Fakty w Południe

W niedzielę wybory do europarlamentu. Co trzeba wiedzieć o głosowaniu?

W niedzielę wybory do europarlamentu. Co trzeba wiedzieć o głosowaniu?

W niedzielę wybory do europarlamentu. Co trzeba wiedzieć o głosowaniu?

Foto: tvn24 | Video: Marta Balukiewicz / Fakty w Południe
Ostatnie gorące godziny kampanii wyborczej i ostatni moment, żeby pobrać dokument uprawniający do głosowania poza miejscem swojego zamieszkania. Choć czas na dopisanie się do spisu wyborców już minął, wciąż można pobrać zaświadczenie, które pozwoli głosować w dowolnym miejscu w kraju i za granicą. Co więcej trzeba wiedzieć o głosowaniu?

Autor: Marta Balukiewicz / Źródło: Fakty w Południe TVN24

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Piotr382j
Piotr382j

No I co ztego ,ze ja sie zarejestrowalem ,do komisji obwodowej w Londynie ,najblizej kiedy to dojazd do pociag do Londynu kosztuje 50£ 1 godz podrozy ,Ja nie rozumiem czemu to nie mozna glosowac on-line.W Anglii glosowanie przebiega zawsze w czwartek w Polsce niedziela ,zeby to ksiadz decydowal na kogo zaglosowac i w taki sposob cimny lud glosuje rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • "Musimy brać pod uwagę możliwości techniczne szkół"

    "Musimy brać pod uwagę możliwości techniczne szkół"

    Warszawa, Wrocław, Poznań czy Łódź - to między innymi tam absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych dowiedzą się we wtorek, czy dostali się do wymarzonego liceum. O tym, czy otwierane będą kolejne klasy, miasta będą decydować po ogłoszeniu list przyjętych. W niektórych województwach to będzie końcówka lipca. Część samorządów od dawna przestrzegała, że nie wszędzie będzie to możliwe. Minister edukacji Dariusz Piontkowski przyznał w poniedziałek, że nie wszędzie udało się stworzyć dwa razy więcej klas dla podwójnego rocznika. - Musimy brać pod uwagę możliwości techniczne szkół, ile jest tam pomieszczeń. Stąd ta nieco mniejsza liczba oddziałów - stwierdził.

    czytaj więcej »
   • Koniec poszukiwań w terenie. Policja analizuje zebrany materiał w sprawie zaginięcia Dawida

    Koniec poszukiwań w terenie. Policja analizuje zebrany materiał w sprawie zaginięcia Dawida

    Jest bardzo dużo zgłoszeń od ludzi i materiału operacyjnego, były przesłuchania, są nagrania z kamer. Wiadomo, gdzie był ojciec Dawida, udało się odtworzyć trasę jego przejazdu. Przeszukano ogromny teren, ale nadal ani śladu chłopca. Policja podkreśla, że teraz potrzebna jest szczegółowa analiza kryminalistyczna. Scenariuszy tego, co się wydarzyło, nadal jest co najmniej kilka. Dlatego zaangażowanie służb i społeczeństwa w odnalezienie chłopca pozostaje na najwyższym poziomie.

    czytaj więcej »
   • Barry rośnie w siłę. Luizjana szykuje się na uderzenie huraganu

    Barry rośnie w siłę. Luizjana szykuje się na uderzenie huraganu

    Luizjana w Stanach Zjednoczonych szykuje się na uderzenie huraganu. Meteorolodzy ostrzegają, że Barry jest na razie burzą tropikalną nad Atlantykiem, jednak zanim dotrze do lądu, może stać się huraganem. Barry przyniesie ze sobą silny wiatr i obfite opady deszczu, a w konsekwencji może doprowadzić do powodzi zagrażających życiu. Władze w całym regionie ogłosiły stan alarmowy i przymusową ewakuację części mieszkańców.

    czytaj więcej »
   • Pacjenci "polują na leki". A hurtownie świecą pustkami

    Pacjenci "polują na leki". A hurtownie świecą pustkami

    Apteki bez leków. Pacjenci - bez nadziei, że szybko się to zmieni. Farmaceuci alarmują - musimy odsyłać chorych z kwitkiem, bo hurtownie też świecą pustkami. Naczelna Izba Aptekarska w liście do ministra zdrowia wyświetliła problem, a problem dotyczy blisko pięciuset preparatów. Sytuacja z dnia na dzień się pogarsza - alarmują aptekarze i proszą resort o natychmiastowe działanie.

    czytaj więcej »
   • Czarna ciecz wlała się do Wisły w Bieruniu na Śląsku. "Śmierdziała zgnilizną"

    Czarna ciecz wlała się do Wisły w Bieruniu na Śląsku. "Śmierdziała zgnilizną"

    Mężczyzna wędkujący nad Wisłą w Bieruniu nie tylko zobaczył, ale też nagrał coś niepokojącego - czarną wodę płynącą kanałem do rzeki. - Śmierdziała zgnilizną - opowiadał potem ów wędkarz. Przez półtorej godziny czarna ciecz lała się w sobotę do potoku Bijasowickiego i dalej do Wisły. Postawiła na nogi policję, straż miejską, pożarną, a na koniec inspektorów ochrony środowiska. - To błąd naszego pracownika - bije się w pierś Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej i zapowiada konsekwencje. Jakie są ewentualne konsekwencje dla środowiska? Jeszcze nie wiadomo. Wyniki badań próbek wody mają być znane w przyszłym tygodniu.

    czytaj więcej »
   tvnpix