Fakty po południu

Katowice: 18-latek ukradł luksusowy samochód, zabijając właściciela

Zamordował, bo chciał zdobyć luksusowy samochód. Policja zatrzymała osiemnastolatka z Katowic, który jest podejrzany o zabójstwo na tle rabunkowym. Śledczy zatrzymali go na parkingu, gdy chciał zabrać znajomych na przejażdżkę luksusowym samochodem swojej ofiary.

Autor: Mateusz Kudła / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kolejna nieudana próba odwołania minister Zalewskiej

  Kolejna nieudana próba odwołania minister Zalewskiej

  Kolejna, trzecia już próba odwołania minister Anny Zalewskiej. Kolejna nieudana. Posłowie PiS znowu obronili szefową MEN. Choć opozycja znowu przedstawiła długą listę jej grzechów i zaniedbań. Te główne - to zapaść polskiej oświaty, chaos, "deforma" zamiast reformy, doprowadzenie do strajku nauczycieli i milczenie w jego trakcie. Pani minister na obronę prezentowała równie długą listę swoich sukcesów. Pod osłoną nocy, bo debata i głosowanie odbyły się grubo po północy.

  czytaj więcej »
 • Nauczyciele zawieszają strajk. Od poniedziałku wrócą do pracy

  Nauczyciele zawieszają strajk. Od poniedziałku wrócą do pracy

  Jedni ubolewają, inni odetchnęli z ulgą. Nauczyciele strajkują ostatni dzień. Od poniedziałku wrócą do pracy. Wrócą także ich żądania. ZNP zawieszając protest nie mówi o końcu, a o ciągu dalszym walki o lepsze płace i lepsze warunki pracy. Daje rządowi czas do września. W czerwcu zaprasza na własną debatę o przyszłości oświaty. Udziału w tej rządowej, na Stadionie Narodowym, odmawia.  

  czytaj więcej »
 • Zamordował partnerkę, a jej ciało ukrył w wersalce. Usłyszał wyrok

  Zamordował partnerkę, a jej ciało ukrył w wersalce. Usłyszał wyrok

  Zamordował 20-letnią Kaję, a jej ciało schował w wersalce. Artur W. usłyszał wyrok. 30-latek resztę życia spędzi w więzieniu. Mężczyzna musi również zapłacić 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia synowi kobiety. 3-letni chłopiec był w mieszkaniu, kiedy jego matka była duszona. Kobieta zginęła, bo najprawdopodobniej była w ciąży, a oskarżony nie wierzył, że to jego dziecko. Do zbrodni doszło w sierpniu 2017 roku. Po zabójstwie Artur W. ukrywał się. Ciało kobiety policja znalazła dopiero po kilkunastu dniach. Wtedy dopiero rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. Za Arturem W. wydano list gończy. Został zatrzymany w Koszalinie.

  czytaj więcej »
 • Prostokątny okrągły stół, bez udziału strajkujących związkowców

  Prostokątny okrągły stół, bez udziału strajkujących związkowców

  Dziewiętnasty, ostatni dzień strajku w oświacie. Od poniedziałku uczniowie wracają do szkół, a nauczyciele do pracy. Protest został zawieszony. Wśród jego uczestników - mieszane uczucia. Od ulgi po rozgoryczenie. Jest też nadzieja, że może wrzesień przyniesie zmianę. Na razie zmieniło się prawo oświatowe. Tak zwana ustawa maturalna - w ekspresowym tempie przeszła przez parlament i już została podpisana przez prezydenta. Premier na Stadionie Narodowym rozpoczął debatę o oświacie. Bez udziału strajkujących związkowców i bez udziału opozycji.

  czytaj więcej »
 • 33 lata temu biała łuna przecięła niebo nad Czarnobylem

  33 lata temu biała łuna przecięła niebo nad Czarnobylem

  W nocy z 25 na 26 kwietnia 1986 roku doszło do katastrofy w elektrowni atomowej na Ukrainie. Biała łuna przecięła czarnobylskie niebo dwukrotnie, bezpowrotnie zmieniając życie w całej okolicy. 31 osób zmarło, ponad dwieście zapadło na chorobę popromienną, a tysiące musiało pod przymusem opuścić swoje domy. Wrócili tylko nieliczni.

  czytaj więcej »
 • Chcieli wyłudzić 160 milionów zwrotu podatku VAT. Sąd obniżył kary oskarżonym

  Chcieli wyłudzić 160 milionów zwrotu podatku VAT. Sąd obniżył kary oskarżonym

  Chcieli wyłudzić 160 milionów złotych zwrotu podatku VAT za sprzedaż obrazów, które miały być warte rzekomo 2 miliardy złotych. Plan legł w gruzach. Teraz 32-letni dekarz, autor wątpliwych dzieł sztuki, trafi do więzienia na dwa i pół roku, a 28 letni rzeźnik, który był ich nabywcą, na dwa lata. Sad Apelacyjny w Łodzi zmniejszył wysokość kary. Swoją decyzję argumentował tym, że wyrok pierwszej instancji był zbyt surowy.

  czytaj więcej »
 • Rozszerzenie programu Rodzina 500 plus po pierwszym czytaniu

  Rozszerzenie programu Rodzina 500 plus po pierwszym czytaniu

  Równolegle do prac nad specustawą oświatową, gdy rząd zapewnia, że niemożliwe jest spełnienie żądań płacowych nauczycieli, Sejm zajął się też projektem miliardowego programu rozszerzenia programu Rodzina 500 plus. Tym razem świadczenia maja być także na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. Na sali znowu zabrakło minister finansów.

  czytaj więcej »
 • Rozmowy o gospodarce i sytuacji na Półwyspie. Kim spotkał się z Putinem

  Rozmowy o gospodarce i sytuacji na Półwyspie. Kim spotkał się z Putinem

  W cztery oczy rozmawiali ze sobą pierwszy raz. Prezydent Rosji i dyktator Korei Północnej spotkali się we Władywostoku. Dyskutowali o relacjach gospodarczych i sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Putin powiedział, że Kim chce międzynarodowej gwarancji bezpieczeństwa. O wynikach spotkania rosyjski prezydent będzie rozmawiał z przywódcami Chin i Stanów Zjednoczonych.

  czytaj więcej »
 • Strajk zawieszony, sejmowy ekspres pędzi dalej. Mazurek: na wszelki wypadek

  Strajk zawieszony, sejmowy ekspres pędzi dalej. Mazurek: na wszelki wypadek

  Wystarczyło jedno popołudnie i Sejm uchwalił specustawę oświatową. Wieczorem ma ją przegłosować Senat. Mimo ogłoszenia decyzji o zawieszeniu strajku, PiS w ekspresowym tempie proceduje ustawę, która pozwala na wystawianie ocen uczniom, nawet jeśli nie zbiorą się rady pedagogiczne. Nie zgadzamy się, żeby oceny roczne dzieciom wystawiał ktoś obcy - mówią nauczyciele. Rząd odpowiada, że musi mieć zabezpieczenie, a nauczycieli zaprasza na organizowane przez siebie rozmowy okrągłego stołu na Stadionie Narodowym w Warszawie.

  czytaj więcej »
tvnpix