TVN24 nie promuje Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka? To nieprawda

TVN24 nie promuje Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka? To nieprawda
TVN24 nie promuje Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka? To nieprawda
Marta Warchoł | Fakty po południu TVN24
TVN24 nie promuje Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka? To nieprawdaMarta Warchoł | Fakty po południu TVN24

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak mija się z prawdą, twierdząc, że TVN24 odmawia promocji Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Fakty są takie, że w trosce o dzieci i młodzież od dawna promujemy na naszej antenie i w naszym portalu ten numer telefonu: 800 12 12 12. Polski Kongres Neurologii i Psychiatrii nagrodził TVN24 za zaangażowanie w sprawy zdrowia psychicznego.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałabyś/chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tu znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc - zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

W SYTUACJI BEZPOŚREDNIEGO ZAGROŻENIA ŻYCIA DZWOŃ NA NUMER 997 LUB 112.

NUMER DZIECIĘCEGO TELEFONU ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA 800 12 12 12.

Za zaangażowanie w rozwój i zmianę postrzegania chorób mózgu w przestrzeni publicznej Polski Kongres Neurologii i Psychiatrii przyznał nagrodę stacji TVN24. - TVN24 od wielu lat poświęca znaczną część swojego czasu antenowego tematom związanym z ochroną zdrowia. Przedmiotem szczególnej troski dziennikarek i dziennikarzy stacji jest zdrowie psychiczne Polaków - powiedział na gali profesor Piotr Gałecki, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii.

Kongres docenił liczne publikacje na antenie TVN24 i w portalu tvn24.pl poświęcone depresji, przeciwdziałaniu samobójstwom i chorobom neurologicznym. - To jest dzisiaj nasza wspólna sprawa, dlatego my bardzo świadomie, nie wczoraj ani przedwczoraj, tylko kilka lat temu postanowiliśmy, że będziemy systemowo się tym zajmować - wyjaśnia Brygida Grysiak, zastępczyni redaktora naczelnego TVN24.

Kapituła miedzy innymi wyróżniła cykl reportaży "depresja systemu" autorstwa Anny Wilczyńskiej. To historie wielu młodych osób, które zmagają się z uzależnieniami, przemocą rówieśniczą czy dziecięcą depresją. - Odwiedziliśmy wiele oddziałów psychiatrycznych, które zajmują się leczeniem dzieci i młodzieży. Z bliska też obserwowaliśmy wykuwanie się tej reformy psychiatrii dzieci i młodzieży, czyli tych kolejnych poziomów referencyjnych, na których można uzyskać pomoc, jeżeli się jej potrzebuje - mówi Anna Wilczyńska, reporterka TVN24.

Beautiful Brain Award to nagroda nie tylko za rzetelne informowanie o sytuacji na oddziałach psychiatrycznych. - Złotym standardem redakcji jest informowanie o dostępnej pomocy. Każdy materiał dotyczący zdrowia psychicznego zawiera numery telefonów zaufania i infolinii niosących pomoc w sytuacjach kryzysowych - mówił na gali profesor Piotr Gałecki.

Ważne numery telefonów

Grafiki z niezbędnymi numerami towarzyszą publikacjom dotyczącym zdrowia psychicznego. Docenili to najlepsi psychiatrzy i neurolodzy, ale nie Mikołaj Pawlak. Rzecznik Praw Dziecka zarzucił telewizji TVN, że odmawia promocji telefonu zaufania dla dzieci.

Numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pojawia się w materiałach reporterskich, podczas rozmów i debat telewizyjnych, a także w portalu tvn24.pl, obok innych numerów pomocowych.

Na antenie TVN24 w ostatnim czasie odbyły się dwie duże debaty poświęcone depresji z udziałem ekspertów, polityków i osób doświadczonych kryzysem psychicznym.

Dzięki Fundacji TVN Nie Jesteś Sam i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie powstaje nowoczesne Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. - To Centrum jest już ukończone. W przyszłym roku zostanie otwarte, a teraz zaczynamy nową akcję dla dzieci i młodzieży: "Zdrowie w głowie". To remonty wielu gabinetów terapeutycznych w szpitalach w Polsce - mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, reporterka "Faktów" TVN i prezeska Fundacji TVN.

Autor: Marta Warchoł / Źródło: Fakty po południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Polska Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się organizowaniem przerzutu ludzi z Syrii i Iraku do Białorusi, a potem do Polski. Szef gangu, Ahmad R., został właśnie zatrzymany w Niemczech. Jak wykazało śledztwo, ogromne środki były dzielone nie tylko pomiędzy członów grupy, ale wysyłane na konta dobrze znanych organizacji terrorystycznych.

Zatrzymano Syryjczyka, który kierował przerzutem imigrantów przez polsko-białoruską granicę

Zatrzymano Syryjczyka, który kierował przerzutem imigrantów przez polsko-białoruską granicę

Źródło:
Fakty TVN

"Skoczysz mi po ampułeczki?" - tak mówił lekarz do koleżanki lekarki w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. W tych "ampułeczkach" miał być fentanyl, który lekarz miał sobie podawać w kroplówce podczas przyjmowania pacjentów na oddziale ratunkowym. Świadkowie twierdzą, że dyrektor szpitala doskonale o wszystkim wiedział.

Lekarz zażywał fentanyl na dyżurze, a dyrektor szpitala miał o tym wiedzieć. Ukarał ratowniczki-sygnalistki

Lekarz zażywał fentanyl na dyżurze, a dyrektor szpitala miał o tym wiedzieć. Ukarał ratowniczki-sygnalistki

Źródło:
Fakty TVN

Gotowanie na kuchence gazowej może skończyć się astmą. Takie są wnioski z najnowszych badań amerykańskich naukowców. Kuchenki gazowe wydzielają wszystko to, co znaleźć można w dymie smogowym.

Amerykańscy naukowcy biją na alarm. Gotowanie na kuchenkach gazowych szkodzi zdrowiu

Amerykańscy naukowcy biją na alarm. Gotowanie na kuchenkach gazowych szkodzi zdrowiu

Źródło:
Fakty TVN

Maj to miesiąc świadomości czerniaka. To najpoważniejszy rodzaj nowotworu złośliwego skóry. Blisko 60 tysięcy ludzi umiera rocznie z powodu tej choroby. Jeśli nowotwór zostanie wcześnie wykryty, można go wyleczyć. Warto zbadać się teraz, przed nadejściem lata. We Wrocławiu mieszkańcy mogli przebadać swoje znamiona na placu Solnym. Akcję profilaktyczną zorganizowali lekarze z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polacy pracują znacznie dłużej, niż wynosi średnia unijna i światowa. Z badań wynika też, że nie potrafimy zachować równowagi między aktywnością zawodową a życiem prywatnym i odpoczynkiem. - Jako społeczeństwo jesteśmy cały czas na dorobku, w związku z tym podejmujemy dodatkowe prace, dodatkowe zatrudnienie, ale odbija się to na naszym życiu społecznym i rodzinnym - zwraca uwagę dr Tomasz Kopyściański, ekonomista na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Jeśli mamy mieć kandydata na to stanowisko z Polski, to uważam, że Radosław Sikorski jest wyjątkowo dobrym - powiedziała w "Faktach po Faktach" europosłanka Ewa Kopacz (PO) o funkcji unijnego komisarza do spraw obronności. Chęć powołania takiego stanowiska ogłosiła szefowa Komisji Europejskiej.

Polscy kandydaci na unijnego komisarza. "Prezydent może wreszcie trochę otrzeźwieje"

Polscy kandydaci na unijnego komisarza. "Prezydent może wreszcie trochę otrzeźwieje"

Źródło:
TVN24

- Najważniejsze pytanie dla mnie jest takie: jak to jest możliwe i jak pan sędzia mógł w ogóle wpaść na taki pomysł? - mówił w "Faktach po Faktach" minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar. Odniósł się do sprawy Tomasza Szmydta, zamieszanego w aferę hejterską, który zwrócił się do białoruskich władz o azyl.

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Źródło:
TVN24

Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, potwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24, że rozmawia z Kancelarią Prezydenta w sprawie poparcia nowelizacji ustawy o KRS. Ocenił, że to "ostatni etap, kiedy można jeszcze coś z panem prezydentem skonsultować i nie narazić się na ryzyko weta".

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Źródło:
TVN24

Polski sędzia zbiegł na Białoruś - tak brzmią nagłówki w czołowych światowych mediach o sprawie Tomasza Szmydta. Te zachodnie podkreślają, że to ucieczka do kraju autokratycznego, któremu blisko do Putina. Przekazują, że to zachowanie w Polsce jest odbierane jako zdrada. Wschodnie media z kolei skupiają się na słowach sędziego i sugerują, że w Polsce nie mógł swobodnie wypowiadać się o sytuacji w swoim kraju.

Ucieczka polskiego sędziego na Białoruś komentowana i na Zachodzie, i na Wschodzie. "Niecodzienna historia"

Ucieczka polskiego sędziego na Białoruś komentowana i na Zachodzie, i na Wschodzie. "Niecodzienna historia"

Źródło:
Fakty  o Świecie TVN24 BiS

Nie można brać demokracji za pewnik - to jedna z rad, ktore seniorzy zdecydowali się przekazać młodemu pokoleniu. W spocie Parlamentu Europejskiego zachęcającym do wzięcia udziału w wyborach seniorzy przypomnieli o tym, jak wygląda rzeczywistość bez wolności politycznej.

Seniorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

Seniorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS