"Jesteśmy potrzebni bardziej niż kiedykolwiek". Rusza Szlachetna Paczka

"Jesteśmy potrzebni bardziej niż kiedykolwiek". Rusza Szlachetna Paczka
"Jesteśmy potrzebni bardziej niż kiedykolwiek". Rusza Szlachetna Paczka
Marzanna Zielińska | Fakty TVN
"Jesteśmy potrzebni bardziej niż kiedykolwiek". Rusza Szlachetna PaczkaMarzanna Zielińska | Fakty TVN

W 2019 roku Szlachetnej Paczce udało się pomóc ponad czternastu tysiącom rodzin. Zaangażowało się w to ponad 600 tysięcy osób - przekazały paczki o wartości niemal 50 milionów złotych. Jak będzie w tym roku? - To jest rok szczególny, w którym jesteśmy potrzebni bardziej niż kiedykolwiek - apeluje Joanna Sadzik, prezes Szlachetnej Paczki.

W domu pani Marii nieszczęście nie odstępuje nikogo na krok. Syn Dawid urodził się niepełnosprawny, syn Tadeusz wrócił z pracy, upadł i już nie wstał o własnych siłach, mąż pani Marii umarł nagle, a każde z pozostałych pięciorga dzieci ma na karku własne problemy. Ale gdy do pani Marii przyszła Szlachetna Paczka, a w niej odkurzacz, życie stało się nieco lepsze.

Teraz pani Maria tłumaczy, że zamiast wydawać pieniądze na odkurzacz, kupił urządzenie do miksowania jedzenia, bo potrzebuje go Tadeusz, który zaczyna się dławić, gdy je.

W domu Pani Haliny, do której wnuczka Olivia mówi "mamo", bo matka Olivii odeszła, od Szlachetnej Paczki zrobiło się ciepło.

- Dostałam węgiel. To coś pięknego, coś pięknego, aż się chciało żyć na Boże Narodzenie, bo cieplutko, fajnie. Śnieg sypie, ale ja mam ciepło - mówi pani Halina.

W domu pana Andrzeja nie ma ani łazienki, ani ogrzewania, a na życie musi mu wystarczyć sześć złotych dziennie. Ale on martwi się o niepełnosprawną sąsiadkę, którą opiekuje się od dwóch lat i dla niej marzy. O zwykłej kąpieli.

Jest szansa, że w tym roku w Szlachetnej Paczce znajdzie się i prysznic dla pana Andrzeja, i nowa wersalka dla pani Marii i nowa praca, bo tę przy sprzątaniu przez kobieta straciła przez pandemię.

"To jest rok szczególny"

Na internetowej stronie akcji na ludzi dobrej woli czeka już prawie 5000 potrzebujących, dla których jedyną nadzieją jest to, że nic, nawet pandemia, Szlachetnej Paczce na drodze nie stanie.

- Możecie państwo zostać darczyńcami. Możecie się włączyć się do pomagania takim osobom, które mają mniej szczęścia niż my. A to jest rok szczególny, w którym jesteśmy potrzebni bardziej niż kiedykolwiek - apeluje Joanna Sadzik, prezes Szlachetnej Paczki.

Do tych, którym pandemia podcięła skrzydła, Szlachetna Paczka trafi w tym roku w pierwszej kolejności. W "Weekend Cudów" - 12 grudnia - szczęście zapakowane w paczki osiągnie swój cel.

Autor: Marzanna Zielińska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Policjant rzucił się na pomoc tonącej w Wiśle dziewczynie. Zadziałał natychmiast i dużo ryzykował, ale zrobił to w najrozsądniejszy możliwie sposób.

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Źródło:
Fakty TVN

Ukraińcy potrafią zadać dotkliwe straty rosyjskiej armii, ale kluczowe wydarzenia dla przebiegu wojny rozgrywają się teraz w Waszyngtonie. Kongres po raz kolejny ma głosować nad pakietem pomocy dla Kijowa. Jeśli będzie na nie, to - według szefa CIA - Ukraina może nie być w stanie dalej walczyć.

USA decydują o pomocy dla Ukrainy. Szef CIA przestrzega przed konsekwencjami braku wsparcia

USA decydują o pomocy dla Ukrainy. Szef CIA przestrzega przed konsekwencjami braku wsparcia

Źródło:
Fakty TVN

Wybudzanie ze śpiączki to długi i trudny proces, ale potrafi dać radość. Ta radość to na przykład lekkie mrugnięcie okiem, to ruch głowy albo wyprostowana noga. Chodzenie, albo jazda na nartach, to już pełnia szczęścia, ale takie szczęście po wybudzeniu ze śpiączki też się zdarza.

Wybudzanie ze śpiączki to długi i trudny proces. "Cieszy nas każde mrugniecie, każde wyprostowanie nóżki"

Wybudzanie ze śpiączki to długi i trudny proces. "Cieszy nas każde mrugniecie, każde wyprostowanie nóżki"

Źródło:
Fakty TVN

Gruzja na politycznym rozdrożu: czy będzie kontynuacja kursu integracji z Europą czy raczej zwrot w kierunku rosyjskich standardów? Rząd w Tbilisi forsuje ustawę o tak zwanych agentach zagranicznych. To kopia rosyjskich przepisów, których celem jest stłamszenie głosu społeczeństwa obywatelskiego. Gruzini manifestują swój sprzeciw, masowo wychodząc na ulice.

Gruzini masowo protestują przeciwko "rosyjskiej ustawie". "Nie chcemy, żeby w naszym kraju było takie prawo"

Gruzini masowo protestują przeciwko "rosyjskiej ustawie". "Nie chcemy, żeby w naszym kraju było takie prawo"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Donald Trump chce się odegrać na Wołodymyrze Zełenskim. Przed wyborami, które przegrał z Joe Bidenem, on dzwonił nawet do Zełenskiego i go trochę szantażował - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, były szef MSZ i były minister sprawiedliwości. Odniósł się także do ostatniego spotkania Andrzeja Dudy z Trumpem w Nowym Jorku.

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Źródło:
TVN24

"Showmen" to tytuł biografii Wołodymyra Zełenskiego, która była pisana w ciągu pierwszego roku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej autorem jest Simon Shuster - dziennikarz "Time" o ukraińskich i rosyjskich korzeniach, który dorastał jednak w Stanach Zjednoczonych. Shuster postacią Zełenskiego zainteresował się jeszcze zanim ten rozpoczął karierę polityczną. Gdy został prezydentem i zaczęła się inwazja, towarzyszył Zełenskiemu i w schronie w Kijowie i w czasie wyjazdów na front. Shuster przeprowadził też rozmowy z osobami z najbliższego kręgu Zełenskiego. O tym, jak Zełenski z celebryty i komika stał się mężem stanu opowiedział "Faktom o Świecie" TVN24 BiS.

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24

30 lat temu powstała najbardziej popularna choreografia twista w historii światowego kina. Chodzi o taniec Umy Turman z Johnem Travoltą i kultową scenę z filmu "Pulp Fiction". Jedną z wielu kultowych. Bo film Quentina Tarantino stał się hitem nie tylko na miarę Hollywood i statuetki Oscara. Zaburzona chronologia fabuły, charakterystyczne dla Tarantino przeplatanie humoru i grozy, uwiodły publiczność na całym świecie. Ten film zmienił kino i zmienił życie aktorów, odtwórców głównych ról, którzy po trzech dekadach od premiery spotkali się, by powspominać dawne czasy na planie.

30 lat od premiery "Pulp Fiction". "To film ponadczasowy. Klasyk"

30 lat od premiery "Pulp Fiction". "To film ponadczasowy. Klasyk"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS