Fakty o Świecie

 • Prawda stojąca za "wyzwaniem miotły". NASA wyjaśnia
  Foto: Twitter/@NASA
 • "W wywiadzie nie ma przyjaciół"
 • "Nie może obowiązywać nieskodyfikowane prawo, że silniejszy ma zawsze rację"

Prawda stojąca za "wyzwaniem miotły". NASA wyjaśnia

W ciągu ostatnich kilku dni w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, których autorzy pokazywali miotły, stojące prosto na włosiu. Co w tym ciekawego? Nie tylko to, że miotły potrafią tak stać. Ale i to, że w internetowe wyzwanie włączyła się NASA, która przy okazji wytłumaczyła opinii publicznej kilka faktów na temat podstaw fizyki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Milena Bobrowska / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • W Wielkiej Brytanii jest poważny kryzys w systemie ochrony zdrowia

  W Wielkiej Brytanii jest poważny kryzys w systemie ochrony zdrowia

  Zapaść brytyjskiej służby zdrowia jest faktem. W kolejce do szpitala na planowe zabiegi czeka 7 milionów pacjentów. Nawet ci, którzy w sytuacjach nagłych wymagają pilnej pomocy medycznej, czekają wiele godzin. Strajk lekarzy i personelu to wierzchołek góry lodowej. Dochodzą niedofinansowanie, brak personelu i przestarzała infrastruktura. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Władze Hongkongu chcą za wszelką cenę przyciągnąć turystów

  Władze Hongkongu chcą za wszelką cenę przyciągnąć turystów

  Hongkong nie miał ostatnio dobrej prasy. Najpierw brutalne tłumienie prodemokratycznych ruchów studenckich, cenzura, likwidacja niezależnych mediów, potem całkowite zamknięcie na turystów w związku z COVID-19. By metropolia znów zaczęła tętnić życiem, władze chcą przyciągnąć turystów niemal za wszelką cenę. Nawet, gdyby mieli rozdać bilety lotnicze za darmo. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: Tyre Nichols pochowany w Memphis

  USA: Tyre Nichols pochowany w Memphis

  29-letni czarnoskóry Tyre Nichols pracował jako kurier. 7 stycznia został zatrzymany w Memphis przez policjantów, którzy zarzucili mu lekkomyślną jazdę na deskorolce. Podczas interwencji, która została zarejestrowana przez kilka kamer, policjanci pobili go ze skutkiem śmiertelnym. W środę odbył się jego pogrzeb, na którym przemawiała wiceprezydent USA Kamala Harris. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Unia Europejska chce być liderem w produkcji zielonej energii

  Unia Europejska chce być liderem w produkcji zielonej energii

  Unia Europejska zamierza konkurować ze Stanami Zjednoczonymi o miano lidera w produkcji zielonej energii. Szefowa Komisji Ursula von der Leyen zapowiedziała uruchomienie specjalnego pakietu ulg i ułatwień dla przedsiębiorców. Pojawiła się też obietnica wielkich pieniędzy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Fed ogłasza, że widać postępy w walce z inflacją

  Fed ogłasza, że widać postępy w walce z inflacją

  Amerykański bank centralny, czyli Fed, ogłasza, że widać postępy w walce z inflacją. Stopy procentowe zostały podniesione, ale o mniejszą liczbę punktów bazowych niż wcześniej. Rynki pozytywnie zareagowały na te doniesienia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Naczelny lekarz USA: 13-latkowie są zbyt młodzi, aby być obecni w mediach społecznościowych

  Naczelny lekarz USA: 13-latkowie są zbyt młodzi, aby być obecni w mediach społecznościowych

  13-latkowie są zbyt młodzi, aby być obecni w mediach społecznościowych - tak ocenia naczelny lekarz Stanów Zjednoczonych doktor Vivek Murthy. To opinia o tyle istotna, że właśnie od 13. roku życia wolno zakładać konta na kluczowych platformach internetowych. W dodatku wypowiada ją osoba, której główną rolą jest zajmowanie stanowiska i doradzanie w kluczowych kwestiach dla amerykańskiego zdrowia publicznego.

  czytaj więcej »
 • Tak wygląda rzeczywistość na froncie w Bachmucie

  Tak wygląda rzeczywistość na froncie w Bachmucie

  W Bachmucie na wschodzie Ukrainy trwają teraz najcięższe i najbardziej krwawe działania zbrojne. Rosjanie próbują zająć ten teren od sierpnia. Tylko w ciągu minionej doby ostrzelali ukraińskie pozycje ponad 150 razy. Sami żołnierze mówią, że to jest ogień właściwie bez przerwy. Materiał telewizji CNN.

  czytaj więcej »
 • Seria prorosyjskich wypowiedzi prezydenta Chorwacji

  Seria prorosyjskich wypowiedzi prezydenta Chorwacji

  Kijów ostro krytykuje słowa prezydenta Chorwacji, który twierdzi, że "Krym nigdy już nie będzie ukraiński". "Te słowa są nie do przyjęcia" - mówi ukraińskie MSZ. To nie pierwsza tego typu wypowiedź Zorana Milanovicia. Niedawno ocenił, że w Ukrainie trwa wojna Waszyngtonu i NATO z Rosją, a Kreml jego szczerość pochwalił. Chorwacki lider skrytykował też pomysł, aby ukraińscy żołnierze mogli szkolić się w jego kraju. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Oddano do użytku ostatniego Boeinga 747

  Oddano do użytku ostatniego Boeinga 747

  Gdy pada hasło "samolot pasażerki", wiele osób nieświadomie wyobraża sobie Boeinga 747. Nazywany jest "Królową Niebios". A raczej był. Właśnie bowiem ostatni wyprodukowany egzemplarz trafia do nowego właściciela i tym samym kończy się znaczący rozdział w historii lotnictwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Rzeka Kolorado wysycha. Pomysł na ratunek jest, Kalifornia przeciw

  Rzeka Kolorado wysycha. Pomysł na ratunek jest, Kalifornia przeciw

  Rzeka, która zaopatruje w wodę 40 milionów Amerykanów, wysycha. Chodzi o rzekę Kolorado. Wodę czerpie z niej siedem stanów. Sześć z nich doszło do porozumienia, jak ograniczyć zużycie, aby uratować rzekę i w efekcie jak najbardziej ochronić potrzeby mieszkańców. Ale siódmy - Kalifornia - która zużywa tej wody najwięcej, na ten plan się nie zgadza. Spór o wodę może zakończyć się katastrofą. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix