodem wjechał w pierwsze piętro budynku. Był pijany

  Pijany kierowca z Kalifornii stracił panowanie nad rozpędzonym autem i wbił się w budynek na wysokości pierwszego piętra, prosto do gabinetu dentystycznego. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce nie mogli uwierzyć w to co widzą. Wpadł wprost do gabinetu dentystycznego. W aucie znajdowały się dwie osoby - nic poważnego im się nie stało. Były tylko lekko ranne. Jak ustalili policjanci - kierowca jechał bardzo szybko, w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i wpadł na wał ziemny usypany między jezdniami. To spowodowało, że samochód wyskoczył w powietrze i wbił się w ścianę budynku na wysokości pierwszego piętra.

  czytaj więcej »
 • Samolot wypadł z pasa i zsunął się z klifu

  Samolot wypadł z pasa i zsunął się z klifu

  Tureckie służby wyjaśniają przyczyny niebezpiecznego wypadku na lotnisku w Trabzonie. Podchodzący do lądowania samolot z blisko 170 osobami na pokładzie wypadł z pasa i zsunął się z klifu. Maszyna po wylądowaniu wyjechała poza pas startowy i dosłownie zawisła dziobem w dół, szczęśliwie grzęznąc w błocie kilka metrów przed taflą wody. Zdarzenie wywołało panikę na pokładzie samolotu, ale wszyscy pasażerowie i załoga zostali bezpiecznie ewakuowani.

  czytaj więcej »
 • Wolontariusze WOŚP kwestowali w wodzie, na mrozie i w pociągach

  Wolontariusze WOŚP kwestowali w wodzie, na mrozie i w pociągach

  Zbierali wszędzie, gdzie było to możliwe. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowali mali i dorośli, w Polsce i za granicą. Wszyscy dla noworodków. Wielkoorkiestrowe granie połączyło serca na całym świecie. Na koncie orkiestry jest już ponad 81 milionów złotych, a kwota wzrośnie i jedno jest pewnie, że tego wszystkiego nie byłoby, gdy nie ciężka praca rzeszy wolontariuszy. Co ich motywuje i napędza i jak znieśli kwestowanie na mrozie?

  czytaj więcej »
tvnpix