Fakty w Południe

Pasażerowie promu pilnie poszukiwani. Ich relacje mogą pomóc śledczym

Pasażerowie promu pilnie poszukiwani. Ich relacje mogą pomóc śledczym

Pasażerowie promu pilnie poszukiwani. Ich relacje mogą pomóc śledczym

Foto: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni | Video: Daniel Stenzel / Fakty w Południe
Chodzi o rejs promu "Danuta" po Motławie z 25 lipca. Policja i prokuratura szukają świadków incydentu pod nową opuszczaną kładką. Jednostka dosłownie w ostatniej chwili pod nią przepłynęła. O mały włos doszłoby do zderzenia z przęsłem. Na ten rejs sprzedano 139 biletów. Poszukiwania świadków mają pomóc w ustaleniu szczegółów zdarzenia.

Autor: Daniel Stenzel / Źródło: Fakty w Południe TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Dziś startuje Top Of The Top. Na początek jubileusz Lady Pank

  Dziś startuje Top Of The Top. Na początek jubileusz Lady Pank

  To będą trzy dni pełne muzyki. Rusza Top of The Top Festiwal. Już dziś wyjątkowy koncert - jubileusz 35-lecia wydania pierwszej płyty zespołu Lady Pank. Legendarny zespół pojawi się w Sopocie wraz z gośćmi, wśród których są między innymi Organek czy Maciej Maleńczuk. W ciągu kilku dni na sopockiej scenie wystąpią polskie i zagraniczne muzyczne gwiazdy.

  czytaj więcej »
 • "Wynik gorszy niż zeszłoroczny, ponieważ konie były dużo lepsze"

  "Wynik gorszy niż zeszłoroczny, ponieważ konie były dużo lepsze"

  Nienajlepsze wyniki tegorocznej edycji aukcji Pride of Poland. Z jedenastu wystawionych koni sprzedało się sześć. Za nieco ponad pół miliona euro. Ten dochód to jeden z dwóch najgorszych w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Po raz pierwszy aukcja Pride of Poland była niedostępna dla szerokiej publiczności - bilety kosztowały 450 złotych, a by je kupić - trzeba było dysponować specjalnym zaproszeniem.

  czytaj więcej »
 • Podniósł maskę, na silniku leżał wąż boa

  Podniósł maskę, na silniku leżał wąż boa

  Wąż boa pod maską samochodu - na taki widok natknął się mieszkaniec Stoughton w stanie Massachusetts. Mężczyzna chciał sprawdzić stan płynów w samochodzie. Po otwarciu maski na silniku ujrzał leżącego węża. Szybko wezwał policję, na miejscu zjawił się amerykański patrol zwierzęcy. Na ten moment nie wiadomo jak półtorametrowy boa dostał się pod maskę samochodu. Boa dusiciele to jedne z najczęściej hodowanych węży w domowych terrariach. Jest to gatunek zagrożony wyginięciem. Naturalnie występuje w Ameryce Środkowej i Południowej.

  czytaj więcej »
 • Rzeka po burzy wystąpiła z koryta. Porwała 16 aut

  Rzeka po burzy wystąpiła z koryta. Porwała 16 aut

  Zalane budynki i ulice, a nawet samochody płynące rzeką niczym zabawki. To krajobraz po gwałtownych burzach, które przeszły nad miastem Little Falls w amerykańskim stanie New Jersey. Jeden z mieszkańców miasta nagrał jak auta płyną rzeką, zderzają się ze sobą i tłoczą przy moście. Wszystko dlatego, że ulewny deszcz doprowadził do wystąpienia z brzegów rzeki, która przepływa niedaleko salonu samochodowego. Właściciel firmy poinformował, że silny nurt porwał w sumie 16 samochodów. Wszystkie auta są pełne błota i kamieni i nie nadają się już do użycia.

  czytaj więcej »
 • Platforma runęła w trakcie festiwalu. Kilkaset osób rannych

  Platforma runęła w trakcie festiwalu. Kilkaset osób rannych

  Kilkaset osób zostało rannych na skutek zawalenia się drewnianej platformy podczas festiwalu na północy Hiszpanii. Po wypadku wybuchła panika, a część osób wpadło do oceanu. Do wypadku doszło w miejscowości Vigo podczas koncertu. Według lokalnych mediów ratownicy pomogli w sumie 266 osobom, które zostały poszkodowane lub doznały szoku. Poważne obrażenia odniosło czworo uczestników festiwalu. Na miejscu pracują ratownicy oraz nurkowie, którzy sprawdzają, czy nikt nie utknął między elementami zwalonej konstrukcji. Dwie godziny po wypadku informowano o poszukiwaniach czterech osób.

  czytaj więcej »
 • Studenci tworzą prototyp polskiego onkoczepka. "Chcieliśmy coś zrobić lepiej"

  Studenci tworzą prototyp polskiego onkoczepka. "Chcieliśmy coś zrobić lepiej"

  Choć od ćwierć wieku wiadomo, że chłodzenie skóry głowy w czasie chemioterapii może zapobiec wypadaniu włosów, w Polsce tylko 17 szpitali ma aparaturę która to umożliwia. Ponieważ główny argument to koszt urządzenia, chcą to zmienić studenci z Politechniki Wrocławskiej. Tworzą swój własny prototyp czepka chłodzącego, który będzie znacznie tańszym rozwiązaniem niż dotychczasowe. Studenci chcą dotrzeć wszędzie tam, gdzie ich czepek będzie potrzebny.

  czytaj więcej »
 • ONZ i USA żądają śledztwa po ataku na autobus z dziećmi w Jemenie

  ONZ i USA żądają śledztwa po ataku na autobus z dziećmi w Jemenie

  ONZ i Stany Zjednoczone domagają się śledztwa po ataku na szkolny autobus w Jemenie. Zginęły 43 osoby, a ponad 60 jest rannych. Ostrzał przeprowadziła koalicja, której przewodzi Arabia Saudyjska. Akcja miała być odwetem za wcześniejsze działania rebeliantów Huti, którzy kontrolują część Jemenu - i to właśnie przeciwko rebeliantom miała być wymierzona. Ale zdecydowana większość ofiar to kilku- i kilkunastoletnie dzieci.

  czytaj więcej »
 • Nawet śmiech jest dla niej wysiłkiem. Potrzebna pomoc dla 2-letniej Oliwki

  Nawet śmiech jest dla niej wysiłkiem. Potrzebna pomoc dla 2-letniej Oliwki

  Podczas zbiorki na operację 2,5-letniego Dawida stał się cud. Dzięki sercu i hojności - także widzów TVN24 - udało się uzbierać gigantyczną sumę ponad pięciu milionów złotych na operację serca, która może uratować życie chłopca. Podobnej operacji potrzebuje mała Oliwka Dąbrowska, która też zbiera pieniądze na portalu siepomaga.pl. Ta pomoc jest bardzo potrzebna. Dziewczynka biega, bawi się - stara się żyć jak każda dwulatka. Ciężko ją zatrzymać, choć czasami trzeba. Jak mówi Dorota Dąbrowska, mama Oliwki, podczas wysiłku dwulatce sinieją paznokcie, ma zasinione usta. A wysiłkiem dla niej jest nawet intensywny śmiech czy płacz.

  czytaj więcej »
 • Prawnicy ostrzegają: sprawa sędziów może nas postawić poza Unią Europejską

  Prawnicy ostrzegają: sprawa sędziów może nas postawić poza Unią Europejską

  To nie jest sprawa dla europejskich trybunałów - uważa prezydent Andrzej Duda. Chodzi o pytania wysłane przez Sąd Najwyższy w sprawie przepisów, dotyczących przechodzenia sędziów w stan spoczynku. Sprawa czeka na rozstrzygnięcie w Luksemburgu. Polskie władze mówią, że nie będą uznawać decyzji SN. a to może nas postawić poza Unią Europejską - ostrzegają prawnicy. - Ja tylko się zastanawiam, jak to będzie odebrane na świecie, w Australii, czy USA, gdzie ktoś przeczyta, że SN wydał orzeczenie, a prezydent tego samego kraju stwierdził, że się z nim nie zgadza i nie będzie go respektował - mówi Michał Laskowski, sędzia Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej »
 • Tragiczny wypadek pod Nowym Sączem. Zginęła cała rodzina

  Tragiczny wypadek pod Nowym Sączem. Zginęła cała rodzina

  W karambolu w Łęce pod Nowym Sączem zderzyły się cztery samochody, w tym cysterna z mlekiem. W wypadku zginęła kobieta w ciąży, jej mąż i ich syn. Kierowca ciężarówki zjechał na przeciwległy pas ruchu. Przyczyny wypadku bada policja i prokuratura - mężczyzna na razie nie usłyszał zarzutów. Według mieszkańców droga jest niebezpieczna i to nie pierwszy poważny wypadek w tym miejscu.

  czytaj więcej »
tvnpix