Fakty po południu

Duża zmiana we wnioskach o uposażenie poselskie. "To jest wielkie pole do nadużyć"

Posłowie otrzymali od Kancelarii Sejmu pismo, w którym poinformowano, że "nie mają obowiązku informowania o prowadzonej aktywności pozaparlamentarnej, w szczególności w postaci umowy zlecenia, umowy o dzieło, umowy o wynajem lokalu nie stanowiącej działalności gospodarczej". Oznacza to, że posłowie we wnioskach o uposażenie poselskie nie muszą już informować Sejmu o swojej pracy poza parlamentem.

Autor: Adrianna Otręba / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Trzy tygodnie do rozpoczęcia roku szkolnego. Nauczyciele narzekają na brak wytycznych

  Trzy tygodnie do rozpoczęcia roku szkolnego. Nauczyciele narzekają na brak wytycznych

  Niepewność przed wrześniem, przed nowym rokiem szkolnym. COVID-19 będzie wymuszać nowe zasady w szkołach, a ich dyrektorzy narzekają, że gotowych odpowiedzi ze strony rządu wciąż brakuje. Szkoły mają zostać otwarte, ale będą musiały być gotowe na nagłe przejście w tryb zajęć online. Minister edukacji zapowiada, że odpowiednie rozporządzenie ma zostać wydane jeszcze w tym tygodniu.

  czytaj więcej »
 • W Małopolsce najwięcej nowych przypadków COVID-19

  W Małopolsce najwięcej nowych przypadków COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia odnotowało 619 nowych przypadków COVID-19, najwięcej w Małopolsce. To wynik prowadzonych tam badań przesiewowych w kilku dużych zakładach pracy. Trudna sytuacja panuje w specjalnym ośrodku dla dzieci w Piszkowicach na Dolnym Śląsku, bo chorują jego podopieczni i personel. Zakażony jest radny sejmiku województwa lubuskiego Łukasz Brejza. Jak donosi dziennik "Rzeczpospolita", warszawska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zakupu respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia od firmy A&K.

  czytaj więcej »
 • "My już i tak wygraliśmy, bo pokonaliśmy strach". Białorusini nie wierzą w zwycięstwo Łukaszenki

  "My już i tak wygraliśmy, bo pokonaliśmy strach". Białorusini nie wierzą w zwycięstwo Łukaszenki

  Gniew Białorusinów wyprowadził ich na ulicę. Nie wierzą w zwycięstwo Alaksandra Łukaszenki. W 80 procentach głosów, które miał rzekomo zdobyć, widzą olbrzymie wyborcze fałszerstwo, które znają od lat. W wielu miastach wybuchły protesty, nie tylko w Mińsku. Władza próbowała protestujących złamać siłą: gumowymi kulami, pałkami i aresztem. Swiatłana Cichanouska, twarz i symbol nadziei na polityczną odwilż, mówi, że Białorusini wygrali, bo pokonali bierność i apatię.

  czytaj więcej »
 • Polskę nawiedziły afrykańskie upały

  Polskę nawiedziły afrykańskie upały

  Polska znalazła się w objęciach afrykańskich upałów. Są dotkliwe. Synoptycy ostrzegają że mogą być też groźne. Stąd pogodowe alerty. Temperatura w wielu miejscach kraju w cieniu przekracza 30 stopni Celsjusza. Dobrze byłoby się schłodzić, tyle że nad Bałtykiem może być z tym problem. W wodzie pojawiły się sinice. Gdzie trzeba uważać?

  czytaj więcej »
 • Protesty i zamieszki w Bejrucie. "Jesteśmy na krawędzi"

  Protesty i zamieszki w Bejrucie. "Jesteśmy na krawędzi"

  Protesty i starcia z policją w Bejrucie. W kierunku służb bezpieczeństwa poleciały kamienie,. Te odpowiedziały gazem łzawiącym i ostrą amunicją. Rannych zostało ponad 200 osób, zginął jeden policjant. Demonstranci domagają się ustąpienia władz i ukarania winnych wtorkowej tragedii w porcie. Na miejscu wciąż pracują służby ratunkowe. ONZ apeluje o solidarność z Libanem, który stoi w obliczu największego kryzysu w swojej historii.

  czytaj więcej »
 • Białorusini chcą zmiany. Obawy, czy wybory będą w pełni sprawiedliwe

  Białorusini chcą zmiany. Obawy, czy wybory będą w pełni sprawiedliwe

  Wielu Białorusinów chce zmiany, wielu chce oddać głos za zmianą, ale i wielu gorzko przyznaje, że nie wierzy w uczciwe wybory. Urzędujący prezydent o reelekcję ubiega się piąty raz. Jego główną rywalką jest Swietłana Cichanouska. Do wielkiej polityki weszła, gdy do aresztu trafił jej mąż. To on chciał w wyborach rzucić rękawicę Łukaszence. Po jego zatrzymaniu zrobiła to jego żona.

  czytaj więcej »
 • Zatrzymania, zarzuty i wiele wątpliwości. "Mówimy o rzucaniu na ziemię, o przygniataniu do ziemi"

  Zatrzymania, zarzuty i wiele wątpliwości. "Mówimy o rzucaniu na ziemię, o przygniataniu do ziemi"

  Stan napięcia, zarzuty i pytania o serię zatrzymań w Warszawie. 48 osób odpowie m.in. za udział w zbiegowisku. Kilka za uszkodzenie radiowozu i znieważanie policjantów. Jak ustaliło Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich - nie wszyscy brali udział w manifestacji wsparcia dla aktywistki LGBT+ Margot. Niektórzy w pobliżu znaleźli się przypadkowo. Inni relacjonowali, że miała być stosowana wobec nich przemoc. Że działania policji były brutalne. Że nie mieli możliwości kontaktu z adwokatem. Że przez wiele godzin nie mogli nic ani jeść, ani pić.

  czytaj więcej »
 • Wyjątkowy prezent dla wiernych uczestników festiwalu "Dwa Brzegi"

  Wyjątkowy prezent dla wiernych uczestników festiwalu "Dwa Brzegi"

  Wyjątkowi uczestnicy Festiwalu "Dwa Brzegi" i szczególny filmowy prezent na 30. rocznicę ślubu. Pani Małgorzata i Pan Paweł nie opuścili jeszcze ani jednej z czternastu edycji imprezy. Dla nich wakacje bez święta kina nad Wisłą nie byłyby pełne. Wiedzą o tym najbliżsi, którzy podarowali im VIP-owski pakiet festiwalowego widza. Teraz mają zagwarantowany wstęp na każdy filmowy seans do końca istnienia "Dwóch Brzegów".

  czytaj więcej »
tvnpix