Działaczka AgroUnii weszła na wiec Kaczyńskiego. Ochroniarze ją zobaczyli i wyrzucili, wykręcając ręce

Źródło:
Fakty TVN
Działaczka AgroUnii weszła na wiec Kaczyńskiego. Ochroniarze ją zobaczyli i wyrzucili, wykręcając ręce
Działaczka AgroUnii weszła na wiec Kaczyńskiego. Ochroniarze ją zobaczyli i wyrzucili, wykręcając ręce
Arleta Zalewska/Fakty TVN
Działaczka AgroUnii weszła na wiec Kaczyńskiego. Ochroniarze ją zobaczyli i wyrzucili, wykręcając ręceArleta Zalewska/Fakty TVN

Spotkania z obywatelami, ale tylko wybranymi. Władza odgrodzona od ludzi i od pytań. Nie można ich zadać, choć dla zadających bywają życiową kwestią. Taką strategię PiS realizuje właściwie przez całą kampanię. Na własnej skórze przekonała się o tym Karina Kozłowska.

Karinie Kozłowskiej - liderce AgroUnii - udało się wejść na salę, na której miał się pojawić prezes PiS Jarosław Kaczyński, chociaż nie była zaproszona. Jak każdy, została sprawdzona przez odpowiednie służby, a potem usiadła wśród zwolenników PiS. Jak twierdzi, wzbudziła podejrzenia organizatorów. To wszystko działo się chwilę przed tym, zanim prezes Jarosław Kaczyński wszedł na salę.

- Weszłam do środka, chciałam przekazać panu prezesowi Kaczyńskiemu książkę "Centralny przekręt kasy". Chodzi o 20 tysięcy osób wywłaszczanych przez projekty CPK. Chciałam po prostu dać mu książkę. Wypatrzyło mnie trzech ochroniarzy i wyprowadzili mnie. Mam nagranie. Poturbowali, powykręcali ręce i wyrzucili przez drzwi - opowiada Karina Kozłowska.

Tak jest praktycznie od początku kampanii. Ani prezes partii rządzącej, ani premier - podobnie jak większość ministrów - nie organizują w tej kampanii normalnych spotkań z wyborcami, gdzie można zadać im pytania i poruszyć choćby nieco niewygodne dla nich kwestie. Takiej bariery między władzą a obywatelami nie było jeszcze nigdy w historii polskiej kampanii wyborczej.

Kaczyński wybrał Przysuchę zamiast debaty
Kaczyński wybrał Przysuchę zamiast debaty tvn24

Udawanie demokracji?

Prezes PiS-u nie tylko nie bierze udziału w otwartych spotkaniach czy wyborczych debatach, ale od dawna nie organizuje też konferencji prasowych, gdzie można mu zadać pytanie dotyczące jego rządów. - To jest udawanie, że jest demokratą, że chce rozmawiać z ludźmi. Lubi tylko zamknięte przestrzenie. Każdy człowiek, który nie jest jego sympatykiem, jest dla niego wrogiem i tego się boi - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Platformy Obywatelskiej.

Przysucha to nie pierwsze miejsce, gdzie liderka AgroUnii i protestu przeciwko budowie CPK próbowała porozmawiać z najważniejszymi politykami PiS-u - właśnie w imieniu mieszańców i poszkodowanych rolników w związku z budową. 16 września podczas święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" została przez rządzących zignorowana. Mateusz Morawiecki spotyka się w tej kampanii niemal wyłącznie z tymi, którzy są zadowoleni z jego rządów.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Moda na hałas może nie jest powszechna, bo tylko w pewnych kręgach automaniaków, którzy lubują się w tak zwanych sportowych wydechach. Za to trudno jej nie zauważyć. Jeszcze trudniej z nią wytrzymać. I nie chodzi tylko o komfort.

Groźna moda wśród niektórych kierowców. "To jest koszmar"

Groźna moda wśród niektórych kierowców. "To jest koszmar"

Źródło:
Fakty TVN

Na Wyspach Kanaryjskich masowe protesty przeciwko masowej turystyce. Archipelag pęka w szwach - mówią obrazowo mieszkańcy i żądają od władz restrykcji, które powstrzymają szturm wczasowiczów. Nie tylko Teneryfa, nie tylko Gran Canaria. Pod naporem gości ugina się wiele turystycznych atrakcji.

Mieszkańcy Wysp Kanaryjskich protestują przeciwko masowej turystyce

Mieszkańcy Wysp Kanaryjskich protestują przeciwko masowej turystyce

Źródło:
Fakty TVN

Profesor krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej stworzył aplikację, która ma monitorować bezpieczeństwo turystów w górach i w razie zagrożenia alarmować ratowników. Pozwoli to szybciej wysłać wsparcie i zapobiec potencjalnemu wypadkowi. To pierwsza tego typu aplikacja na świecie.

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Powstał pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. To "Podróże z Albertem", które pozwalają maluchom przenieść się do świata rozszerzonej rzeczywistości. Podczas seansu młodzi widzowie mogą poczuć na sobie wzrok tygrysa albo podziwiać latające wokół nich cyfrowe motyle. Co najważniejsze, to dzieci decydują, jak potoczą się losy filmowych bohaterów.

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

"Showmen" to tytuł biografii Wołodymyra Zełenskiego, która była pisana w ciągu pierwszego roku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej autorem jest Simon Shuster - dziennikarz "Time" o ukraińskich i rosyjskich korzeniach, który dorastał jednak w Stanach Zjednoczonych. Shuster postacią Zełenskiego zainteresował się jeszcze zanim ten rozpoczął karierę polityczną. Gdy został prezydentem i zaczęła się inwazja, towarzyszył Zełenskiemu i w schronie w Kijowie i w czasie wyjazdów na front. Shuster przeprowadził też rozmowy z osobami z najbliższego kręgu Zełenskiego. O tym, jak Zełenski z celebryty i komika stał się mężem stanu opowiedział "Faktom o Świecie" TVN24 BiS.

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24

30 lat temu powstała najbardziej popularna choreografia twista w historii światowego kina. Chodzi o taniec Umy Turman z Johnem Travoltą i kultową scenę z filmu "Pulp Fiction". Jedną z wielu kultowych. Bo film Quentina Tarantino stał się hitem nie tylko na miarę Hollywood i statuetki Oscara. Zaburzona chronologia fabuły, charakterystyczne dla Tarantino przeplatanie humoru i grozy, uwiodły publiczność na całym świecie. Ten film zmienił kino i zmienił życie aktorów, odtwórców głównych ról, którzy po trzech dekadach od premiery spotkali się, by powspominać dawne czasy na planie.

30 lat od premiery "Pulp Fiction". "To film ponadczasowy. Klasyk"

30 lat od premiery "Pulp Fiction". "To film ponadczasowy. Klasyk"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS