Fakty w Południe

Decyzje polityków nie wystarczą. Co robić, by zatrzymać zmiany klimatyczne?

Decyzje polityków nie wystarczą. Co robić, by zatrzymać zmiany klimatyczne?

Decyzje polityków nie wystarczą. Co robić, by zatrzymać zmiany klimatyczne?

Foto: tvn24 | Video: Fakty w Południe
Są wielkie hasła, debaty na poziomie polityków i ekspertów i dlatego to może wydawać się odległe. Ale ocieplanie się klimatu i zanieczyszczone powietrze to realny problem, który dotyczy wszystkich. Co zwykły obywatel może zrobić i czy małe w skali świata działania mają znaczenie?

Autor: Tomasz Pupiec / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
dojrzały

To jest bardzo złożony problem. Pozytywne jest to, że do "szarego Kowalskiego" zaczynają dochodzić sygnały z mediów. Bardzo ważne jest to aby te informacje miały już stałą ciągłość czasową. Po prostu muszą być one podawane codziennie.
Musimy wzbudzić w społeczeństwie świadomość ( strach przed tym co nas czeka w przeciągu rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • "Twój e-PIT" do poprawy. Resort zapowiada zmiany

    "Twój e-PIT" do poprawy. Resort zapowiada zmiany

    Jest rewolucja w rozliczeniach. Ale jest też potrzeba poprawek w systemie. Ministerstwo finansów reaguje na problemy z zabezpieczeniami usługi "Twój e-PIT". Z powodu niedopatrzeń, wgląd do zeznań podatkowych pracowników mogli mieć np. ich pracodawcy. Resort Teresy Czerwińskiej zmienia system logowania i zapowiada kolejne zmiany.

    czytaj więcej »
   • Komisja finansów poparła projekt prezydenta. Frankowicze wyszli

    Komisja finansów poparła projekt prezydenta. Frankowicze wyszli

    Sejmowa komisja finansów poparła prezydencką ustawę frankową. Za byli posłowie PiS, a opozycja wstrzymała się od głosu. Wcześniej posiedzenie opuścili frankowicze - bo, jak mówią, nie dopuszczano ich do głosu. Poprawki mogli za to składać przedstawiciele sektora bankowego. Co ostatecznie znalazło się w projekcie?

    czytaj więcej »
   • Nie wiadomo, czy pomnik ks. Jankowskiego wróci na cokół. "Może być dewastowany"

    Nie wiadomo, czy pomnik ks. Jankowskiego wróci na cokół. "Może być dewastowany"

    Przewrócili pomnik księdza Henryka Jankowskiego, zostaną przesłuchani. Aktywistom, którzy obalili w czwartek monument grozi grzywna i więzienie. Losy pomnika są niepewne. Figura jest w naprawie, a jej fundatorzy chcą, by wróciła na miejsce. To nie takie proste - podkreślają władze Gdańska - tu potrzebna będzie droga urzędowa. Tej nocy cokół, na którym stał pomnik, został pokryty napisami takimi jak: "zło" czy "bądź za ofiarami".

    czytaj więcej »
   • Runął pomnik Henryka Jankowskiego w Gdańsku. Trzy osoby zatrzymane

    Runął pomnik Henryka Jankowskiego w Gdańsku. Trzy osoby zatrzymane

    Pomnik księdza Henryka Jankowskiego przewrócony. Grupa aktywistów obaliła monument słynnego kapelana Solidarności w środku nocy w centrum Gdańska. Trzy osoby zostały zatrzymane. W wysłanym do dziennikarzy oświadczeniu mężczyźni tłumaczą, że to manifest przeciwko obojętności Kościoła na doniesienia o seksualnym wykorzystywaniu dzieci i młodzieży przez prałata. - Chcieliśmy pomnik usunąć - mówią przedstawiciele miasta, ale - jak dodają - powinno się to odbyć z poszanowaniem norm.

    czytaj więcej »
   • Ziobro obronił stanowisko. "Chodziło o debatę i wypunktowanie zarzutów"

    Ziobro obronił stanowisko. "Chodziło o debatę i wypunktowanie zarzutów"

    Wynik głosowania był do przewidzenia. Chodziło o debatę i publiczne wypunktowanie zarzutów pod adresem ministra sprawiedliwości - mówili politycy opozycji i wyliczali ataki na Trybunał Konstytucyjny czy upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości. - Zdarta płyta - komentował zarzuty Zbigniew Ziobro i przekonywał, że rośnie poczucie bezpieczeństwa Polaków, a przestępczość spada. Bronił go premier Mateusz Morawiecki, prezes Jarosław Kaczyński pojawił się tylko na głosowanie.

    czytaj więcej »
   • Szczyt dotyczący pedofilii rozpoczął się w Watykanie. "Najmniejsi proszą o sprawiedliwość"

    Szczyt dotyczący pedofilii rozpoczął się w Watykanie. "Najmniejsi proszą o sprawiedliwość"

    W Watykanie o pedofilii w Kościele. "W obliczu plagi wykorzystywania seksualnego nieletnich, którego sprawcami byli ludzie Kościoła, postanowiłem wezwać was, patriarchów, kardynałów, arcybiskupów, przełożonych zakonów i odpowiedzialnych, abyśmy wszyscy razem z uległością słuchali wołania najmniejszych, którzy proszą o sprawiedliwość" - powiedział papież Franciszek otwierając szczyt poświęcony walce z pedofilią wśród księży. To pierwsze globalne wydarzenie w historii Kościoła poświęcone temu problemowi. Do rąk papieża trafił też polski raport.

    czytaj więcej »
   • Wypuścił amstafa bez kagańca, pies pogryzł dzieci. Rusza proces

    Wypuścił amstafa bez kagańca, pies pogryzł dzieci. Rusza proces

    Pies szarpał 8-miesięczną dziewczynką jak lalką, dotkliwie pogryzł też jej 3-letniego brata. Dramat rozegrał się pod koniec czerwca ubiegłego roku na Mazowszu. Teraz przed sądem staje ojciec dziewczynki. Kamil G., zdaniem śledczych, wypuszczając amstaffa bez kagańca, naraził dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mężczyzna wycofał się z wcześniejszego przyznania się do winy.

    czytaj więcej »
   • Podał chłopcom "niezwykle toksyczny" dopalacz. Jest akt oskarżenia

    Podał chłopcom "niezwykle toksyczny" dopalacz. Jest akt oskarżenia

    32-letni Marcin B. dał coś chłopcom, oni to zapalili, a po chwili zaczęli słaniać się na nogach i osunęli się na podłogę - nagrała to kamera monitoringu na klatce schodowej w czerwcu ubiegłego roku w Jastrzębiu-Zdroju. 15-latek i 16-latek przez tydzień walczyli o życie w szpitalu. Wcześniej Marcin B. kupił tę substancję od 25-letniego Michała K. Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia przeciwko obu mężczyznom.

    czytaj więcej »
   • Wyszła za bojownika ISIS, chce wrócić do Wielkiej Brytanii

    Wyszła za bojownika ISIS, chce wrócić do Wielkiej Brytanii

    19-letnia Shamima Begum, która w 2015 roku wyjechała z Londynu do Syrii, gdzie wyszła za bojownika tak zwanego Państwa Islamskiego, została pozbawiona brytyjskiego obywatelstwa, co ma zablokować jej powrót do kraju. Sprawa nastolatki wzbudza duże emocje wśród brytyjskiej opinii publicznej od ubiegłego tygodnia, kiedy Begum zapowiedziała starania o powrót do kraju, gdzie chciałaby wychowywać swoje dziecko.

    czytaj więcej »
   • Adrenalina, czyste powietrze i piękne widoki. Tak pracują szyszkarze

    Adrenalina, czyste powietrze i piękne widoki. Tak pracują szyszkarze

    Na czubku drzewa, kilkadziesiąt metrów nad ziemią, na świeżym powietrzu i bez szefa. To praca marzeń - przekonują szyszkarze. Ale też zaznaczają, że trzeba mieć stalowe nerwy, bo praca na wysokości nie jest dla każdego. Zbieracze szyszek właśnie mają swoje żniwa. Z zebranych leśnych plonów może powstać nawet pół miliarda nowych drzew.

    czytaj więcej »
   tvnpix