Fakty po południu

Prezes Gersdorf informuje Komisję Europejską o stosowaniu się do postanowienia TSUE

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w celu zastosowania się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. "Wszyscy sędziowie zostali zawezwani do podjęcia obowiązków. 22 stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części już przydzielono sprawy do rozpoznania" - informuje profesor Gersdorf.

Autor: Olga Olesek / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Chcieli wyłudzić 160 milionów zwrotu podatku VAT. Sąd obniżył kary oskarżonym

  Chcieli wyłudzić 160 milionów zwrotu podatku VAT. Sąd obniżył kary oskarżonym

  Chcieli wyłudzić 160 milionów złotych zwrotu podatku VAT za sprzedaż obrazów, które miały być warte rzekomo 2 miliardy złotych. Plan legł w gruzach. Teraz 32-letni dekarz, autor wątpliwych dzieł sztuki, trafi do więzienia na dwa i pół roku, a 28 letni rzeźnik, który był ich nabywcą, na dwa lata. Sad Apelacyjny w Łodzi zmniejszył wysokość kary. Swoją decyzję argumentował tym, że wyrok pierwszej instancji był zbyt surowy.

  czytaj więcej »
 • Rozszerzenie programu Rodzina 500 plus po pierwszym czytaniu

  Rozszerzenie programu Rodzina 500 plus po pierwszym czytaniu

  Równolegle do prac nad specustawą oświatową, gdy rząd zapewnia, że niemożliwe jest spełnienie żądań płacowych nauczycieli, Sejm zajął się też projektem miliardowego programu rozszerzenia programu Rodzina 500 plus. Tym razem świadczenia maja być także na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. Na sali znowu zabrakło minister finansów.

  czytaj więcej »
 • Rozmowy o gospodarce i sytuacji na Półwyspie. Kim spotkał się z Putinem

  Rozmowy o gospodarce i sytuacji na Półwyspie. Kim spotkał się z Putinem

  W cztery oczy rozmawiali ze sobą pierwszy raz. Prezydent Rosji i dyktator Korei Północnej spotkali się we Władywostoku. Dyskutowali o relacjach gospodarczych i sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Putin powiedział, że Kim chce międzynarodowej gwarancji bezpieczeństwa. O wynikach spotkania rosyjski prezydent będzie rozmawiał z przywódcami Chin i Stanów Zjednoczonych.

  czytaj więcej »
 • Strajk zawieszony, sejmowy ekspres pędzi dalej. Mazurek: na wszelki wypadek

  Strajk zawieszony, sejmowy ekspres pędzi dalej. Mazurek: na wszelki wypadek

  Wystarczyło jedno popołudnie i Sejm uchwalił specustawę oświatową. Wieczorem ma ją przegłosować Senat. Mimo ogłoszenia decyzji o zawieszeniu strajku, PiS w ekspresowym tempie proceduje ustawę, która pozwala na wystawianie ocen uczniom, nawet jeśli nie zbiorą się rady pedagogiczne. Nie zgadzamy się, żeby oceny roczne dzieciom wystawiał ktoś obcy - mówią nauczyciele. Rząd odpowiada, że musi mieć zabezpieczenie, a nauczycieli zaprasza na organizowane przez siebie rozmowy okrągłego stołu na Stadionie Narodowym w Warszawie.

  czytaj więcej »
 • "Premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września". ZNP zawiesza strajk

  "Premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września". ZNP zawiesza strajk

  Zawieszamy strajk - ogłosił Związek Nauczycielstwa Polskiego i podziękował uczestnikom za determinację i wytrwałość. ZNP zapewnia, że do żądań płacowych wróci we wrześniu. Związkowcy zapowiadają też promocję programu Szkoła na Szóstkę. Mówi między innymi o zwiększeniu nakładów na edukację, odchudzeniu podstaw programowych, zmniejszeniu ilości nauki pamięciowej, ograniczeniu biurokracji i zwiększeniu autonomii szkół.

  czytaj więcej »
 • "W krótkim terminie o porozumienie będzie trudno"

  "W krótkim terminie o porozumienie będzie trudno"

  Coraz mniej czasu na wystawianie świadectw i dopuszczanie do matur. Rząd zaprasza na piątkowe rozmowy okrągłego stołu, ale co do plac nauczycieli mówi, że sprawa jest zamknięta. Więcej pieniędzy nie ma i związki mogą się tylko podpisać pod tym, co rząd proponował wcześniej.

  czytaj więcej »
 • "Szkoła nie zasługuje na taki cyrk". Co z okrągłym stołem?

  "Szkoła nie zasługuje na taki cyrk". Co z okrągłym stołem?

  Marnej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy - tak minister Jacek Sasin odpowiada na zastrzeżenia ZNP dotyczące formuły rozmów okrągłego stołu. Rozmowy odbędą się na Stadionie Narodowym. Rząd rozsyła zaproszenia i wyjaśnia, że część uczestników będzie losowana. Związki organizujące strajk nauczycieli ogłosiły, że ich reprezentantów na stadionie nie będzie. Swojej obecności nie potwierdza też opozycja.

  czytaj więcej »
 • Plan rządu dla maturzystów. Premier przedstawił propozycje

  Plan rządu dla maturzystów. Premier przedstawił propozycje

  Mateusz Morawiecki zapewnia, że matury się odbędą bez opóźnień i to niezależnie od negocjacji płacowych i strajku. Premier zapowiada zmiany prawne, które maja to umożliwić. Jeśli zmiany wejdą w życie, a ocen nie wystawią uczniom strajkujący nauczyciele, wtedy decyzję o klasyfikacji i dopuszczeniu do matur będą mogli podjąć dyrektorzy. Jeśli i oni odmówią, to wtedy klasyfikacja ma być obowiązkiem organu prowadzącego szkoły, czyli samorządów terytorialnych.

  czytaj więcej »
 • Pijany kierował tirem. ITD zatrzymała kierowcę

  Pijany kierował tirem. ITD zatrzymała kierowcę

  Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała kierowce tira, który miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. 48-latek jechał w stronę Wrocławia trasą S8. Miał dużo szczęścia, że nie spowodował wypadku. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia samochodu.

  czytaj więcej »
tvnpix