Fakty w Południe

Posłowie Platformy w Wojskowej Akademii Technicznej. Pytają o wyniki ekspertyz

Posłowie Platformy w Wojskowej Akademii Technicznej. Pytają o wyniki ekspertyz

Posłowie Platformy w Wojskowej Akademii Technicznej. Pytają o wyniki ekspertyz

Foto: @CTomczyk / Twitter.com | Video: Radomir Wit / Fakty w Południe
Posłowie Platformy Obywatelskiej poszli do Wojskowej Akademii Technicznej. Chcą poznać wyniki badań, które posłużyły podkomisji smoleńskiej do przygotowania prezentacji w 7. rocznicę katastrofy prezydenckiego tupolewa.

- Chcielibyśmy bardzo zapoznać się z badaniami, które państwo jako WAT przeprowadzaliście na potrzeby podkomisji pana Antoniego Macierewicza. Wiemy, że te wyniki zostały wykorzystane w filmie podkomisji i wiemy też, że w jakimś zakresie zostały zmanipulowane. Chcielibyśmy z państwem porozmawiać o tych badaniach, poznać je, ale przede wszystkim chcielibyśmy namówić państwa do upublicznienia tych badań - mówił w trakcie spotkania z przedstawicielami WAT Marcin Kierwiński, poseł PO. - To są badania, które wykonujecie na zlecenie MON-u, za pieniądze publiczne, więc warto by było, aby wszyscy Polacy mogli dowiedzieć się co w tych badaniach jest - argumentował.

- Wszystkie badania przeprowadzone w Wojskowej Akademii Technicznej zostały przeprowadzone na zlecenie podkomisji do spraw ponownego wyjaśnienia wypadku lotniczego i to podkomisja jest dysponentem. Jedynie ona może interpretować te wyniki badań - odpowiadała przedstawicielka WAT. Posłowie PO zostali jednak zaproszeni do WAT, żeby mogli zapoznać się z badaniami.

Posłowie PO z wizytą na WAT
Wideo: Fakty w Południe Posłowie PO z wizytą na WAT

Wizyta po ujawnieniu ekspertyz

Posłowie Platformy Obywatelskiej udali się na WAT po tym jak reporterzy "Czarno na białym" TVN24 dotarli do informacji, z których wynika, że ekspertyzy naukowców Akademii mówią jasno, że prezydencki samolot po utracie części skrzydła nie mógł kontynuować swojego lotu [CZYTAJ WIĘCEJ]. Jednak podkomisja smoleńska, prezentując w kwietniu wyniki swojej pracy, podała informację, że urwanie kawałka skrzydła nie mogło wpłynąć na przebieg lotu. Ekspertyzy WAT zostały zamówione przez smoleńską podkomisję, dlatego pojawia się pytanie, dlaczego nie zostały uwzględnione w raporcie?

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk wrzucił na swój profil w serwisie społecznościowym Twitter zdjęcie modelu samolotu Tu-154M w skali 1:50, na którym naukowcy z WAT mieli przeprowadzać swoje swoje badania.
Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
jorunieczek

Co to znaczy ? PO jest zainteresowana śledztwem smoleńskiej tragedii ? Przecież oni mają już wyrobione zdanie na temat przyczyn tragedii . Raport Millera i Anodiny to dla nich przewodnik i świętość nie do obalenia . Coraz więcej lemingów rezygnuje z tej świętości . Nie da się ukryć , prawda o Smoleńsku jest coraz bliższa .

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   ljoncz

   Dziwny komentarz do artykułu z którego wynika, że (pod)komisja Macierewicza manipuluje faktami, aby uzyskać zakładane wnioski...

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     tvnpix