Działaczka AgroUnii weszła na wiec Kaczyńskiego. Ochroniarze ją zobaczyli i wyrzucili, wykręcając ręce

Źródło:
Fakty TVN
Działaczka AgroUnii weszła na wiec Kaczyńskiego. Ochroniarze ją zobaczyli i wyrzucili, wykręcając ręce
Działaczka AgroUnii weszła na wiec Kaczyńskiego. Ochroniarze ją zobaczyli i wyrzucili, wykręcając ręce
Arleta Zalewska/Fakty TVN
Działaczka AgroUnii weszła na wiec Kaczyńskiego. Ochroniarze ją zobaczyli i wyrzucili, wykręcając ręceArleta Zalewska/Fakty TVN

Spotkania z obywatelami, ale tylko wybranymi. Władza odgrodzona od ludzi i od pytań. Nie można ich zadać, choć dla zadających bywają życiową kwestią. Taką strategię PiS realizuje właściwie przez całą kampanię. Na własnej skórze przekonała się o tym Karina Kozłowska.

Karinie Kozłowskiej - liderce AgroUnii - udało się wejść na salę, na której miał się pojawić prezes PiS Jarosław Kaczyński, chociaż nie była zaproszona. Jak każdy, została sprawdzona przez odpowiednie służby, a potem usiadła wśród zwolenników PiS. Jak twierdzi, wzbudziła podejrzenia organizatorów. To wszystko działo się chwilę przed tym, zanim prezes Jarosław Kaczyński wszedł na salę.

- Weszłam do środka, chciałam przekazać panu prezesowi Kaczyńskiemu książkę "Centralny przekręt kasy". Chodzi o 20 tysięcy osób wywłaszczanych przez projekty CPK. Chciałam po prostu dać mu książkę. Wypatrzyło mnie trzech ochroniarzy i wyprowadzili mnie. Mam nagranie. Poturbowali, powykręcali ręce i wyrzucili przez drzwi - opowiada Karina Kozłowska.

Tak jest praktycznie od początku kampanii. Ani prezes partii rządzącej, ani premier - podobnie jak większość ministrów - nie organizują w tej kampanii normalnych spotkań z wyborcami, gdzie można zadać im pytania i poruszyć choćby nieco niewygodne dla nich kwestie. Takiej bariery między władzą a obywatelami nie było jeszcze nigdy w historii polskiej kampanii wyborczej.

Kaczyński wybrał Przysuchę zamiast debaty
Kaczyński wybrał Przysuchę zamiast debaty tvn24

Udawanie demokracji?

Prezes PiS-u nie tylko nie bierze udziału w otwartych spotkaniach czy wyborczych debatach, ale od dawna nie organizuje też konferencji prasowych, gdzie można mu zadać pytanie dotyczące jego rządów. - To jest udawanie, że jest demokratą, że chce rozmawiać z ludźmi. Lubi tylko zamknięte przestrzenie. Każdy człowiek, który nie jest jego sympatykiem, jest dla niego wrogiem i tego się boi - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Platformy Obywatelskiej.

Przysucha to nie pierwsze miejsce, gdzie liderka AgroUnii i protestu przeciwko budowie CPK próbowała porozmawiać z najważniejszymi politykami PiS-u - właśnie w imieniu mieszańców i poszkodowanych rolników w związku z budową. 16 września podczas święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" została przez rządzących zignorowana. Mateusz Morawiecki spotyka się w tej kampanii niemal wyłącznie z tymi, którzy są zadowoleni z jego rządów.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Popełniliśmy błędy, nie ma co płakać, trzeba iść do przodu - mówił w niedzielę na spotkaniu z wyborcami Jarosław Kaczyński. Na horyzoncie są już kolejne wybory i kampania nawet na chwilę nie zwolniła. Emocje też nie opadły, co akurat na spotkaniu prezesa PiS było widać.

Politycy mobilizują elektorat przed wyborami samorządowymi. "Zdarzył się wypadek, ale nie trzeba płakać"

Politycy mobilizują elektorat przed wyborami samorządowymi. "Zdarzył się wypadek, ale nie trzeba płakać"

Źródło:
Fakty TVN

Gabriela Olszowska, pełniąca obowiązki małopolskiej kurator oświaty, wygrała konkurs na to stanowisko. Po Barbarze Nowak to symboliczna zmiana, ale nie tylko w Małopolsce widać nowe porządki. Konkursy rozpisano we wszystkich kuratoriach i za półtora miesiąca, jak zapowiada ministra edukacji, cały proces powinien się zakończyć. Jak mają zmienić się dzięki temu polskie szkoły?

Będzie nowa małopolska kurator oświaty. "Miała świetne recenzje"

Będzie nowa małopolska kurator oświaty. "Miała świetne recenzje"

Źródło:
Fakty TVN

Już w poniedziałek w Brukseli ministrowie rolnictwa państw Unii Europejskiej będą rozmawiać o tym, jak zakończyć kryzys, który rozlał się praktycznie w całej wspólnocie. Czesław Siekierski zapowiada, że będzie domagał się ograniczenia Zielonego Ładu, którego nie chcą nie tylko polscy rolnicy. Ci wciąż protestują. Narzekają na silosy pełne zboża i niskie ceny, jakie mogą za nie uzyskać.

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polacy od samego początku wojny pomagają Ukraińcom. Otworzyliśmy dla nich swoje serca, domy, pomogliśmy normalnie żyć. Jednak tam, w Ukrainie, na naszą pomoc ciągle czeka kilkanaście milionów ludzi. Organizacje humanitarne każdego dnia przekazują im pomoc.

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski. Los Ukrainy pokonanej w tej wojnie będzie zwiastunem bardzo złego losu Polski - powiedział w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (Trzecia Droga). Senator Bogdan Klich (KO) - który był w Kijowie na obchodach rocznicowych - mówił, że politycy zastanawiali się tam, "w jaki sposób należy dalej pomagać Ukrainie z zewnątrz".

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

Źródło:
TVN24

Polska naprawdę pojawiła się jako nasz największy przyjaciel. I dziękujemy bardzo za to Polsce i każdemu Polakowi - mówił w "Faktach po Faktach" w drugą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę Mykoła Kniażycki, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy. - Prawda na temat bezpieczeństwa dzisiaj jest taka: albo robimy wszystko, żeby Ukraińcy dali radę w tym roku, (...) albo za kilka lat płacimy znacznie większą stawkę - stwierdził Paweł Kowal (KO), szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Źródło:
TVN24

W ten weekend mijają dwa lata, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech stron. To dwa lata wojny i nie ma Ukraińców, których życie by się nie zmieniło. Wielu straciło najbliższych czy dom. Jak informują żołnierze, do których dotarła stacja CNN, postępy na froncie są niewielkie, bo brakuje amunicji i żołnierzy. To jednak nie zmienia tego, że nie zamierzają się poddać.

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Źródło:
CNN

Yarmak przed wojną był jednym z najpopularniejszych ukraińskich raperów. Dwa lata temu jednak zgłosił się do wojska i teraz jego głos częściej brzmi przez radiostację niż w klubach czy na koncertach. Obecnie dowodzi plutonem operatorów dronów bojowych i ma teraz apel do Zachodu.

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS